Wstawianie grafiki z serwera internetowego

Dociąganie grafiki ze strony internetowej

Wstawianie grafiki z internetu w AnoMail

W programie AnoMail można osadzać grafikę w treści listu lub dociągać z internetu. Zaletą grafiki osadzonej w liście jest to, że od razu wyświetli się u odbiorcy. Minusem jest to, że wielkość grafiki zwiększa wagę wiadomości e-mail. Dlatego wstawianie grafiki z serwera internetowego w niektórych sytuacjach może być dobrym pomysłem.

Czy wstawianie grafiki z serwera internetowego jest dobrym pomysłem?

Grafika dociągana z serwera w AnoMail nie jest osadzana w treści listu tylko pobierana z Państwa strony internetowej czyli serwera. Grafika umieszczona na serwerze nie powoduje zwiększenia wagi wiadomości e-mail ale u odbiorcy listu może nie wyświetlić się od razu. Zwłaszcza, gdy pierwszy raz piszecie maila do kogoś kto będzie musiał w swoim programie pocztowym nacisnąć przycisk Pobierz obrazy lub Odblokuj grafikę.

Jednak niewątpliwą zaletą wstawiania grafiki ze strony internetowej jest to, że można śledzić jej pobranie czyli mierzyć skuteczność mailingu (czyt. Open Rate).

Gdzie znajduje się funkcja do wstawiania grafiki z Internetu?

Aby wstawić grafikę z serwera w pierwszej kolejności należy skopiować pełen link do obrazka na serwerze a następnie w oknie edycji listu programu AnoMail kliknąć przycisk Grafika i wybrać funkcję Wstaw obraz z serwera internetowego.

Pokrewny temat: Zegar odliczający czas do wydarzenia lub końca promocji

Dodawanie grafiki z serwera internetowego​

Wstawianie grafiki z serwera internetowego to funkcja służąca do wstawiania obrazów do treści wiadomości e-mail bezpośrednio z Państwa strony internetowej. Obrazek dociągany z serwera nie zwiększa wagi wiadomość ale odbiorca nie zobaczy go dopóki nie naciśnie w swoim programie pocztowym funkcji Pobierz lub Odblokuj obrazy.

Zegar w treści maila
Grafika wstawiona z serwera w postaci licznika promocji

Licznik czasu do wydarzenia lub końca promocji

AnoMail jest zintegrowany z platformą Stripo służącą do wizualnego projektowania wiadomości. Dzięki temu możecie Państwo tworzyć unikalne szablony z licznikami odliczającymi czas do wydarzenia lub końca promocji. Zegar odliczający czas jest animowanym obrazem GIF, który jest tworzony dynamicznie przez serwer internetowy.

Obrazek generowany jest w czasie rzeczywistym na serwerze czyli za każdym razem gdy odbiorca otworzy list pobierana jest aktualna wersja pliku zegara. Tym samym czytelnik newslettera widzi ile czasu pozostało np. do końca czasu promocji.

Licznik czasu końca promocji
W AnoMail można tworzyć wiadomości z licznikami czasu promocji

Piksel śledzący otwarcia listu (open rate)

Obrazek pobierany z serwera może być użyty jako tzw. pixel śledzący ilość wyświetleń czyli odczytań wiadomości e-mail. Z racji tego, że Google Analytics 4 nie obsługuje już pikseli śledzących otwarcia listu, można skorzystać z innych rozwiązań lub systemu trackingowych. Przykładem może być piksel śledzący od Facebooka (ang. Facebook Pixel) czyli mały obrazek wygenerowany przez Facebook.

Obrazek śledzący wstawia się do treści listu (najczęściej w stopce) naciskając przycisk Statystyki i wybierając funkcję Dodaj kod śledzący otwarcia. Wcześniej oczywiście należy wygenerować link do obrazka śledzącego. 

Druga możliwość wstawienia piksela śledzącego to naciśnięcie przycisku Grafika i skorzystanie z funkcji Wstaw obraz z serwera internetowego.

Pokrewny temat: Co to jest Facebook Pixel?

Piksel śledzący otwarcia maila
Statystyki otwarć czyli piksel śledzący wyświetlenia newslettera

Inne funkcje do wstawiania grafiki do listu

W programie AnoMail dostępne są różne funkcje pozwalające wstawić grafikę do listu bez konieczności wcześniejszego przygotowania obrazka na potrzeby mailingu. Poniżej pokazano funkcje dostępne pod przyciskiem Grafika w edytorze wiadomości. Grafika wstawiona z dysku domyślnie jest osadzana więc od razu wyświetla się u odbiorcy listu. Natomiast grafika dociągana z serwera wyświetli się gdy odbiorca listu na to zezwoli.

AnoMail może umieścić grafikę w liście równocześnie w dwóch trybach

W razie potrzeby część grafiki może być osadzona a część pobierana ze strony internetowej. Dla przykładu logo oraz zdjęcie w stopce mogą być osadzone a duży baner ze zdjęciem produktu wyświetli się, gdy odbiorca kliknie w programie Odblokuj obrazy.

Stripo - Platforma do tworzenia szablonów newsletterów
Projektowanie unikalnego szablonu wiadomości e-mail bezpośrednio w programie AnoMail

Materiały edukacyjne z naszego bloga: