Raportowanie spamu do SpamCop

Zgłaszanie spamu z poziomu AnoMail

Zgaszanie spamu do SpamCop

SpamCop jest popularną usługą służącą do zgłaszania spamu. SpamCop określa pochodzenie niechcianej poczty elektronicznej na podstawie przesłanych przez AnoMail nagłówków maila. Następnie zgłasza spam do odpowiednich dostawców usług internetowych w tym dostawcy serwera poczty.

Z listy SpamCop korzystają najwięksi dostawcy poczty więc jeżeli Państwa serwer trafi na listę spamerów SpamCop to poczta z pewnością będzie oznaczana jako spam lub nie dotrze do serwisów takich jak GMail lub WP itp.

Czy warto zgłaszać spam do SpamCop?

Raportowanie spamu do SpamCop z poziomu programu AnoMail wpływa na obniżenie poziomu spamu w Internecie. Raportowanie niechcianych wiadomości e-mail za pośrednictwem SpamCop pomaga zasilać systemy filtrowania spamu. Im więcej osób zgłosi nadawcę spamu tym jest większe prawdopodobieństwo, że poczta wysyłana przez niego nie dotrze do kolejnych odbiorców.

Załóż darmowe konto do raportowania spamu w SpamCop

Żeby móc skorzystać z funkcji raportowania spamu w pierwszej kolejności należy założyć darmowe konto w serwisie SpamCop. Otrzymacie Państwo unikalny adres e-mail do zgłaszania spamu, który należy wprowadzić w AnoMail. Moduł subskrypcji pobierze nagłówki wskazanego przez Państwa spamu i przekaże do SpamCop. Ten z kolei wyśle zażalenia do dostawcy serwera poczty oraz domeny przez który spamer rozsyła spam.

Gdy założysz konto w SpamCop to otrzymasz specjalny adres do raportowania. Trzeba go wprowadzić do Lokalnego modułu subskrypcji klikając Wyślij/Odbierz -> Pokaż podgląd skrzynki -> Ustawienia.

Jak wygląda zgłaszanie spamu do SpamCop RBL?

Dostęp do funkcji znajduje się w module subskrypcji AnoMail w oknie podglądu skrzynki pocztowej. W głównym oknie lokalnego modułu subskrypcji kliknij przycisk Wyślij/Odbierz a następnie wybierz opcję Wyświetl podgląd skrzynki (Ctrl+P).

W dalszej kolejności ustaw się na wiadomości, którą chcesz zaraportować jako spam i naciśnij Ctrl+X lub prawy klawisz myszki i skorzystaj z funkcji Zgłoś nadawcę spamu… AnoMail wyśle z konta wprowadzonego do modułu subskrypcji zgłoszenie do SpamCop a ten z kolei przekaże anonimowe zażalenie do dostawcy serwera poczty, z którego realizowana jest wysyłka.

Zaraz po wysłaniu zgłoszenia SpamCop prześle maila z pytaniem czy na pewno zaraportować spam i będzie trzeba kliknąć link z potwierdzeniem chęci zgłoszenia.

Automatyczne kasowanie spamu ze skrzynki

Przy zamykaniu podglądu skrzynki w lokalnym module subskrypcji AnoMail można włączyć funkcję Automatycznie zaznaczaj spam i masowe wiadomości kwalifikuj do usunięcia.

Dzięki tej funkcji wiadomości śmieci oraz wiadomości z popularnych systemów mailingowych zostaną automatycznie usunięte z Państwa skrzynki pocztowej. Program AnoMail rozpoznaje popularne systemy mailingowe polskich i zagranicznych dostawców więc z powodzeniem potrafi usunąć wszelkie wiadomości reklamowe wysyłane z tych serwisów.

Polecane artykuły związane z wysyłkami: