AnoMail na komputerach Apple

Instalacja w systemie macOS

AnoMail na komputerach Apple​

Bezpośrednia instalacja programu AnoMail na komputerach Apple z systemem macOS nie jest możliwa gdyż nasz program został zaprojektowany do pracy w systemie Windows. Natomiast macOS jest systemem operacyjnym należącym do rodziny Linux więc nie da się na nim zainstalować programu AnoMail.

Uruchamianie AnoMail na komputerach w innym systemie niż Windows

Oprogramowanie AnoMail zostało stworzone do pracy na komputerach PC z systemem Windows (zalecany Windows 10). Natomiast można spróbować uruchomić program AnoMail na komputerach Mac używając do tego zewnętrznego oprogramowania np. Parallels Desktop, CrossOver Mac lub VMware Fussion ewentualnie Virtual PC for Mac.

Powyższe programy dostarczane są przez zewnętrznych producentów, które pozwalają uruchamiać aplikacje dla Windows na komputerach Apple. Jednakże podnosi to ogólny koszt zakupu AnoMail gdyż trzeba kupić licencje na program do wirtualizacji oraz dodatkowo licencje na system Windows.

Uruchamianie AnoMail w systemie macOS

Aby uruchomić AnoMail na komputerach Apple należy skontaktować się ze swoim informatykiem gdyż nasz zespół nie oferuje pomocy w tym zakresie. Duża część użytkowników AnoMail, którzy na co dzień korzystają w firmie z komputerów Apple wybierają tańsze rozwiązanie.

Wystarczy kupić poleasingowy komputer z systemem Windows 10 (koszt sprzętu ok 500 zł) i na nim zainstalować AnoMail. Uzyskuje się do niego dostęp poprzez zdalny pulpit bezpośrednio z komputera Mac.

Można do tego celu uzyskać oprogramowanie np.  TeamViewer, AeroAdmin, AnyDesk itp. lub Zdalny Pulpit z Windows.

Inne artykuły z naszego anomailowego bloga: