Wstawianie grafiki z opcją dopasowania

Grafika w programie AnoMail

Wstawianie grafiki do mailingu

Korzystając z programu AnoMail można do listu dodawać grafię w różnych formatach. Zalecamy korzystać z plików JPG, GIF lub PNG. Szerokość grafiki nie powinna przekraczać 599 pikseli. Waga grafiki nie powinna być większa niż 100 KB. Zasada jest taka. Im lżejsza i mniejsza grafika tym lepiej ze względu na filtry antyspamowe.

Co z dużymi obrazkami od grafika?

Jeżeli macie Państwo plik graficzny od swojego grafika, który ma rozdzielczość np. 1920×1080 to w ogóle nie nadaje się do mailingu. Należy go zmniejszyć. Nie trzeba tego robić w osobnym programie graficznym. Wystarczy przejść do edycji listu w programie AnoMail i wybrać funkcję Wstaw obraz z dysku z opcjami dopasowania.

Dodaj do obrazka tekst alternatywny (Alt) oraz tytuł (Title)

Funkcja do wstawiania grafiki z opcją dopasowania przeskaluje obrazek do podanej przez Państwa szerokości np. 580 pikseli na szerokość. Dodatkowo do obrazka można dodać atrybuty Alt oraz Title. Alt to tekst alternatywny, który pokaże się np. na urządzeniach mobilnych gdy odbiorca listu włączy funkcję blokowania obrazków. Z kolei Title wyświetli się po najechaniu myszką na obrazek w programie pocztowym np. Thunderbird lub Windows Live Mail.

Wstawianie grafiki do mailingu z opcją dopasowania

W programie AnoMail znajduje się szereg funkcji pozwalających wstawić grafikę do listu bez konieczności wcześniejszego przygotowania obrazka na potrzeby mailingu. Po wybraniu jednej z poniższych funkcji program sam dopasuje obraz tak aby nadawał się do wysyłki i nie był blokowany przez filtry antyspamowe. W razie konieczności można użyć funkcji Wstaw obraz z dysku bez ingerencji. W tym przypadku program wstawi obrazek w takiej formie w jakiej został przez Państwa przygotowany.

Przed wysyłką polecamy skorzystać także z Analizatora grafiki, który sprawdzi czy grafika wstawiona przez Państwa do wiadomości nie ma znamion spamu czyli cech przez które filtry antyspamowe mogłyby zablokować Państwa list.

Wstawianie grafiki w wizualnym edytorze

Sugerowane artykuły na temat mailingu: