Podstawowe samouczki do samodzielnej nauki obsługi AnoMail

Włącz głośniki i kliknij na ikonie aby obejrzeć samouczek

1. Wprowadzenie do systemu AnoMail

Samouczek wraz z komentarzami głosowymi oraz notatkami przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą poznać podstawową funkcjonalność oprogramowania i dowiedzieć się jakie możliwości oferuje program AnoMail.

2. Instalacja i usuwanie programu AnoMail

Interaktywny samouczek pozwalający przećwiczyć w jaki sposób instaluje się program AnoMail, aktywuje wszystkie funkcje oraz w jaki sposób można usunąć samouczek z Państwa komputera.

3. Aktualizacja starszej wersji programu

Interaktywny samouczek pozwalający przećwiczyć w jaki sposób aktualizuje się starszą wersję programu AnoMail. Dzięki aktualizacji wszystkie dane wprowadzone do starszej wersji powinny zostać nienaruszone

4. Konfiguracja skrzynek pocztowych w AnoMail

Interaktywny samouczek pozwalający poćwiczyć w jaki sposób wprowadza się tożsamość nadawcy, dane konta poczty wychodzącej (smtp). Dane do konfiguracji otrzymacie Państwo od swojego dostawcy poczty

5. Zmiana ustawień regionalnych w systemie Windows 10

Pokazuje jak zmienić ustawienia regionalne czasu oraz języka w systemie Windows 10 aby były zgodne z wymogami AnoMail. Zmian tych należy dokonywać tylko i wyłącznie gdy AnoMail poinformuje Państwa o tym.

6. Obsługa zwrotów i rezygnacji z mailingu

Omawia lokalny moduł subskrypcji służący do obsługi zwrotów z niedostarczonej korespondencji e-mail oraz automatyzacji procesu wypisywania tj. rezygnacji z otrzymywania poczty.

7. Tworzenie listu w Outlook na podstawie treści z Word

Samouczek przedstawia w jaki sposób można wysyłać z AnoMail wiadomości e-mail stworzone w Microsoft Outlook na podstawie treści listu skopiowanej z edytora tekstu Microsoft Word.

8. Wstawianie grafiki do wiadomości e-mail z podziałem na części

Samouczek pokazuje w jaki sposób wstawiać elementy graficzne do wiadomości e-mail oraz w jaki sposób podzielić (pociąć) duże obrazki na części aby ominąć filtry antyspamowe i uniknąć trafienia do spamu.

9. Tworzenie wiadomości e-mail w formacie mieszanym (HTML/TEXT)

Omawia tematykę pracy z szablonami wiadomości e-mail w formacie mieszanym (HTML oraz TEKST) , który zwiększa skuteczność wysyłek i pomaga omijać filtry antyspamowe. Pokazuje również jak korzystać z zewnętrznego Edytora wiadomości.

10. Podpisywanie cyfrowe wiadomości e-mail

Omawia tematykę podpisywania cyfrowego wiadomości e-mail. Dzięki podpisowi elektronicznemu (tzw. Mail-ID) wzrasta wiarygodność wysyłek oraz odbiorcy nie boją się klikać w linki lub załączniki dodane do listu.

11. Personalizacja załączników

W samouczku pokazano w jaki sposób wysyłać spersonalizowane załączniki czyli każdy odbiorca może otrzymać indywidualny załącznik np. Fakturę VAT. Wytłumaczono w jaki sposób automatycznie powiązać plik załącznika z adresatem listu

12. Wysyłanie kuponów rabatowych w PDF

Samouczek wyjaśnia w jaki sposób tworzyć oraz wysyłać indywidualne kupony rabatowe w formacie PDF. Omawia także jak korzystać z generatora kodów zniżkowych. Użycie tej funkcji ogranicza koszty dystrybucji kuponów rabatowych praktycznie do zera

13. Praca z edytorem kontaktów

Webinar (40 minut) na temat pracy z edytorem kontaktów do budowy bazy adresów email na potrzeby spersonalizowanych wysyłek

14. Optymalizacja grafiki do e-mailingów

Webinar dotyczący wstawiania grafiki do mailingu. Omawia podstawowe funkcje do optymalizacji obrazów

15. Podstawy obsłgi Edytora Stripo

Nauka obsługi edytora Stripo do projektowania szablonów metodą Drag & Drop (Złap i Upuść).

16. Projektowanie szablonów e-mail

Pokazujemy jak w sposób wizualny projektować unikalne szablony newsletterów z wykorzystaniem platformy Stripo

Indywidualnie kursy

Dla osób zainteresowanych realizujemy indywidualnie konsultacje, webinary oraz szkolenia stacjonarne

Potrzebujesz indywidualnego wsparcia lub konsultacji?

Organizujemy konsultacje i szkolenia online

Szkolenia realizowane są przez specjalne oprogramowanie szkoleniowe