Serwery do mailingu

serwer pocztowy do wysyłania zapytań

Serwery poczty do masowych wysyłek e-mail

Jeżeli chcecie Państwo realizować masowe wysyłki e-mail to musicie mieć dobry serwer do mailingu, który pozwoli Wam budować własną reputację niezależną od innych firm korzystających z tego samego serwera. Serwery do mailingu to nic innego jak dedykowane lub współdzielone serwery poczty (smtp) przez, które można wysyłać masową korespondencje e-mail.

Program e-mailingowy AnoMail należy do grupy oprogramowania komputerowego desktop, które instaluje się w komputerze użytkownika. W związku z tym do wysyłki poczty z AnoMail używane jest Państwa konto pocztowe tzn. od Państwa dostawcy poczty (ESP, Email Service Provider).

Poczta wysyłana z Państwa adresu e-mail (skrzynki pocztowej) nie może być zablokowana tylko dlatego, że wysyłacie ją z AnoMail. Serwery pocztowe odbiorców oraz filtry antyspamowe nie wiedzą, że newsletter wychodzi z naszego oprogramowania.

W związku z powyższym poczta wysyłana z naszego programu cechuje się wysoką dostarczalnością zwłaszcza jeżeli wykorzystacie pełne możliwości personalizacji w tym losowe bloki, które sprawiają, że każda wiadomość będzie różniła się od pozostałych.

Serwer VPS bez opłaty za każdą wysyłaną wiadomość e-mail

Do wysyłki newsletterów powyżej kilkunastu tysięcy odbiorców zalecamy wykupić serwer VPS (z prywatnym adresem IP) zwłaszcza jeżeli zależy Państwu na szybkości wysyłek i chcecie uniknąć opóźnień w dostarczeniu poczty do masowego odbiorcy. Dodatkowo w przypadku posiadania serwera VPS nie jest pobierana opłata za każdą wysłaną wiadomość a to z kolei wpływa na obniżenie kosztów wysyłek.

Wysyłanie poczty z własnego adresu e-mail oraz Własnego serwera poczty

W przypadku wysyłki poczty poprzez infrastrukturę dostawcy systemu e-mailingowego, jak to ma miejsce w odniesieniu do konkurencyjnych systemów e-mailingowych online, niektórzy administratorzy poczty mogą zablokować przyjmowanie wiadomości wysyłanych z takich systemów.

U nas tego problemu nie ma gdyż wysyłka realizowana jest z Państwa serwera poczty w Państwa firmie hostingowej. Wysyłki z AnoMail nie da się zablokować tylko dlatego, że wysyłana jest z naszego oprogramowania zainstalowanego u Państwa w komputerze i skonfigurowanego do pracy z Państwa serwerem poczty.

Jak dodać konto poczty do programu AnoMail?

AnoMail konfiguruje się na podobnej zasadzie jak dodawanie nowej skrzynki pocztowej w programie Outlook. Po skonfigurowaniu programu AnoMail do wysyłki poczty z Państwa adresu e-mail tj. skrzynki na Waszym serwerze poczty, program AnoMail przekazuje wiadomość e-mail do Państwa firmy hostingowej (ang. ESP, Email Service Provider), w której macie wykupioną usługę poczty. Następnie serwer wysyłkowy u Państwa dostawcy poczty wysyła ją dalej w świat.

Podczas konfiguracji konta wysyłkowego zalecamy włączyć obsługę wizytówek vCard oraz podpis cyfrowy wiadomości. To wpłynie na poprawę wizerunku Państwa firmy oraz obniży ryzyko kwalifikacji Państwa wiadomości e-mail jako spam.

Serwer poczty elektronicznej to taki urząd poczty, do którego AnoMail zanosi Państwa wysyłki. Niektórzy dostawcy poczty nakładają limity na ilość wysłanej poczty w ciągu np. godziny lub doby. W takiej sytuacji w ustawieniach AnoMail, można spowolnić wysyłkę lub wysyłać pocztę przez inny serwer pocztowy. Oczywiście adres e-mail pozostanie taki sam czyli taki jaki wprowadzicie do programu AnoMail.

Hosting pod e-mailingi - serwery bez limitów godzinowych

W programie AnoMail można używać dowolne serwery do mailingu. W AnoMail wprowadza się tzw. tożsamość (dane nadawcy) i wysyłka realizowana jest np. przez ten sam serwer poczty wychodzącej (smtp) z którego korzystacie Państwo na co dzień lub inny, który wprowadzicie.

Przy czym klient nie jest w stanie odróżnić listu wysłanego z programu Outlook od tego, który wysłany jest z poziomu programu AnoMail. W razie konieczności wysyłka masowej poczty może być realizowana przez serwery do mailingu od naszego partnera czyli firmę Niebieski.net.

Ten sam adres e-mail niezależnie od serwera wysyłkowego

Po wykupieniu serwera Państwa adresy pocztowe mogą pozostać takie same jak obecnie lub na potrzeby mailingu można stworzyć specjalne adresy e-mail tylko do wysyłek a odbierać pocztę poprzez stare skrzynki e-mail u swojego obecnego dostawcy poczty.

AnoMail domyślnie wysyła pocztę poprzez Państwa obecne konta pocztowe ale jest możliwość wysyłki także przez nasze serwery do mailingu. Odpowiedzi klientów trafiają na Państwa skrzynkę e-mail czyli w żaden sposób nie zmienia się obecny sposób pracy z programami pocztowymi. W związku z tym odbiorca nie wie czy Państwo wysłali jeden list czy tysiąc gdyż AnoMail wysyła pocztę do każdego z odbiorców osobno.

Serwery do mailingu zoptymalizowane pod AnoMail

Nie wysyłaj masowej poczty z darmowych skrzynek bo nie są do tego przeznaczone

Osoby, które zamierzają realizować skuteczne mailingi a posiadają tylko darmowe konta pocztowe włączając w to GMail, Onet, Interia, WP itp. powinny przede wszystkim pomyśleć o zakupie komercyjnego konta e-mail (serwera poczty) z racji tego, że darmowe skrzynki, zgodnie z ich regulaminami nie zezwalają na realizację masowych wysyłek e-mail i są od razu blokowane! Ponadto z wizerunkowego punktu widzenia wysyłka ofert z darmowych kont pocztowych nie jest dobrze postrzegana przez odbiorców.

Co jest potrzebne do wysyłki e-mailingów?

Do wysyłki potrzebny jest serwer pocztowy (konto pocztowe) oraz domena, z której będzie realizowana wysyłka. Producent AnoMail poleca firmę Niebieski.net aczkolwiek na rynku ofert dostawców poczty konkurencja jest duża i każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę. Z tym, że przed zakupem serwera pocztowego warto zapytać jakie dostawca poczty nakłada limity na wysyłanie masowej korespondencji.

Zapytaj swojego dostawcę poczty o limity na ilość wysyłanych wiadomości e-mail?

Jeżeli Państwa dostawca poczty nakłada limity godzinowe na ilość wysłanej poczty to praca z programem może być utrudniona bo trzeba włączyć w ustawieniach programu przerwy w wysyłaniu poczty np. wyślij 100 listów i czekaj 5 minut co z kolei oznacza, że wysyłka może trwać kilka godzin.

Rabat -20% na zakup serwera do mailingu

Kup licencję na oprogramowanie AnoMail a otrzymasz kupon rabatowy -20% na zakup dowolnego serwera z oferty naszego partnera czyli Niebieski.net. Kod rabatowy znajdziecie Państwo po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie AnoMail.pl

Prezentacja oprogramowania AnoMail

Włącz głośniki i weź udział w wirtualnej prezentacji naszego systemu do mailingu
Audio

Hosting pod e-mailingi - serwery bez limitów godzinowych

W programie AnoMail wprowadza się tzw. tożsamość (dane nadawcy) i wysyłka realizowana jest przez ten sam serwer poczty wychodzącej (smtp) z którego korzystacie Państwo na co dzień. Przy czym klient nie jest w stanie odróżnić listu wysłanego z programu Outlook od tego, który wysłany jest z poziomu programu AnoMail. W razie konieczności wysyłka masowej poczty może być realizowana przez serwery pocztowe naszego partnera czyli firmę Niebieski.net.

Po wykupieniu serwera Państwa adresy pocztowe mogą pozostać takie same jak obecnie lub na potrzeby mailingu można stworzyć specjalne adresy e-mail tylko do wysyłek a odbierać pocztę poprzez stare skrzynki e-mail u swojego obecnego dostawcy poczty.

Jeżeli Państwa obecny dostawca poczty nie zezwala na masowe wysyłki lub nakłada limity godzinowe na ilość wysyłanych listów to zalecamy zakup serwera w Niebieski.net i wysyłkę mailingu za pośrednictwem serwera bez limitów godzinowych. Ewentualnie jeżeli myślicie Państo o oddzieleniu zwykłych wysyłek do swoich klientów od ryzykownych wysyłek zapytań do zakupionych baz danych to warto pomyśleć nad ofertą naszych serwerów.

Patrz także: Jak zwiększyć dostarczalność wysyłek e-mail

Serwery do mailingu​
AnoMail przekazuje pocztę z Państwa komputera
do serwera pocztowego, który wysyła ją do odbiorców

Niebieski.net - Polecany dostawca poczty do mailingów

Producent oprogramowania AnoMail zaleca serwery mailingowe VPS od firmy Niebieski.net, które są wyspecjalizowane do mailingów oraz innych zadań, takich jak utrzymanie stron internetowych. Serwery do mailingu od Niebieski.net charakteryzują się dużą przepustowością i brakiem limitów godzinowych związanych z ilością wysyłanych maili.

Dzięki temu chcąc wysłać mailing np. do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców nie trzeba martwić się o blokady wysyłki lub ustawiać w programie AnoMail przerw w wysyłaniu wiadomości jak to ma miejsce w przypadku innych dostawców poczty.

Zalecamy niezależny adres IP, zamiast współdzielonego adresu IP

Zalecamy wykupić serwer do mailingu z osobnym adresem IP. W przypadku współdzielonego adresu IP, w wyniku aktywności innego użytkownika, Państwa serwer może od czasu do czasu trafić na listę spamową (ang. RBL). Do czasu usunięcia adresu IP serwera z listy spamowej, Państwa poczta może nie dochodzić do odbiorców.

Czasem trwa to kilka godzin, ale innym razem może potrwać nawet do 2 dni. Dlatego zalecamy wykupić serwer VPS z prywatnym adresem IP. To oznacza, że będziecie Państwo mieli swój własny adres IP na wyłączność i tylko Wy będziecie mieli wpływ na jego reputację.

Niezależna kolejka wiadomości wychodzących tylko dla Państwa

Mało użytkowników zwraca uwagę, że na serwerach współdzielonych czas dostarczenia wiadomości od czasu do czasu może być wydłużony. Dzieje się tak ponieważ wiadomości wszystkich użytkowników serwera trafiają do wspólnej kolejki i są wysyłane lub dostarczane wg czasu wejścia do kolejki.

W przypadku, gdy jeden lub kilku użytkowników wysyła większą ilość wiadomości e-mail w krótkim czasie, może powstać kolejka wiadomości, której rozładowanie trwa kilka, kilkadziesiąt minut, a czasem powyżej godziny. Dlatego posiadając własną kolejkę wiadomości nie trzeba martwić się o opóźnienia gdyż kolejka jest rozładowywana dużo szybciej.

Serwery do mailingu​ VPS
Fizyczna maszyna (serwer) dzielona jest na kilka wirtualnych serwerów
Dzięki temu można obniżyć koszty abonamentu.

Oddziel wysyłanie zapytań od zwykłych wysyłek

Zalecamy oddzielenie zwykłych wysyłek do klientów, którzy oczekują na Państwa oferty od wysyłek zapytań o możliwość przesłania oferty. W takim przypadku kupuje się nową domenę, pod którą uruchamia landing page. Landing page to pierwsza strona, na którą trafia potencjalny klient w momencie, gdy kliknie w link umieszczony w wiadomości e-mail wysyłanej z AnoMail. Na stronie, która wyświetli się może pojawić się formularz kontaktowy do zbierania tzw. leadów lub przekierowanie do właściwej (głównej) witryny.

Serwery do mailingu zoptymalizowane pod wysyłki z AnoMail

Do nowej domeny „podpinany” jest nasz serwer pocztowy i cała wysyłka zapytań wykonywana jest z nowej domeny i nowego adresu e-mail. W związku z tym ewentualne zgłoszenia antyspamowe nie wpływają na główną domenę.

Bez dodatkowych opłat firma Niebieski.net przeniesie Państwa pocztę e-mail, strony www i inne dane z dotychczasowego hostingu na serwery własne. Dzięki temu oszczędzicie Państwo pieniądze płacąc za hosting tylko w jednej firmie.

Zobacz także: Wysyłka e-mailingu z lokalnego serwera poczty

Użytkownicy AnoMail -20% rabatu na serwery do mailingu

Kup licencję na oprogramowanie AnoMail a otrzymasz kupon rabatowy -20% na zakup dowolnego serwera z oferty firmy Niebieski.net Oferta dedykowana pod mailing obejmuje nie tylko serwer do wysyłki ale takż