Przygotowanie grafik do mailingu

Tworzenie grafik do newslettera

Przygotowanie grafik do mailingu

Program AnoMail ma funkcje pozwalające na przygotowanie grafik do mailingu tak aby wiadomość nie była kwalifikowana jako spam. Szerokość grafiki nie powinna przekraczać 599 pikseli. Z kolei waga pliku powinna być jak najmniejsza i nie większa niż 100 KB. W przypadku chęci użycia animowanej grafiki w formacie GIF, jej waga nie powinna przekraczać 350 KB.

Pamiętaj, że list składający się z grafiki wygląda super ale niektóre programy pocztowe mogą umieścić list w spamie tylko dlatego, że składa się z samej grafiki. Najgorzej jak cała grafika „dociągana” jest z serwera ale nie martw się bo AnoMail domyślnie osadza grafikę w liście przez co zwiększa szansę na dotarcie z przesyłką do adresata.

Kilka funkcji do wstawiania grafiki do treści wiadomości

W AnoMail znajduje się kilka funkcji, które ułatwiają wstawianie grafiki do wiadomości e-mail. Macie Państwo także do dyspozycji Analizator obrazków, który sprawdzi czy Państwa obrazki nadają się do mailingu czy też należy je zoptymalizować tzn. zmniejszyć ich wymiary, wagę itp. Można także personalizować grafikę czyli każdy odbiorca może zobaczyć inny obrazek.

Polecany temat: Tworzenie wiadomości w formacie graficznym

Przygotowanie grafik do mailingu​
Funkcje do optymalizacji grafiki wstawianej do wiadomości e-mail