Landing page (strona docelowa)

na potrzeby wysyłania zapytań

Landing page czyli strona docelowa

Na potrzeby wysyłki maili akwizycyjnych należy utworzyć w domenie wysyłkowej tzw. landing page czyli stronę docelową. Landing page samodzielna witryna internetowa, na którą użytkownicy są kierowani z reklam zamieszczonych np. w wiadomościach e-mail. Celem landing page jest skupienie uwagi użytkownika na konkretnym przekazie i skłonienie go do wykonania określonej akcji, np. zapisu na newsletter lub podania danych kontaktowych.

W kontekście cold mailingu, czyli wysyłania e-maili do potencjalnych klientów, wykorzystanie landing page może przydać się aby od razu przedstawić ofertę lub umieścić przycisk przekierowania do oficjalnej witryny firmy. Ważne aby w domenie, z której wysyłacie Państwo mailingi, była utworzona strona internetowa. W przeciwnym wypadku wiadomości mogą być oznaczane jako spam.

Pokrewny temat: Wyszukiwanie adresów e-mail wg słów kluczowych

Landing page na potrzeby wysyłek zapytań
Utwórz stronę docelową w edytorze wiadomości AnoMail

Czy landing page może być utworzona w AnoMail?

Prosta strona docelowa to dokument HTML, który może być przygotowany w programie AnoMail. W tym celu należy kliknąć w module wysyłkowym przycisk Nowy list. Następnie otworzy się edytor wiadomości widoczny na poniższym obrazku. Od razu do treści można wstawić gotową grafikę przygotowaną przez grafika lub utworzoną w serwisach takich jak VistaCreate lub Canva. Do wstawiania plików graficznych służy przycisk Grafika.

Można także kliknąć przycisk Nowy i utworzyć stronę na podstawie jednego z szablonów dostępnych w każdej wersji programu. Osoby bardziej wymagające mogą skorzystać z Wizualnego edytora Stripo, w którym wiadomości projektuje się metodą Drag & Drop tzn. Złap i Upuść.

Gdy treść na stronę będzie gotowa, to należy kliknąć przycisk dyskietki i wybrać Zapisz treść do pliku HTML… Program poprosi o podanie nazwy pliku np. index.html. Dokument HTML oraz dodatkowe elementy graficzne zostaną zapisane na dysku Państwa