Międzynarodowa baza błędnych adresów

Obniża ryzyko blokady serwera smtp

Międzynarodowa baza błędnych adresów

Międzynarodowa baza błędnych adresów zmniejsza ryzyko blokady serwera wysyłkowego w związku z wysyłką mailingu na nieistniejące lub nieaktualne adresy e-mail. Międzynarodowa baza błędnych adresów e-mail pochodzących z publicznych baz danych zawiera sygnatury adresów e-mail oferowanych do sprzedaży przede wszystkim na polskim i zagranicznym rynku. Realizując mailing reklamowy do firm należy zadbać o to aby nie wysyłać poczty na nieaktualne adresy bo to może obniżyć reputację serwera wysyłkowego.

Porównanie adresów lokalnie w Państwa komputerze

Baza składa się z sygnatur zawierających informacje o nieaktualnych adresach, które porównywane są z Państwa listą wysyłkową. Porównanie następuje w Państwa komputerze. Wasza baza nie opuszcza Państwa komputera. Program sprawdza czy w Państwa bazie nie ma adresów o których wiemy, że są nieaktualne i nie powinno się do nich nic wysyłać.

Ktoś już próbował wysyłać mailing ale adres był nieaktualny

Baza rozwijana jest we współpracy z naszymi Partnerami (kreatywne agencje, dostawcy poczty itp.) i składa się z sygnatur adresów e-mail do których ktoś już próbował wysłać pocztę ale nie udało jej się dostarczyć z racji tego, że np. konto nie istnieje, konto zablokowane administracyjnie itd.

Sprawdź jakość bazy przed zakupem adresów e-mail

Dzięki międzynarodowej bazie błędnych adresów e-mail możecie Państwo przed zakupem nowej bazy adresów firm (mając próbkę adresów e-mail) lub przed wysyłką do niezweryfikowanej bazy ustalić, które z adresów są już nieaktualne i zapisać je w osobnym pliku lub usunąć z listy wysyłkowej (zalecane).

Przypominamy, że wysyłka poczty na nieaktualne adresy e-mail ze względów antyspamowych nie jest zalecana. Filtry antyspamowe widzą, że staracie się dostarczyć pocztę do odbiorców, którzy porzucili lub zmienili adresy. Na tej podstawie antyspamy mogą podjąć decyzje o blokowaniu Państwa serwera.

Patrz: Klauzula informacyjna RODO w stopce e-maila

Nie wysyłaj poczty na nieaktualne adresy e-mail

Funkcja międzynarodowa baza błędnych adresów pozwala uniknąć trafienia Państwa serwera lub domeny wysyłkowej na listę spamerów tylko dlatego, że wysyłacie pocztę na nieistniejące konta. Mali i duzi dostawcy poczty takie jak np. GMail, WP, Interia itp. „widząc”, że próbujecie Państwo dostarczyć pocztę na nieistniejące skrzynki wiedzą, że korzystacie ze śmieciowej bazy.

W związku z tym blokują dostarczenie poczty na aktywne adresy tylko dlatego, że wielokrotnie próbujecie dostarczyć pocztę na nieistniejące już adresy. W ten sposób łatwo można zablokować nadawców korzystających z zakupionych baz.

Baza aktualizowana w okresie aktywnego wsparcia technicznego

Funkcja międzynarodowa bazy błędnych adresów e-mail aktualizowana jest na bieżąco w okresie aktywnego wsparcia technicznego. Po wygaśnięciu aktywnej opieki serwisowej dostęp do tej funkcji nie będzie możliwy.

Podsumowanie: Międzynarodowa baza błędnych adresów

Koniecznie przed wysyłką jakiegokolwiek mailingu do zakupionej bazy adresów e-mail usuń z niej nieaktualne adresy czyli przeprowadź tzw. higienę bazy adresów e-mail. Wysyłka mailingu do bazy która generuje odbicia czyli zwroty z niedostarczonej poczty to nie tylko obciążenie Twojego serwera ale przede wszystkim możliwość obniżenia reputacji serwera wysyłkowego.

Popularni dostawcy poczty „widzą”, że próbujesz dostarczyć pocztę na nieaktywne lub nieistniejące konta i mogą zablokować z tego powodu przyjmowanie poczty od Ciebie. To wpływa negatywnie na reputację Twojego serwera i domeny wysyłkowej.

Porządkowanie adresów to początek, zobacz także: