Pakiet e-mailingowy AnoMail

do masowej wysyłki e-mail

Oprogramowanie e-mailingowe

Pakiet e-mailingowy AnoMail to zbiór narzędzi służących do prowadzenia masowej korespondencji e-mail oraz obsługi newslettera. W ramach pakietu otrzymujecie Państwo pełen zestaw narzędzi (kombajn do mailingu) umożliwiający prowadzenie akcji mailingowych bez ponoszenia comiesięcznych opłat abonamentowych za korzystanie z programu a w szczególności opłat za ilość wysłanych maili oraz transfer danych.

Nie tylko program do wysyłki ale także narzędzia do e-mail marketingu

Pakiet e-mailingowy AnoMail to nie tylko program do wysyłania masowych wiadomości e-mail ale także zestaw narzędzi, które pozwolą Wam zbierać adresy e-mail, sprawdzać ich poprawność, przygotowywać atrakcyjną treść graficzną oraz chronić serwer wysyłkowy lub domenę przed trafieniem na listy spamerów.

Elementy pakietu e-mailingowego AnoMail

Pakiet e-mailingowy AnoMail 202x składa się z:

 • Modułu wysyłkowego służącego do wysyłania masowej korespondencji e-mail, przy czym każdy z odbiorców traktowany jest indywidualnie czyli w polu Do: widzi tylko i wyłącznie swój adres e-mail i w żadnym wypadku nie może ustalić do kogo list jeszcze został wysłany.
 • Lokalnego modułu subskrypcji oraz autorespondera – umożliwiającego automatyczne zapisywanie lub wypisywanie się użytkowników z Państwa listy subskrypcyjnej, obsługę tzw. zwrotów korespondencji oraz uruchomienie prostego autorespondera, który może automatycznie wysyłać ofertę do każdej osoby, która właśnie zapisała się do Państwa newslettera.
 • Edytora szablonów listów działającego w trybie graficznym (WYSIWYG), w którym bez znajomości kodu HTML możecie Państwo samodzielnie tworzyć listy w formacie graficznym wstawiając grafikę itp.
 • Modułów do wstawiania i cięcia grafiki na części dzięki którym list automatycznie nie trafia do spamu a grafika wyświetla się prawidłowo u odbiorcy bez konieczności odblokowywania obrazków itd.
 • Edytora spersonalizowanych kontaktów pozwalającego oprócz adresów e-mail używać dodatkowych pól personalizacji takich jak imię, nazwisko, nazwa firmy itp. a następnie zarządzać nimi z poziomu np. Microsoft Excel CSV.
 • Generatora spersonalizowanych kuponów rabatowych lub bonów, które pozwalają tworzyć imienne kupony (PDF) zależne od odbiorców listu a następnie śledzić ich wykorzystanie w systemie e-commerce (sklep internetowy).
 • Modułu do personalizacji załączników – AnoMail jako jeden z pierwszych programów mailingowych potrafi wysyłać różne załączniki do różnych odbiorców. Dzięki temu można wysyłać faktury VAT, imienne wezwania do zapłaty itp.
 • Modułów do zmiany sygnatury antyspamowej listy, dzięki której ten sam listy wysłany do wielu tysięcy odbiorców nie jest tym samym listem z punktu widzenia filtrów antyspamowych, które wyczulone są na identyczną treść. Program AnoMail może losowo zmieniać tematy wiadomości lub losowe bloki umieszczone w treści listu. W związku z tym każdy list jest inny.
 • Generatora stałych i zmiennych fotokodów QR fotokodów (ang. Quick Response) dzięki któremu można wysyłać spersonalizowane kody QR do płatności online, promocji, biletów wstępu lub pozyskiwać zgody na kontakt poprzez SMS, mail i wiele innych.
 • Modułu do podpisów cyfrowych S/MIME dzięki, któremu zmniejsza się ryzyko trafienia do spamu a odbiorca nie boi się klikać w załączniki lub linki zamieszczone w Państwa wiadomość bo ma pewność, że list pochodzi od Państwa a nie od kogoś kto podszywa się pod Was.
 • Ponad stu siedemdziesięciu szablonów listów w formacie HTML lub EML (tzw. kreacji), które możecie Państwo dowolnie modyfikować i wykorzystywać na własne potrzeby. Dzięki nim w szybki sposób przygotujecie profesjonalnie wyglądający list. W programie można używać także zewnętrznych szablonów w formacie HTML lub EML.
 • Analizatora niepożądanych treści szuka w treści listu zwrotów, na które wyczulone są filtry antyspamowe np. Szanowni Państwo, Zgodnie z ustawą… i pokazuje jakie teksty należy poprawić aby list nie był kwalifikowany jako spam.
 • Analizatora obrazków sprawdza rozmiary, wymiary, opisy oraz nazwy plików graficznych dołączonych do listu, które mogą powodować problem z wyświetleniem u odbiorcy lub wpływać na kwalifikacje listu jako spam.
 • Analizatora listu w formacie graficznym (HTML) który sprawdza poprawność kodu HTML z jakiego zbudowany jest list i ostrzega przed ewentualnymi błędami, które mogą rzutować na poprawność wyświetlania listu u odbiorcy.
 • Analizatora odnośników który weryfikuje czy hiperłącza (linki) które wstawiono do listu są prawidłowe.
 • Rzeczywistych testerów antyspamowych Google i Microsoft które sprawdzają czy Państwa list nie trafi do spamu u odbiorców korzystających z filtrów antyspamowych firmy Google, Microsoft oraz Symantec.
 • Modułu importu adresów e-mail z plików tekstowych, wizytówek vCard, książki adresowej Windows (WAB), dowolnych plików np. Word, Excel, listów programu Outlook Ex., Windows Live Mail itp.
 • Konwertera wiadomości z Outlook MSG do EML – moduł, który pozwala importować adresy e-mail z listów programu Microsoft Outlook lub hurtowo konwertować pliki MSG do formatu EML (Thunderbird, Windows Live Mail).
 • Walidatora adresów e-mail służącego do weryfikacji poprawności adresów e-mail, które macie Państwo w bazie. Z tego modułu zaleca się skorzystać zawsze wtedy, gdy kupujecie Państwo nową bazę danych i chcecie zweryfikować poprawność adresów e-mail.
 • Modułu porządkowania adresów email służącego do usuwania zdublowanych maili, adresów z listy zastrzeżonej oraz zapamiętania do kogo list został wysłany.
 • Analizatora adresów e-mail pod kątem antyspamu Google oraz Microsoft umożliwiającego wydzielenie z listy adresowej adresów e-mail osób i firm korzystających z filtrów antyspamowych Google/Microsoft/Symantec a tym samym pozwalającym przygotować treść listu, która nie trafi do spamu na GMail/Outlook itp.
 • Analizatora zwrotów RBL pokazującego jakie osoby z Państwa listy wysyłkowej uważają Was za nadawcę spamu i nie przyjmują od Was żadnej korespondencji.
 • Modułu raportów (statystyki mailingu) umożliwiającego w połączeniu ze statystykami Google Analytics śledzenie skuteczności mailingu (Click Rate), przeprowadzanie testów kreacji (czyt. Testy A/B), sprawdzenie współczynnika otwarć (Open Rate) itp.
 • Modułu podglądów kreacji pozwalającego na przeprowadzenie podstawowych testów ekranowych czyli sprawdzenie jak list będzie wyglądał przed wysłaniem do dużej grupy odbiorców. Program dysponuje kilkoma podglądami m. in. w klientach poczty typu desktop oraz webmail.
 • Modułu kontroli antyspamowej offline, który kontroluje treść wiadomości. Dzięki niemu program poinformuje Państwa jeżeli przygotowywana przez Was wiadomość będzie nosiła znamiona spamu lub zawierała zbyt perswazyjne teksty. Ponadto moduł umożliwia sprawdzenie czy po zakończonej kampanii mailingowej nie trafili Państwo na tzw. czarną listę RBL.
 • Modułu „Brak zgód na mailing” czyli internetowej bazy wykluczeń zawierającej adresy e-mail osób prywatnych firm, domen itp., które najczęściej zgłaszają mailingi jako spam. Dzięki temu modułowi z Państwa bazy adresowej można usunąć adresy e-mail konkretnych osób lub domeny po wysyłce na które z pewnością nadawca trafi do spamu (czyt. RBL). Dodatkowo nasz moduł potrafi zidentyfikować na Państwa liście mailingowej tzw. spamtrapy czyli pułapki na spam, które mogły się na niej znaleźć w przypadku kupna bazy adresowej lub podczas zbierania adresów ze stron internetowych.
 • Klasyfikatora adresów pod kątem danych osobowych (RODO) który umożliwia wydzielenie z zakupionej bazy adresowej różnych grup np. adresy ogólne firm, skrzynki pracowników, adresy osób fizycznych itd. Do każdej z grup można przygotować inne zapytanie dzięki czemu zwiększa się skuteczność pozyskiwania zgód na mailing.
 • Międzynarodowej bazy nieprawidłowych adresów która pozwala uchronić serwer wysyłkowy (domenę) przed utratą reputacji w związku z wysyłką poczty na nieistniejące adresy, przez które serwer wysyłkowy może trafić na listy spamerów tylko dlatego, że wysyła się pocztę na nieistniejące skrzynki.
 • Analizatora ryzykownych adresów e-mail który potrafi wykryć na liście wysyłkowej adresy e-mail odbiorców korzystających z globalnych zabezpieczeń antyspamowych. Wysyłka na te adresy może wpłynąć na obniżenie reputacji serwera lub umieszczenie domeny na liście spamerów RBL.
 • Lokalnego serwera poczty wychodzącej SMTP – przez który można wysyłać pocztę z pominięciem Państwa dostawcy poczty a tym samym omijając limity nakładane przez niektórych dostawców kont pocztowych.
 • Wsparcia technicznego, które oferowane jest przez zespół AnoMail.pl (informatyków oraz e-mail marketingowców) poprzez telefon, e-mail oraz Zdalną Pomoc (TeamViewer QS). Dzięki temu użytkownik nie pozostaje sam z problemem tylko może uzyskać pomoc w momencie, kiedy napotyka problem co ma szczególnie duże znaczenie dla początkujących adeptów wysyłania masowych mailingów.
 • Internetowego modułu subskrypcji*, który odpłatnie instalowany jest na Państwa witrynie niezależnie od systemu CMS, z którego korzystacie Państwo na co dzień. Dzięki temu modułowi można zarządzać wieloma grupami użytkowników poprzez stronę internetową np. z różnych oddziałów firmy. Adresy e-mail osób zapisujących się są automatycznie weryfikowane metodą double opt-in (podwójna weryfikacja) a następnie trafiają bezpośrednio do odpowiedniej grupy w module wysyłkowym programu AnoMail niezależnie od tego w jakim oddziale pakiet został zainstalowany.
 • Materiałów szkoleniowych na płycie DVD w postaci dokumentacji użytkowej, lekcji multimedialnych oraz e-booków, które pozwolą Państwu na zapoznanie się z obsługą pakietu oraz wprowadzą Państwa w tematykę e-mail marketingu oraz masowej korespondencji e-mail.

* – Moduł subskrypcji online przygotowywany jest przez Zespół AnoMail jako płatna usługa zależna od wymagań klienta i wdrażana pod konkretną specyfikację użytkownika. Proszę zapoznać się z Wymaganiami systemowymi, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Projektuj wiadomości email w sposób graficzny

Każda wersja AnoMail wyposażona jest w edytor graficzny, w którym tworzy się wiadomości w sposób wizualny na podobnej zasadzie jak pisanie listów w programie Outlook lub Thunderbird. Ponadto do programu dołączonych jest kilkaset szablonów wiadomości, które można modyfikować.

A gdyby to było za mało to AnoMail zintegrowany jest z wizualnym edytorem Stripo, w którym możecie Państwo samodzielnie budować responsywne szablony metodą Drag & Drop czyli przeciągnij i upuść. Dzięki temu nawet początkujący użytkownik może zaprojektować piękne szablony bez znajomości zasad kodowania e-mailingów.

W AnoMail można używać także zewnętrznych szablonów newsletterów w formacie HTML, EML oraz MSG. AnoMail obsługuje kodowanie znaków w standardzie UTF-8 więc nie ma problemów aby jeden list był w kilku językach np. polskim i ukraińskim.

Stripo - Platforma do tworzenia szablonów newsletterów

AnoMail zintegrowany jest z edytorem Stripo (Drag & Drop)

Polecane tematy dotyczące pakietu AnoMail: