Zbieranie adresów ze stron internetowych

Pobieranie adresów e-mail z internetu

Zbieranie adresów ze stron internetowych Firm

Kupowanie baz adresów firm lub samodzielne zbieranie adresów ze stron internetowych wywołuje spore kontrowersje ale jest najprostszym sposobem na budowanie bazy potencjalnych klientów. Przy czym nie liczy się ilość adresów w bazie ale ich jakość.

Program AnoMail ma wbudowane trzy moduły służące do zbierania adresów e-mail bezpośrednio ze stron internetowych. Moduły te dostępne są w głównym oknie programu pod przyciskiem Importuj. Moduły do zbierania adresów zbierają ze stron tylko adresy e-mail. Pomijają dodatkowe dane takie jak np. numery telefonów itp.

Tworzenie bazy danych potencjalnych klientów

Dzięki funkcji zbierania adresów e-mail ze stron internetowych możecie Państwo budować własne bazy adresowe a tym samym powiększać bazę potencjalnych klientów. Budując samodzielnie bazę potencjalnych klientów macie pewność, że adresy e-mail będą aktualne gdyż są zbierane przez AnoMail na bieżąco ze stron internetowych firm.

Zbieranie adresów z Internetu
AnoMail pozwala zbierać adresy e-mail ze stron internetowych firm

W programie AnoMail dostępne są trzy modułu umożliwiające zbieranie adresów ze stron internetowych:

  • Patrz i pobierz – do świadomego zbierania adresów w momencie odwiedzania strony internetowej. Moduł zbiera adresy automatycznie lub ręcznie w trakcie wizyty na stronie, którą w danym momencie przeglądacie Państwo.
  • Hurtowo z domeny – po wskazaniu domeny program odwiedza wszystkie podstrony i zbiera adresy e-mail z danego serwisu. Państwo decydujecie jakie podstrony ma odwiedzić oraz w jakiej ilości. Moduł analizuje linki na stronie i podąża za nimi.
  • Z konkretnej strony – program zbiera adresy e-mail z jednej, podanej przez Państwa witryny internetowej. Nie odwiedza innych stron tylko jedną wskazaną przez Państwa np. www.example.com/strona.html

Gdzie znajduje się zbieracz adresów?

Gdzie znajduje się automat do zbierania adresów
Funkcje do zbierania adresów e-mail z Internetu w opcji AnoMail Standard lub Premium

Budowanie bazy adresów poprzez moduł "Patrz i pobierz"

Podstawowym modułem do zbierania adresów e-mail z internetu jest funkcja „Patrz i pobierz”, która pozwala zbierać adresy w momencie, gdy przeglądacie Państwo strony internetowe. Ta funkcja pozwala np. w połączeniu z serwisem wyszukiwawczym Google lub Bing wpisać słowa kluczowe na podstawie których program będzie zbierał adresy bezpośrednio z wyników wyszukiwania. 

Moduł patrz i pobierz zbiera adresy także z katalogów firm i innych stron na których umieszczone są adresy w sposób jawny lub „zabezpieczony” przy pomocy słów np. firma(at)example.com.

Dodatkowy temat: Wykorzystanie serwerów proxy do zmiany IP

Budowanie bazy adresów e-mail wg słów kluczowych

Jeżeli użyjecie Państwo wyszukiwarki Google to możecie wyszukiwać adresy e-mail wg słów kluczowych. W ten sposób dokładnie sterujecie słowami kluczowymi, które opisują adresy firm, które chcecie odnaleźć np. „apteka Katowice kontakt mail” lub „warsztat samochodowy Warszawa kontakt mail”.

Pobieranie adresów z Państwa systemu e-commerce lub CRM

Ponadto funkcja „Patrz i pobierz (PiP)” pozwala zbierać adresy np. bezpośrednio z Państwa systemu CRM (baza klientów) lub sklepu internetowego (e-commerce) pod warunkiem, że system dostępny jest poprzez stronę internetową. Bezpośrednio z programu AnoMail logujecie się do swojego systemu CRM i te adresy e-mail, które widzicie na ekranie mogą być użyte do wysyłki.