Lista najczęstszych pytań i ODPOWIEDZI (FAQ)

Naciśnij ctrl+F aby wyszukać tekst na stronie

303. Do czego służy opcja "Przedstawiaj się jako Outlook" dostępna w oknie edytora wiadomości?

Najnowsza wersja AnoMail dodaje do wiadomości e-mail nagłówki sugerujące filtrom antyspamowym, że list został wysłany z programu Microsoft Outlook. Dzięki temu można zwiększyć dostarczalność poczty i ominąć niektóre filtry antyspamowe. Użycie tej funkcji zalecane jest przy wysyłce mocno spersonalizowanych zimnych maili (ang. cold mail). W razie potrzeby można tę funkcję wyłączyć. W tym celu kliknąć Nowy list i w oknie Edycji wiadomości e-mail przejść do Menu Opcje.

302. Po odczytaniu dowolnego szablonu wiadomości program pokazuje komunikat, że jest "zajęty" i każe czekać. Obojętnie jaki odczytam szablon zawsze jest ten komunikat i nie da się pracować przez kilkanaście sekund.

Problem może być spowodowanym tym, że włączyli Państwo w AnoMail, sprawdzanie błędów przy pomocy słownika z Microsoft Word. W pierwszej kolejności AnoMail uruchamia słownik z programu Word i dopiero gdy Word zgłosi gotowość do pracy to nasz program przestaje być „zajęty”. Aby rozwiązać problem należy w AnoMail kliknąć przycisk Nowy list i od razu (bez wpisywania treści listu) przejść w Edytorze wiadomości do Menu Opcje i NIE zaznaczać funkcji: Używaj słownika MS Word. Druga możliwość to zamknąć AnoMail, uruchomić Microsoft Word i zobaczyć czy nie pokazuje komunikatu np. Wymagana aktywacja lub Wersja próbna wygasła. W takim przypadku należy aktywować Microsoft Word aby AnoMail miał dostęp do słownika. Ewentualnie nie używać słownika Word. W tym przypadku AnoMail używa domyślnego słownika z Windows 8/10/11.

301. Podczas próby uruchomienia AnoMail w Windows 10 pojawia się informacja: Błąd #372: Edytor graficzny listu nie może być zainicjowany w Twoim systemie... Próbowałem także na komputerze z Windows 7 i jest tak samo

Ten błąd dotyczy nieaktualizowanych systemów Windows. Najnowsza wersja AnoMail korzysta z generatora wiadomości e-mail bazującego na mechanizmie Microsoft Outlook/Edge więc wymagane jest aby system operacyjny był aktualny. W związku z tym w pierwszej kolejności należy przejść do funkcji Aktualizacji systemu i zainstalować wszelkie aktualizacje, które czekają na pobranie. Następnie zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Microsoft Edge, która zaktualizuje stare komponenty systemowe. Na sam koniec pobrać ze strony Microsoft poprawkę KB896559. Podczas instalacji powyższego może być wymagane uruchomienie ponowne komputera więc należy je wykonać.