Rozpoznawanie imion i nazwisk

z adresów e-mail odbiorców

Rozpoznawanie imion i nazwisk z adresów e-mail

Program AnoMail pozwala w pełni personalizować treść korespondencji seryjnej e-mail czyli zwracać się do odbiorcy listu po imieniu i/lub nazwisku. Nie ma problemu, gdy już macie Państwo bazę adresową zawierającą imiona i nazwiska odbiorców. Czasami jednak posiadacie Państwo tylko imienne adresy e-mail pracowników np. jan.kowalski@example.com i na podstawie takiego adresu trzeba ustalić imię i nazwisko właściciela skrzynki. Służy do tego funkcja umożliwiająca rozpoznawanie imion i nazwisk z samych adresów e-mail.

AnoMail potrafi rozpoznać imiona i nazwiska z adresów e-mail a potem nawet odmieniać imiona przez przypadki. Funkcja umożliwiająca rozpoznawanie imion i nazwisk z adresów e-mail znajduje się w oknie Edytora kontaktów pod przyciskiem Uzupełnij brakujące wpisy. Warto z niej korzystać wraz z funkcją, która na podstawie imienia umie przypisać do niego płeć odbiorcy. Dzięki temu możecie Państwo korzystać ze zwrotów warunkowych zależnych od płci adresata.

Odmiana imion w mianowniku, dopełniaczu lub wołaczu

Program powinien bez problemu rozpoznać imię i nazwisko odbiorcy listu z adresu e-mail, które później można wykorzystać w tzw. cold mailingu. Używając odmiany imienia nie tylko w mianowniku ale także w dopełniaczu lub wołaczu sprawiacie wrażenie, że Wasz list jest zaadresowany tylko do jednego odbiorcy.

Przygotuj indywidualne treści do personalnej komunikacji

Dla przykładu można napisać tekst w stylu „Marcinie sprawdź ofertę z okazji black friday, która czeka na Ciebie„. W treści listu wstawia się pole personalizacji #WIM#, które program zamienia na imię w wołaczu np. „Marcinie” lub #PP5#, w którym znajdzie się imię w dopełniaczu czyli np. oferta dla „Marcina”.

Patrz: Filtrowanie rekordów i wyszukiwanie pustych pól personalizacji

Rozpoznawanie płci odbiorcy na podstawie imienia

Dodatkowo, gdy rozpozna imię możecie Państwo w tym samym miejscu włączyć rozpoznawanie płci na podstawie imienia a tym samym zwracać się do odbiorcy per Pan, per Pani. Personalizacja według imion i nazwisk zwiększa znacznie skuteczność mailingów. Odbiorcy częściej otwierają listy, które są zaadresowane do nich z imienia i nazwiska. Informacje o odbiorcy np. imię (#IME#), nazwę firmy (#FMA#) itp. warto wykorzystać w treści wiadomości w celu zwiększenia zainteresowania adresata przesyłki.

Zapraszaj Pana lub Panią do zobaczenia oferty

AnoMail ma wbudowaną bazę popularnych imion więc bez problemu na ich podstawie rozpozna płeć i umieści stosowną informację w polu personalizacji o nazwie #GEN# czyli płeć. Mężczyźni oznaczani są cyfrą 1 a kobiety cyfrą 0. Później można do treści listu wstawić pole #PPM# (czyli Pan/Pani w mianowniku) i u odbiorcy pojawi się „Pan” lub „Pani” lub „Państwo” gdy płeć nie zostanie określona.

Idąc dalej, można użyć pola #PPB# (Pan lub Pani w bierniku) i napisać tekst np. Zapraszam #PPB# do zapoznania się z naszą ofertą. Po wysyłce u odbiorcy pojawi się tekst „Zapraszam Pana…” lub „Zapraszam Panią…”. Zalecamy skorzystać z tej funkcjonalności bo znacznie zwiększa skuteczność wysyłek a zwłaszcza konwersję, która uwielbiają spece od marketingu 🙂

Obowiązek informacyjny kto i dlaczego przetwarza dane osobowe?

Proszę pamiętać, że przetwarzając adresy e-mail o charakterze danych osobowych w pierwszej kolejności powinni Państwo dopełnić obowiązku informacyjnego i wysłać do swoich odbiorców informacje na temat tego, od kiedy, dlaczego oraz jakie dane przetwarzacie.

Jeśli wśród adresów znajdą się adresy ogólne np. biuro@, info@, kontakt@ itd. to warto je wydzielić z bazy korzystając z funkcji o nazwie Klasyfikator adresów e-mail, który dostępny jest pod przyciskiem Brak zgód na mailing. Na adresy ogólne można wysłać zapytanie o innej treści niż do odbiorców, których imienne adresy Państwo posiadacie.

Czytaj: Jak pominąć przy wysyłce niektóre adresy e-mail?

Pobieranie nazwy firmy i opisu działalności ze strony internetowej

W razie potrzeby można także na podstawie adresu e-mail ustalić nazwę firmy i opis jej działalności. Służy do tego funkcja: Etykieta i INFO z domeny odbiorcy, która dostępna jest pod przyciskiem Rekordy w Edytorze kontaktów programu AnoMail. Pozyskane informacje można wykorzystać do personalizacji treści. W tym celu wstawia się pole Etykieta (#ETK#) oraz Info (#INF#).

Rozpoznawanie imion i nazwisk z adresów e-mail

Funkcja rozpoznawania imion i nazwisk z adresów e-mail dostępna jest tylko i wyłącznie w okresie aktywnego wsparcia technicznego i jest aktualizowana automatycznie w momencie, gdy program jest podłączony do internetu.

AnoMail cechuje się dużą rozpoznawalnością polskich imion oraz nazwisk gdyż posiada dostęp do bazy popularnych imion oraz nazwisk w naszym kraju. Program mailingowy AnoMail zoptymalizowano przede wszystkim do rozpoznawania polskich imion i nazwisk.

Zobacz: Jak wykluczyć adresy e-mail z wysyłki?

Odmiana imion przez przypadki do wzmocnienia efektu marketingowego

W razie konieczności imiona mogą być odmieniane przez przypadku (miejscownik, wołacz lub dopełniacz), dzięki czemu program idealnie nadaje się do zastosowań korespondencji seryjnej e-mail na potrzeby cold mailingu.

Cold mailing to w skrócie wysyłanie masowych wiadomości e-mail sprawiających wrażenie, że mamy wiedzę o odbiorcy i kierujemy list tylko do niego. Zalecamy zapoznanie się z tematyką personalizacji wysyłek na potrzeby cold mailingu oraz legalizacją baz adresowych w programie AnoMail.

Czytaj także: Jak importować kontakty do mailingu ze swojego systemu CRM?

Edytor kontaktów do personalizacji maila
Edytor kontaktów do zarządzania bazą mailingową

Poczytaj więcej o wysyłkach z programu AnoMail: