Edytor kontaktów w AnoMail

do spersonalizowanych baz adresowych

Edytor bazy danych do mailingu

Edytor kontaktów w programie AnoMail służy do budowy spersonalizowanych baz adresowych i umożliwia tworzenie baz pod spersonalizowaną wysyłkę a w szczególności tzw. cold mailing. Dostęp do edytora kontaktów znajduje się pod przyciskiem Kontakty lub Odbiorcy. W przypadku gdy do programu AnoMail wczytano tylko same adresy e-mail pojawi się nazwa Odbiorcy. Dopiero gdy do adresu e-mail doda się dodatkowe dane np. nazwę firmy to wtedy widoczna będzie ikona Kontakty.

AnoMail pracuje w dwóch trybach:
1. Odbiorcy – baza zawiera same adresy e-mail.
2. Kontakty – baza oprócz adresów zawiera dodatkowe dane np. imiona, nazwiska, nazwy firm itd.

Bazy adresów e-mail
Wybór trybu pracy edytora adresów e-mail w AnoMail

Adres e-mail oraz dodatkowe cechy klienta

Program AnoMail pozwala na wykorzystanie w treści wiadomości e-mail pól personalizacji takich jak Imię, Nazwisko odbiorcy listu, nazwa firmy w której pracuje i wiele innych. Dzięki temu można przygotować spersonalizowane wiadomości mające przekonać odbiorce, że poczta elektroniczna wysyłana jest tylko i wyłącznie do niego. Coś na wzór korespondencji seryjnej w programie Microsoft Word.

Zastosowanie pół personalizacji w dużym stopniu zwiększa skuteczność mailingów akwizycyjnych (np. zapytanie o możliwość przesłania informacji handlowych) oraz sprzedażowych. Funkcję seryjnej wysyłki e-mail można wykorzystać także np. w ofertowaniu lub wysyłaniu zaproszeń na wydarzenia.

Edytor kontaktów pozwala tworzyć spersonalizowane bazy do mailingu

Do budowy baz mailingowych zawierających pola personalizacji służy edytor kontaktów AnoMail. Bazę można także tworzyć w dowolnym programie np. Excel lub Access i potem wczytać ją do edytora kontaktów programu AnoMail. Oprogramowanie AnoMail odczytuje i zapisuje bazy w formacie CSV.