Cięcie na części grafiki do mailingu

 w programie AnoMail Desktop

Osadzanie i podział grafiki do mailingu

W programie AnoMail można tworzyć listy w formacie graficznym zawierające obrazki, które od razu wyświetlą się u odbiorcy. Adresat poczty w swoim programie pocztowym widzi grafikę, którą wstawili Państwo do treści i nie musi naciskać przycisku pobierz obrazy gdyż grafika domyślnie jest osadzana w treści listu. Funkcja pozwalająca na cięcie na części grafiki do mailingu to podstawowa funkcjonalność, która powinna znaleźć się w programie do mailingu.

Jedna duża grafika to niemal pewność, że list trafi do spamu

Ze względu na filtry antyspamowe duże obrazki należy podzielić na mniejsze fragmenty. Najlepiej aby szerokość obrazka nie przekraczała 600 pikseli. Filtry antyspamowe „nie lubią” gdy cała powierzchnia listu jest zajęta przez jeden duży obrazek. W związku z tym duże obrazki dzieli się na fragmenty.

Z punktu widzenia filtra antyspamowego np. SpamAssassin wiele małych grafik to nie to samo co jedna duża. Program AnoMail podzieli obrazek na mniejsze fragmenty, umieści je w tabeli a następnie wstawi do Państwa wiadomości.

Polski system do mailingu
Funkcje do optymalizacji grafiki znajdziesz naciskając przycisk Grafika

Podziel obrazek na mniejsze części aby nie trafić do spamu

Im większa powierzchnia listu zajęta jest przez grafikę tym większa szansa na to, że list u odbiorcy pojawi się w spamie. Filtry antyspamowe nie lubią gdy wiadomość e-mail składa się z jednego dużego obrazka. Dlatego aby zwiększyć skuteczność wysyłek z AnoMail należy pociąć grafikę na mniejsze części.

Cięcie na części grafiki do mailingu można wykonać w zewnętrznym programie np. Photoshop lub skorzystać z funkcji do cięcia obrazów, która dostępna jest w AnoMail w oknie edycji listu.

Cięcie grafiki do mailingu
Ze względów antyspamowych podziel obrazek na częsci

Korzystając z powyższej funkcji jeden duży obrazek dzielony jest na kwadraty lub prostokąty. Zwracamy uwagę aby szerokość grafiki nie przekraczała 599 pikseli. Obrazek powinien składać się minimum z 4 części. Większe grafiki mogą być dzielone na więcej fragmentów.

Każdy obrazek może być podlinkowany czyli wystarczy ustawić się na nim i pod prawym klawiszem myszki skorzystać z funkcji Hiperłącze. Dodatkowe funkcje do wstawiania grafiki znajdują się w oknie edycji listu pod przyciskiem Grafika.

Funkcje do wstawiania i optymalizacji grafiki
Funkcje do wstawiania i optymalizacji grafiki do mailingu

Grafika jest osadzona w wiadomości e-mail

Grafika wstawiona do listu w programie AnoMail jest domyślne osadzana w liście. Dzięki temu list nie trafia do spamu tak jak to ma miejsce w przypadku systemów konkurencyjnych tylko dlatego, że grafika jest w całości dociągana z serwerów. Oczywiście w razie konieczności w programie AnoMail można ustawić aby część grafiki np. obrazki śledzące były pobierane z internetu.

Grafika dodawana do listu jest osadzana w treści wiadomości a grafika dołączona z internetu jest dociągana z Państwa serwera czyli wyświetli się u odbiorcy dopiero, gdy kliknie przycisk Odblokuj lub Pobierz obrazy.

Funkcja dociągania obrazów może być używana w sytuacji, w której chcecie Państwo mieć jak najlżejszy list i nie obciążać swojego serwera poczty. Jednakże z punktu widzenia zabezpieczeń antyspamowych zalecamy aby grafika była osadzona w treści listu.

Po wstawieniu grafiki do listu warto zapoznać się także z Analizatorem grafiki, który znajduje się pod przyciskiem Sprawdź w oknie edycji wiadomości. Analizator antyspamowy grafiki pokaże Państwu czy grafika nie ma znamion spamu.

Analizator antyspamowy grafiki

Prawidłowe przygotowanie grafik do mailingu

Sprawdź jak tworzyć grafiki do mailingu aby nie trafić do spamu
SAMOUCZEK