oprogramowanie mailingowe anomail

Wymagania techniczne

AnoMail 2024 jest zgodny z najnowszym Windows 10/11

Dowolny komputer z Windows i min. 2 GB RAM

AnoMail należy do grupy oprogramowania typu desktop, które instalowane jest w komputerze użytkownika korzystającego z systemu Windows w wersji 32 lub 64 bitowej. W związku z tym wszystkie dane, które wprowadzane są do programu zostają zapisane w Państwa komputerze i nikt inny a zwłaszcza producent programu nie ma do nich dostępu.

AnoMail w znikomym stopniu obciąża system komputerowy użytkownika. Natomiast szybkość operacji porządkowania adresów jest zależna od szybkości procesora. Poniżej przedstawiono wymagania jakie powinien spełniać Państwa system aby można było swobodne korzystać z AnoMail. Zalecany: Windows 10 lub nowszy (32/64 bitowy), 4 GB RAM.

Pakiet instalacyjny oraz wszystkie komponenty programu AnoMail są podpisane cyfrowo więc można sprawdzić ich autentyczność przed i po instalacji.

Wymagania systemowe

 • System Windows 32 lub 64 bitowy. Zalecany Windows 10 lub Windows 11.
  Ewentualnie Windows 8.1 lub Windows Server. Najnowszy AnoMail nie działa w starych systemach np. Windows XP itp.
 • Komputer z procesorem 2 GHz (zalecany Core2Duo 3 GHz lub nowszy), 2048 MB RAM (zalecane 4096 MB lub więcej).
 • Standardowe konto pocztowe smtp/pop3 z obsługą szyfrowania SSL/TLS (wspieramy TLS 1.3) lub StartTLS. Można wysyłać pocztę z GMail, Outlook, WP, Onet itp. (darmowe konta mają limity a poza tym wizerunkowo nie wygląda to zbyt dobrze).
 • Możliwa wysyłka przez serwery chmurowe smtp lub Microsoft Exchange (Microsoft 365, MFA, OAUTH2)
 • W polu OD (ang. From, dane nadawcy) można używać dowolnego adresu e-mail o ile macie Państwo uprawnienia do wysyłki za jego pośrednictwem. Nie doklejamy żadnych informacji o naszym systemie mailingowym.
 • Zalecana rozdzielczość ekranu min. 1024×768 lub większa.
 • Około 500 MB wolnego miejsca na dysku.
 • Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook (32-bitowy) lub zamiennik (opcja: do podglądu listów przed wysłaniem).
 • Darmowe konto Stripo do integracji AnoMail z kreatorem (Drag & Drop) responsywnych szablonów.
 • Darmowy klucz API do integracji AnoMail ze sztuczną inteligencją (GPT) do pisania treści listów.
 • Połączenie z Internetem (ważny szybki upload czyli transfer wychodzący min. 1 Mbps).
 • Sieć lokalna lub dysk chmurowy (np. OneDrive) do pracy grupowej (w przypadku instalacji programu na kilku stanowiskach)
 • Internet Explorer 11.0 (lub nowszy, nawet jeżeli korzysta się z innej przeglądarki. Nie dotyczy Windows 11).

Dodatkowo dot. statystyk i filtrów antyspamowych:

 • Konto pocztowe w domenie @GMAIL.COM – na potrzeby integracji AnoMail z filtrem antyspamowym Google/GMail do przeprowadzania rzeczywistych testów antyspamowych.
 • Konto pocztowe w domenie @OUTLOOK.COM – na potrzeby integracji programu z filtrem antyspamowym Microsoft do przeprowadzania rzeczywistych testów antyspamowych wiadomości.
 • Statystyki Google Analytics do obsługi statystyk i raportów z kampanii (kliknięć i otwarć).

Instalacja programu jako administrator

W folderze, w którym będzie zainstalowany program użytkownik musi mieć prawo zapisu oraz możliwość modyfikacji plików. Instalacja programu musi być wykonana na koncie administratora lub z uprawnieniami administratora.

W przypadku instalacji programu dla użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami w systemie Windows zaleca się instalację w C:\AnoMail lub w tzw. Profilu użytkownika czyli np. C:\Uzytkownicy\Uzytkownik\AnoMail. Jeżeli korzystacie Państwo z oprogramowania typu Internet Security (firewall) to koniecznie należy zezwolić programowi AnoMail na łączenie się z Internetem.

Opcjonalnie:

 • Konto pocztowe z obsługą statusów dostarczeń DSN wiadomości e-mail czyli ang. Delivery Status Notification – dzięki którym można automatyczne sprawdzić kiedy dokładnie list dotarł do odbiorcy wiadomości.
 • Certyfikat Mail-ID (np. od Certum, Actalis, ComodoCA itp.) do podpisywania cyfrowego S/MIME wiadomości e-mail,
 • Stały adres IP w przypadku chęci korzystania z wysyłki przez serwer lokalny tzw. localhost.
 • Serwer internetowy z obsługą PHP 7.2, MySQL, IonCube loader, bz2, mcrypt – niezbędny w przypadku chęci wdrożenia modułu subskrypcji online do obsługi wielu grup newsletterów na witrynie internetowej Państwa firmy.
 • Adobe Reader/Foxit Reader (do odczytu materiałów szkoleniowych).

Instalacja oprogramowania AnoMail

Zobacz jak wygląda instalacja programu w komputerze PC z Windows
SAMOUCZEK

Uwagi końcowe:

Windows w innej niż polskiej wersji językowej

Program AnoMail został zaprojektowany do pracy w polskiej wersji językowej systemu Windows. Aby uniknąć problemów z kodowaniem znaków oraz szyfrowaniem danych zaleca się w Panelu Sterowania systemu Windows dokonanie zmian ustawień dla Zegar, język i region -> Lokalizacja.

Użytkownicy: Windows 7, VISTA, XP

Wsparcie techniczne do Państwa systemu nie jest już oferowane przez Microsoft i nie są dostępne niektóre funkcje z których korzysta najnowszy AnoMail więc niestety AnoMail v.9.55 lub nowszy nie będzie działał w tych systemach. Aby móc korzystać z najnowszego AnoMail zalecamy aktualizacje systemu operacyjnego do Windows 10.

użytkownicy: MacOS lub Linux

AnoMail działa tylko i wyłącznie na platformie Windows. W związku z tym jeżeli korzystacie Państwo z innego systemu operacyjnego niż Windows to AnoMail ani starsze wersje programu nie będą w nim działały. Patrz koniecznie: Uruchamianie programów z Windows na Mac.