oprogramowanie mailingowe anomail

Wymagania techniczne

AnoMail 2020 jest zgodny z najnowszym Windows 10 (21H2)

Dowolny komputer z Windows i min. 2 GB RAM

AnoMail należy do grupy oprogramowania typu desktop, które instalowane jest w komputerze użytkownika korzystającego z systemu Windows w wersji 32 lub 64 bitowej.

W związku z tym wszystkie dane, które wprowadzane są do programu zostają zapisane w Państwa komputerze i nikt inny a zwłaszcza producent programu nie ma do nich dostępu.

AnoMail w znikomym stopniu obciąża system komputerowy użytkownika. Natomiast szybkość operacji porządkowania adresów jest zależna od szybkości procesora. Poniżej przedstawiono wymagania jakie powinien spełniać Państwa system aby można było swobodne korzystać z AnoMail.

Zalecany: Windows 10, 4 GB RAM
wersja 32/64 bitowa

Wymagania systemowe

 • System Windows 32 lub 64 bitowy. Zalecany Windows 7 lub Windows 10,
  Windows 8.1 lub starszy do Windows XP+SP3 włącznie lub Windows Server.
 • Komputer z procesorem 1 GHz (zalecany Core2Duo lub nowszy), 2048 MB RAM (zalecane 4096 MB lub więcej),
 • standardowe konto pocztowe smtp/pop3 z obsługą szyfrowania SSL/TLS
  lub bez (można wysyłać pocztę z GMail, Outlook, WP, Onet itp. ale darmowe konta mają limity a poza tym wizerunkowo nie wygląda to zbyt dobrze)
 • W polu OD (ang. From) można używać dowolnego adresu e-mail o ile macie Państwo uprawnienia do wysyłki za jego pośrednictwem.
 • Zalecana rozdzielczość ekranu min. 1024×768 lub większa.
 • Około 300 MB wolnego miejsca na dysku.
 • Internet Explorer 8.0 (lub nowszy, nawet jeżeli korzysta się z innej przeglądarki), gdyż na bazie silnika Internet Explorer bazuje mechanizm generowania listów w programie AnoMail.
 • Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook (32-bitowy) lub zamiennik (opcja: do podglądu listów przed wysłaniem),
 • połączenie z Internetem (ważny szybki upload czyli transfer wychodzący min. 1024 Mbps),
 • sieć LAN lub dysk chmurowy do pracy grupowej (w przypadku instalacji programu na kilku stanowiskach)

Dodatkowo dot. statystyk i filtrów antyspamowych:

 • Konto pocztowe w domenie @GMAIL.COM – na potrzeby integracji AnoMail z filtrem antyspamowym Google/GMail do przeprowadzania rzeczywistych testów antyspamowych.
 • Konto pocztowe w domenie @OUTLOOK.COM – na potrzeby integracji programu z filtrem antyspamowym Microsoft do przeprowadzania rzeczywistych testów antyspamowych wiadomości.
 • Statystyki Google Analytics do obsługi statystyk i raportów z kampanii (kliknięć i otwarć).

Instalacja programu jako administrator

W folderze, w którym będzie zainstalowany program użytkownik musi mieć prawo zapisu oraz możliwość modyfikacji plików. Instalacja programu musi być wykonana na koncie administratora (Windows XP/2003) lub z uprawnieniami administratora (Windows Vista/7/8/10). W przypadku instalacji programu dla użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami w systemie Windows zaleca się instalację w C:\AnoMail lub w tzw. Profilu użytkownika czyli np. C:\Document And Settings\Uzytkownik\AnoMail (dot. Windows XP) lub C:\Uzytkownicy\Uzytkownik\AnoMail (dot. Windows 8/7/Vista/10). Jeżeli korzystacie Państwo z oprogramowania typu Internet Security (firewall) to koniecznie należy zezwolić programowi AnoMail na łączenie się z Internetem.

Opcjonalnie:

 • Konto pocztowe z obsługą statusów dostarczeń DSN wiadomości e-mail czyli ang. Delivery Status Notification – dzięki którym można automatyczne sprawdzić kiedy dokładnie list dotarł do odbiorcy wiadomości.
 • Certyfikat Mail-ID (np. od Certum/Unizeto) do podpisywania cyfrowego wiadomości e-mail,
 • Stały adres IP w przypadku chęci korzystania z wysyłki przez serwer lokalny tzw. localhost.
 • Serwer internetowy z obsługą PHP 7.1, MySQL, IonCube loader, bz2, mcrypt – niezbędny w przypadku chęci wdrożenia modułu subskrypcji online do obsługi wielu grup newsletterów na witrynie internetowej Państwa firmy.
 • Adobe Reader/Foxit Reader (do odczytu materiałów szkoleniowych).

Instalacja oprogramowania AnoMail

Zobacz jak wygląda instalacja programu w komputerze PC z Windows
SAMOUCZEK

Uwagi końcowe:

Windows w innej niż polskiej wersji językowej

Program AnoMail został zaprojektowany do pracy w polskiej wersji językowej systemu Windows. Aby uniknąć problemów z kodowaniem znaków oraz szyfrowaniem danych zaleca się w Panelu Sterowania systemu Windows dokonanie zmian ustawień dla Zegar, język i region -> Lokalizacja.

Użytkownicy: Windows XP

Wsparcie techniczne do Państwa systemu nie jest już oferowane przez Microsoft. Aby AnoMail Desktop działał prawidłowo w tym systemie musicie mieć zainstalowany zestaw poprawek do Windows XP o nazwie Service Pack 3, program Internet Explorer w wersji 8 oraz VC++ 9.0 Redistributable Package. W przypadku braku któregoś z wymienionych składników AnoMail może nie działać w Państwa systemie komputerowym.

użytkownicy: MacOS lub Linux

AnoMail działa tylko i wyłącznie na platformie Windows. W związku z tym jeżeli korzystacie Państwo z innego systemu operacyjnego niż Windows to AnoMail ani starsze wersje programu nie będą w nim działały. Patrz koniecznie: Uruchamianie programów z Windows na Mac.