Tworzenie wiadomości w formacie graficznym

edycja newslettera w edytorze WYSIWYG

Edycja wiadomości w formacie graficznym

Treść newslettera buduje się w AnoMail w sposób wizualny. W związku z tym tworzenie wiadomości w formacie graficznym nie jest skomplikowane gdyż dostępne są dwa edytory wiadomości e-mail pracujące w trybie graficznym tzw. WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get) oraz dodatkowy edytor wiadomości e-mail Drag & Drop (Załap i Upuść).

Z wiadomością e-mail pracuje się podobnie jak z tekstem w programie Microsoft Word. W programie AnoMail użytkownik ma pełną kontrolę nad wyglądem wiadomości e-mail czyli tzw. kreacją.

Graficzne szablony wiadomości e-mail dostępne w programie

W naszym systemie mailingowym wbudowanych jest kilkaset szablonów graficznych, które można dowolne modyfikować. Dzięki szablonom w krótkim czasie i niskim nakładem sił, użytkownik może przygotować ciekawie wyglądający newsletter.

Praca z listem e-mail jest banalnie prosta i jeżeli ktoś zna zasady edycji tekstu w edytorze takim jak Microsoft Word to z pewnością nie będzie miał żadnych problemów z tworzeniem nowych listów. Wystarczy wybrać wzór a następnie uzupełnić go własną treścią czyli np. wpisać lub wkleić tekst oraz wstawić swoje zdjęcia.

Osoby bardziej wymagające mogą skorzystać z wizualnego edytora Stripo, w którym szablony newsletterów budują się metodą Drag & Drop czyli „Złap i upuść”.

Twórz unikalne szablony listów na różne okazje

W edytorze Stripo, który jest narzędziem służącym do wizualnego projektowania newsletterów, istnieje możliwość tworzenia licznych unikalnych szablonów, które następnie mogą być wykorzystane wielokrotnie w programie AnoMail. 

Dzięki tej funkcjonalności, użytkownicy są w stanie przygotować szablony e-mail pasujące do różnorodnych okazji – począwszy od wyprzedaży, poprzez promocje, a skończywszy na zapytaniach o możliwość przesłania oferty i innych. 

Możliwość wielokrotnego wykorzystania szablonów znacząco ułatwiają proces tworzenia i wysyłania spersonalizowanych wiadomości e-mail do klientów lub potencjalnych odbiorców.

Szablony newsletterów do AnoMail
W AnoMail można używać wbudowanych lub własnych szablonów w formacie HTML, EML, MSG lub ZIP

Możliwość używania zewnętrznych szablonów newsletterów

W razie konieczności można skorzystać także z zewnętrznych szablonów newsletterów w formacie HTML pochodzących z generatorów szablonów newsletterów lub od Państwa grafika. Można także tworzyć wiadomości w swoim ulubionym programie pocztowym np. Microsoft Outlook (format listu MSG) lub Mozilla Thunderbird (format listu EML).

Osoby bardziej wymagające mogą wzbogacić treść newslettera o załączniki zawierające imienne kupony rabatowe. Chodzi o to, że program AnoMail wygeneruje w trakcie wysyłki osobne kupony zniżkowe, przy pomocy których można organizować programy lojalnościowe itp.

Polski program do wysyłki newslettera dla firm
Edytor graficzny do budowania wiadomości e-mail

Wiadomość przyjazna filtrom antyspamowym

Program AnoMail domyślne tworzy wiadomość e-mail w formacie mieszanym czyli jeden list składa się z dwóch części tj. części graficznej (HTML), która może zawierać obrazki, elementy formatowania, różne kroje czcionek itp. oraz części tekstowej zawierającej sam tekst bez grafiki. AnoMail generuje jeden list (dualny) i wysyła do odbiorcy.

Natomiast program pocztowy odbiorcy decyduje czy wyświetlić część tekstową bez grafiki czy pełny list graficzny z obrazkami, linkami itp. Dla przykładu Microsoft Outlook domyślnie wyświetla zawsze część graficzną. Natomiast niektórzy odbiorcy w swoich programach pocztowych blokują podgląd graficzny wiadomości i czytają listy w postaci zwykłego tekstu.

Wiadomości e-mail w formacie mieszanym

Nie trzeba martwić się o format przekazu marketingowego zawartego w liście

Z racji tego, że AnoMail wysyła tak jakby dwie wersje listu w jednym to przekaz marketingowy zawarty w Państwa wiadomości e-mail z pewnością zostanie zauważony przez odbiorcę niezależnie od tego w jakiej formie go odczyta. Ponadto filtry antyspamowe lubią gdy wiadomość składa się z dwóch części (oddzielna część tekstowa oraz oddzielna graficzna).

Obecnie tylko spamerzy wysyłają reklamy w postaci zwykłego tekstu (ang. Plain text) lub tylko części graficznej (HTML). Na poniższym filmie szkoleniowym pokazano w jaki sposób tworzy się wiadomości e-mail w programie AnoMail.

Film - Jak tworzyć Szablony newsletterów

Odtwórz film na temat Projekt newslettera

Grafika od razu wyświetli się u odbiorcy wiadomości

Domyślnie grafika z dysku osadzana jest w treści wiadomości e-mail czyli od razu wyświetli się u odbiorcy. Przy czym osadzona grafika zwiększa jego rozmiar więc w programie dodano kilka funkcji do optymalizacji grafiki, które dostępne są w oknie edycji wiadomości. Jednakże należy pamiętać, aby rozmiar wysyłanego newslettera nie przekraczał 100 KB, maksymalnie 300 KB. Im cięższy list tym gorzej także ze względu na filtry antyspamowe.

Szereg funkcji wspomagających wstawianie grafiki do newslettera

Do wstawiania grafiki do newslettera służy funkcja Grafika widoczna w oknie edytora listu. Klikając przycisk Grafika uzyskacie Państwo dostęp do wielu funkcji umożliwiających dodawanie grafiki do listu w tym funkcje do cięcia obrazka na części, tworzenia wideo maila lub wycinania z obrazka fragmentu, który chcecie umieścić w wiadomości.

Funkcje do wstawiania i optymalizacji grafiki
Funkcja do wstawiania i optymalizacji grafiki do newslettera

Edycja wiadomości e-mail poza AnoMail

Edytor listu w AnoMail obsługuje tylko bezpieczne kody HTML, z których zbudowany jest list. Słowo „bezpieczne” oznacza, że wykorzystuje tylko te elementy formatowania, które obsługiwane są przez większość programów pocztowych. 

Gdyby okazało się, że jednak edytor wiadomości wbudowany w AnoMail jest niewystarczający dla Państwa to w AnoMail znajduje się drugi edytor wizualny, który ułatwia tworzenie wiadomości w formacie graficznym.

Edytor nazywa się Kompozytor HTML i dostęp do niego uzyskacie Państwo klikając w oknie edycji wiadomości e-mail przycisk Edytor HTML. Edytor działa w trybie wizualnym więc list tworzy się tak samo jak pisze tekst w edytorze tekstu. W tym edytorze możecie modyfikować wszelkie elementy z jakich składa się list tj. tabele, kolory komórek, tło listu itd.

Zobacz inne artykuły dot. wysyłek: