Weryfikacja adresów e-mail

Walidator MX adresów

Weryfikacja adresów przed wysyłką

Program AnoMail zawiera wbudowany moduł o nazwie Walidator MX czyli funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowej.  Dostęp do walidatora adresów e-mail uzyskujemy w głównym oknie programu AnoMail naciskając przycisk Sprawdź listę -> Na podstawie Walidatora MX. Weryfikacja adresów e-mail jest podstawową czynnością, którą powinni Państwo wykonywać okresowo aby usunąć z bazy nieaktualne adresy e-mail.

Weryfikacja adresów email

Na czym polega weryfikacja adresów e-mail

Walidator adresów email przesyła zapytanie do serwerów pocztowych i „pyta” ich czy mają u siebie skrzynki pocztowe. Jeżeli serwer odbiorcy przypisany do adresu e-mail (domeny adresata) odpowie twierdząco to adres e-mail oznaczany jest jako dobry. W przypadku, gdy serwer odbiorcy nie potwierdzi obecności aktywnych skrzynek pocztowych to adres oznaczany jest jako zły.

Nie wysyłaj poczty na zapchane lub nieistniejące konta pocztowe

Pamiętaj, że wysyłka poczty na nieistniejące adresy lub zapchane skrzynki pocztowe obniża reputację Twojego serwera wysyłkowego. Ponadto może spowodować, że domena wysyłkowa i adres IP Twojego serwera zostanie umieszczony na listach spamerów RBL. Dlatego zawsze korzystaj z weryfikacji adresów przed i po wysyłce. Warto zapoznać się także z funkcjami programu AnoMail, które pozwalają przeprowadzić tzw. higienę baz adresowych.

Weryfikacja adresów e-mail to pierwsza czynność, którą powinien wykonać każdy e-mail marketer. Funkcja walidatora adresów e-mail to pierwsza linia obrony (z kilku możliwych) przed wysyłką poczty na nieistniejące skrzynki w domenach, które nie obsługują już kont pocztowych. AnoMail pozwala na analizę adresów przed wysyłką oraz po jej zakończeniu.

Warto korzystać z weryfikacji adresów e-mail aby wyeliminować z Państwa bazy adresowej nieprawidłowe adresy. Po zakończonej weryfikacji adresów e-mail można od razu usunąć je z listy wysyłkowej lub zapisać do oddzielnego pliku.

Weryfikacja adresów e-mail W Walidatorze MX

Walidator adresów e-mail sprawdza poprawność adresów na kilku poziomach dzięki czemu jego skuteczność jest o wiele większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. W programie AnoMail można weryfikować adresy przed wysyłką tzn. zanim wyśle się do nich cokolwiek oraz po zakończonej wysyłce gdy okaże się, że np. konto odbiorcy jest zapchane.

Poziomy weryfikacji adresów w AnoMail:

Weryfikacja składni adresów e-mail

program sprawdza składnię adresu oraz poprawność domen przed wysyłką. Wszystko odbywa się w trybie offline w Państwa komputerze. Program potrafi naprawić drobne błędy w adresach oraz usunąć nieprawidłowe znaki np. spacje, polskie znaki itp.

Weryfikacja serwera poczty odbiorcy

program sprawdza na liście wykrytych zwrotów do których adresów z Państwa listy nie można było dostarczyć poczty. Ta funkcja działa dopiero po pierwszej wysyłce gdyż program uczy się do kogo nie mógł dostarczyć poczty i potem pozwala usunąć taki adres z Państwa listy wysyłkowej.

Weryfikacja adresów e-mail po wysyłce

program łączy się z serwerem w domenie, w której znajduje się adres i próbuje sprawdzić czy adres jest prawidłowy a ściślej czy pod podanym adresem jest jednak serwer pocztowy. Tu także wymagane jest połączenie z internetem.

Zawsze sprawdzaj adresy przed i po wysyłce

Wielokrotnie zdarza się, że klient poda błędny adres e-mail lub jego adres przestanie być aktualny. Aby nie generować zbędnego ruchu dot. korespondencji zwrotnej typu „domena nie istnieje” lub „adres e-mail jest nieprawidłowy” należy skorzystać z niniejszego walidatora adresów email.

Zwracamy uwagę, że walidator adresów nie ma możliwości bezpośredniego sprawdzenia czy np. konto pocztowe użytkownika w domenie @wp.pl nie jest zablokowane czy przepełnione. Walidator sprawdza jedynie czy istnieje serwer pocztowy do obsługi adresu podanego przez Państwa klienta. Wysyłając pocztę na nieistniejące adresy niepotrzebnie obciążamy swój serwer wysyłkowy i generujemy na nim niepotrzebny ruch.

Zawsze przed wysyłką mailingu do nowej bazy warto skorzystać z Walidatora adresów w celu ograniczenia wysyłki na nieprawidłowe adresy. Z kolei po zakończonej wysyłce włącz funkcję do usuwania nieprawidłowych adresów z tzw. zwrotek

Twój dostawca internetu blokuje możliwość weryfikacji adresów?

Niektórzy dostawcy internetu mogą blokować możliwość hurtowego sprawdzania poprawności adresów e-mail. W takim przypadku należy na routerze lub komputerze z AnoMail wprowadzić własny adres DNS np. 1.1.1.1 (Cloudflare) lub 8.8.8.8 (Google). Dzięki temu będzie można obejść nałożone limity przez Państwa dostawcę internetu.

Co jeszcze warto przeczytać?