Weryfikacja adresów e-mail

Walidator MX adresów

Weryfikacja adresów przed wysyłką

Program AnoMail w każdej wersji licencji zawiera moduł o nazwie Walidator adresów MX czyli funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowej.  To funkcja pozwoli usunąć nieaktualne adresy e-mail do których nie ma sensu nic wysyłać bo i tak wiadomość nie dotrze do adresata. Walidator MX sprawdza poprawność adresów e-mail przed wysyłką więc przynajmniej raz na dwa miesiące zalecamy z niego korzystać.

Sprawdzanie poprawności adresów pod przyciskiem Sprawdź listę

Dostęp do walidatora adresów e-mail uzyskujemy w głównym oknie programu AnoMail naciskając przycisk Sprawdź listę -> Na podstawie Walidatora MX. Weryfikacja adresów e-mail jest podstawową czynnością, którą powinni Państwo wykonywać okresowo aby usunąć z bazy nieaktualne adresy e-mail. Wysyłka na nieaktualne adresy e-mail oraz zapchane skrzynki obniża reputację Państwa serwera/domeny oraz może sprawić, że automatycznie traficie na listy spamerów (RBL).

Weryfikacja adresów emailPatrz koniecznie: Obsługa niedostarczonej poczty z tzw. zwrotek czyli odbić (ang. bounces)

Ze wzglęów antyspamowych nie wysyłaj poczty do nieaktualnej bazy

Filtry antyspamowe zwłaszcza dużych dostawców poczty takich jak GMail, Outlook.com, WP, o2, Onet, Interia itd. widzą, że próbujecie dostarczyć wiadomości na nieistniejące lub porzucone skrzynki pocztowe a tym samym mogą Was automatycznie uznać za spamerów. Dlatego użyj Walidatora MX przed wysyłką oraz zawsze korzystaj z funkcji do usuwania zwrotów z niedostarczonej poczty, która dostępna jest pod przyciskiem Sprawdź listę

Na czym polega weryfikacja adresów e-mail

Walidator adresów email przesyła zapytanie do serwerów pocztowych i „pyta” ich czy mają u siebie skrzynki pocztowe. Jeżeli serwer odbiorcy przypisany do adresu e-mail (domeny adresata) odpowie twierdząco, to adres e-mail oznaczany jest jako dobry. W przypadku, gdy serwer odbiorcy nie potwierdzi obecności aktywnych skrzynek pocztowych to adres oznaczany jest jako zły.

Nie wysyłaj poczty na zapchane lub nieistniejące konta pocztowe

Pamiętaj, że wysyłka poczty na nieistniejące adresy lub zapchane skrzynki pocztowe obniża reputację Twojego serwera wysyłkowego. Ponadto może spowodować, że domena wysyłkowa i adres IP Twojego serwera zostanie umieszczony na listach spamerów RBL. Dlatego zawsze korzystaj z weryfikacji adresów przed i po wysyłce. Przy czym po zakończonej akcji mailingowej zwroty z niedostarczonej poczty e-mail mogą przychodzić nawet do 72h od jej zakończenia.

Sprawdź adresy i uporządkuj bazy przed pierwszą wysyłką

Warto zapoznać się także z funkcjami programu AnoMail, które pozwalają przeprowadzić tzw. higienę baz adresowych. Natomiast przed pierwszą wysyłką trzeba uporządkować swoje bazy adresowe aby nie wysyłać tej samej treści marketingowej do tych samych odbiorców znajdujących się w różnych bazach adresowych.

Weryfikacja adresów e-mail to pierwsza czynność, którą powinien wykonać każdy e-mail marketer. Funkcja walidatora adresów e-mail to pierwsza linia obrony (z kilku możliwych) przed wysyłką poczty na nieistniejące skrzynki w domenach, które nie obsługują już kont pocztowych. AnoMail pozwala na sprawdzenie poprawności adresów przed wysyłką oraz po jej zakończeniu.

Warto korzystać z weryfikacji adresów e-mail aby wyeliminować z Państwa bazy adresowej nieprawidłowe adresy. Po zakończonej weryfikacji adresów e-mail można od razu usunąć je z listy wysyłkowej lub zapisać do oddzielnego pliku. Zapamięta, że filtry antyspamowe „widzą”, iż wysyłacie pocztę do niezweryfikowanej bazy i mogą uznać Was za spamerów.

Weryfikacja adresów e-mail W Walidatorze MX

Walidator adresów MX sprawdza poprawność adresów e-mail na kilku poziomach dzięki czemu jego skuteczność jest o wiele większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. W naszym programie do seryjnej wysyłki maili można sprawdzić adresy przed wysyłką tzn. zanim wyśle się do nich cokolwiek oraz po zakończonej wysyłce gdy okaże się, że np. konto odbiorcy jest zapchane lub zablokowane administracyjnie.

Poziomy weryfikacji adresów w AnoMail:

Weryfikacja składni adresów e-mail (offline)

program sprawdza składnię adresu oraz poprawność domen przed wysyłką. Wszystko odbywa się w trybie offline w Państwa komputerze. Program potrafi naprawić drobne błędy w adresach oraz usunąć nieprawidłowe znaki np. spacje, polskie znaki itp.

Weryfikacja serwera poczty odbiorcy (online)

program łączy się z serwerem poczty w domenie, w której znajduje się adres i próbuje sprawdzić czy adres email jest prawidłowy a ściślej czy pod podanym adresem jest dostępny serwer do odbiorcy poczty. Tu także wymagane jest połączenie z internetem.

Dokładna analiza błędnych adresów online (na żądanie)

na życzenie program łączy się z serwerami pocztowymi odbiorców, których adresy zostały wstępnie oznaczone jako nieprawidłowe i próbuje sprawdzić czy serwer odbiorcy rzeczywiście nie ma u siebie aktywnych skrzynek pocztowych

Weryfikacja adresów e-mail po wysyłce (offline)

program sprawdza na na Państwa liście wysyłkowej nie ma adresów do których już wcześniej próbowaliście coś wysłać ale przyszedł zwrot (tzw. odbicie). Ta funkcja działa dopiero po pierwszej wysyłce gdyż program uczy się do kogo nie mógł dostarczyć poczty i potem pozwala usunąć taki adres z Państwa listy wysyłkowej.

Sprawdzanie aktualności adresów bez opłat

Nasz mechanizm do sprawdzania poprawności adresów e-mail może być przez Państwa wykorzystywany wielokrotnie na dowolnej ilości adresów e-mail. W odróżnieniu od konkurencji nie pobieramy żadnych opłat za sprawdzenie każdego adresu e-mail. Dzięki temu już na samym wstępnie oszczędzacie Państwo znaczne kwoty zwłaszcza przy weryfikacji dużych baz adresowych.

Patrz także: Wykrywanie ryzykownych adresów e-mail zgłaszających spam

Zawsze sprawdzaj adresy przed i po wysyłce

Wielokrotnie zdarza się, że klient poda błędny adres e-mail lub jego adres przestanie być aktualny. Aby nie generować zbędnego ruchu dot. korespondencji zwrotnej typu „domena nie istnieje” lub „adres e-mail jest nieprawidłowy” należy skorzystać z niniejszego walidatora adresów email.

Zwracamy uwagę, że walidator adresów nie ma możliwości bezpośredniego sprawdzenia czy np. konto pocztowe użytkownika w domenie @wp.pl nie jest zablokowane czy przepełnione. Walidator sprawdza jedynie czy istnieje serwer pocztowy do obsługi adresu podanego przez Państwa klienta. Wysyłając pocztę na nieistniejące adresy niepotrzebnie obciążamy swój serwer wysyłkowy i generujemy na nim niepotrzebny ruch.

Usuń nieaktualne adresy e-mail ze swojej listy wysyłkowej

Zawsze przed wysyłką mailingu do nowej bazy warto skorzystać z Walidatora adresów w celu ograniczenia wysyłki na nieprawidłowe adresy. Z kolei po zakończonej wysyłce włącz funkcję do usuwania nieprawidłowych adresów z tzw. zwrotek.

Twój dostawca internetu blokuje możliwość weryfikacji adresów?

Niektórzy dostawcy internetu mogą blokować możliwość hurtowego sprawdzania poprawności adresów e-mail. W takim przypadku należy na routerze lub komputerze z AnoMail wprowadzić własny adres DNS np. 1.1.1.1 (Cloudflare) lub 8.8.8.8 (Google). Dzięki temu będzie można obejść nałożone limity przez Państwa dostawcę internetu

Adresy email zostały sprawdzone? Zobacz kolejne tematy: