Weryfikacja adresów e-mail

Sprawdzenie poprawności adresów

Weryfikacja adresów przed wysyłką

Program AnoMail w każdej wersji licencji zawiera moduł o nazwie Walidator adresów MX czyli funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowejWeryfikacja adresów e-mail jest bardzo ważna bo ogranicza ryzyko wysyłki mailingu na nieistniejące adresy.

Funkcja do weryfikacji adresów pozwoli usunąć nieaktualne adresy e-mail do których nie ma sensu nic wysyłać bo i tak wiadomość nie dotrze do adresata. Walidator MX sprawdza poprawność adresów e-mail przed wysyłką więc przynajmniej raz na dwa miesiące zalecamy z niego korzystać.

Sprawdzanie poprawności adresów pod przyciskiem Sprawdź listę

Dostęp do walidatora adresów e-mail uzyskujemy w głównym oknie programu AnoMail naciskając przycisk Sprawdź listę -> Na podstawie Walidatora MX. Weryfikacja adresów e-mail jest podstawową czynnością, którą powinni Państwo wykonywać okresowo aby usunąć z bazy nieaktualne adresy e-mail

Wysyłka na nieaktualne adresy e-mail oraz zapchane skrzynki obniża reputację Państwa serwera/domeny oraz może sprawić, że automatycznie traficie na listy spamerów (RBL). Polecamy także usunąć z listy wysyłkowej przed wysyłką tzw. osierocone adresy e-mail czyli nieaktualne adresy należące do firm, które obecnie już nie istnieją.

Weryfikacja adresów e-mail przed wysyłką
Sprawdza aktualność adresów e-mail przed wysyłką

Ze wzglęów antyspamowych nie wysyłaj poczty do nieaktualnej bazy

Filtry antyspamowe zwłaszcza dużych dostawców poczty takich jak GMail, Outlook.com, WP, o2, Onet, Interia itd. widzą, że próbujecie dostarczyć wiadomości na nieistniejące lub porzucone skrzynki pocztowe a tym samym mogą Was automatycznie uznać za spamerów. Dlatego użyj Walidatora MX przed wysyłką oraz zawsze korzystaj z funkcji do usuwania zwrotów z niedostarczonej poczty, która dostępna jest pod przyciskiem Sprawdź listę

Weryfikacja adresów e-mail

Odtwórz film na temat Weryfikacja adresów e-mail

Na czym polega weryfikacja adresów e-mail

Walidator adresów email przesyła zapytanie do serwerów pocztowych i „pyta” ich czy mają u siebie skrzynki pocztowe. Jeżeli serwer odbiorcy przypisany do adresu e-mail (domeny adresata) odpowie twierdząco, to adres e-mail oznaczany jest jako dobry. W przypadku, gdy serwer odbiorcy nie potwierdzi obecności aktywnych skrzynek pocztowych to adres oznaczany jest jako zły.

Nie wysyłaj poczty na zapchane lub nieistniejące konta pocztowe

Pamiętaj, że wysyłka poczty na nieistniejące adresy lub zapchane skrzynki pocztowe obniża reputację Twojego serwera wysyłkowego. Ponadto może spowodować, że domena wysyłkowa i adres IP Twojego serwera zostanie umieszczony na listach spamerów RBL. Dlatego zawsze korzystaj z weryfikacji adresów przed i po wysyłce. Przy czym po zakończonej akcji mailingowej zwroty z niedostarczonej poczty e-mail mogą przychodzić nawet do 72h od jej zakończenia.

Sprawdź adresy i uporządkuj bazy przed pierwszą wysyłką

Warto zapoznać się także z funkcjami programu AnoMail, które pozwalają przeprowadzić tzw. higienę baz adresowych. Natomiast przed pierwszą wysyłką trzeba uporządkować swoje bazy adresowe aby nie wysyłać tej samej treści marketingowej do tych samych odbiorców znajdujących się w różnych bazach adresowych.

Zobacz także: Weryfikacja adresów e-mail na podstawie stron internetowych firm

Weryfikacja adresów e-mail to pierwsza czynność, którą powinien wykonać każdy e-mail marketer. Funkcja walidatora adresów e-mail to pierwsza linia obrony (z kilku możliwych) przed wysyłką poczty na nieistniejące skrzynki w domenach, które nie obsługują już kont pocztowych. AnoMail pozwala na sprawdzenie poprawności adresów przed wysyłką oraz po jej zakończeniu.

Warto korzystać z weryfikacji adresów e-mail aby wyeliminować z Państwa bazy adresowej nieprawidłowe adresy. Po zakończonej weryfikacji adresów e-mail można od razu usunąć je z listy wysyłkowej lub zapisać do oddzielnego pliku. Zapamięta, że filtry antyspamowe „widzą”, iż wysyłacie pocztę do niezweryfikowanej bazy i mogą uznać Was za spamerów.

Weryfikacja adresów na podstawie stron internetowych firm

Program wyposażono także w moduł do sprawdzania aktualności adresów e-mail na podstawie witryn internetowych firm. Funkcja działa w ten sposób, że łączy się z domeną przypisaną do komercyjnego adresu e-mail i sprawdza czy strona internetowa firmy istnieje.

Jeżeli do danego adresu „nie przypisano strony” to zakładamy, że posiadany przez Państwa adres e-mail nie jest już aktualny bo raczej rzadko zdarza się aby firma korzystająca z komercyjnego adresu e-mail nie miała uruchomionej strony internetowej.

Weryfikacja adresów e-mail W Walidatorze MX

Walidator adresów MX sprawdza poprawność adresów e-mail na kilku poziomach dzięki czemu jego skuteczność jest o wiele większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. W naszym programie do seryjnej wysyłki maili można sprawdzić adresy przed wysyłką tzn. zanim wyśle się do nich cokolwiek oraz po zakończonej wysyłce gdy okaże się, że np. konto odbiorcy jest zapchane lub zablokowane administracyjnie.

Poziomy weryfikacji adresów w AnoMail:

Weryfikacja składni adresów e-mail (offline)

program sprawdza składnię adresu oraz poprawność domen przed wysyłką. Wszystko odbywa się w trybie offline w Państwa komputerze. Program potrafi naprawić drobne błędy w adresach oraz usunąć nieprawidłowe znaki np. spacje, polskie znaki itp.

Weryfikacja serwera poczty odbiorcy (online)

program łączy się z serwerem poczty w domenie, w której znajduje się adres i próbuje sprawdzić czy adres email jest prawidłowy a ściślej czy pod podanym adresem jest dostępny serwer do odbiorcy poczty. Tu także wymagane jest połączenie z internetem.

Dokładna analiza błędnych adresów online (na żądanie)

na życzenie program łączy się z serwerami pocztowymi odbiorców, których adresy zostały wstępnie oznaczone jako nieprawidłowe i próbuje sprawdzić czy serwer odbiorcy rzeczywiście nie ma u siebie aktywnych skrzynek pocztowych

Weryfikacja adresów e-mail po wysyłce (offline)

program sprawdza na na Państwa liście wysyłkowej nie ma adresów do których już wcześniej próbowaliście coś wysłać ale przyszedł zwrot (tzw. odbicie). Ta funkcja działa dopiero po pierwszej wysyłce gdyż program uczy się do kogo nie mógł dostarczyć poczty i potem pozwala usunąć taki adres z Państwa listy wysyłkowej.

Sprawdzanie aktualności adresów bez opłat

Nasz mechanizm do sprawdzania poprawności adresów e-mail może być przez Państwa wykorzystywany wielokrotnie na dowolnej ilości adresów e-mail. W odróżnieniu od konkurencji nie pobieramy żadnych opłat za sprawdzenie każdego adresu e-mail. Dzięki temu już na samym wstępnie oszczędzacie Państwo znaczne kwoty zwłaszcza przy weryfikacji dużych baz adresowych.

Patrz także: Wykrywanie ryzykownych adresów e-mail zgłaszających spam

Zawsze sprawdzaj adresy przed i po wysyłce

Wielokrotnie zdarza się, że klient poda błędny adres e-mail lub jego adres przestanie być aktualny. Aby nie generować zbędnego ruchu dot. korespondencji zwrotnej typu „domena nie istnieje” lub „adres e-mail jest nieprawidłowy” należy skorzystać z niniejszego walidatora adresów email.

Zwracamy uwagę, że walidator adresów nie ma możliwości bezpośredniego sprawdzenia czy np. konto pocztowe użytkownika w domenie @wp.pl nie jest zablokowane czy przepełnione. Walidator sprawdza jedynie czy istnieje serwer pocztowy do obsługi adresu podanego przez Państwa klienta. Wysyłając pocztę na nieistniejące adresy niepotrzebnie obciążamy swój serwer wysyłkowy i generujemy na nim niepotrzebny ruch.

Usuń nieaktualne adresy e-mail ze swojej listy wysyłkowej

Zawsze przed wysyłką mailingu do nowej bazy warto skorzystać z Walidatora adresów w celu ograniczenia wysyłki na nieprawidłowe adresy. Z kolei po zakończonej wysyłce włącz funkcję do usuwania nieprawidłowych adresów z tzw. zwrotek.

Twój dostawca internetu blokuje możliwość weryfikacji adresów?

Niektórzy dostawcy internetu mogą blokować możliwość hurtowego sprawdzania poprawności adresów e-mail. W takim przypadku należy na routerze lub komputerze z AnoMail wprowadzić własny adres DNS np. 1.1.1.1 (Cloudflare) lub 8.8.8.8 (Google). Dzięki temu będzie można obejść nałożone limity przez Państwa dostawcę internetu

Adresy email zostały sprawdzone? Zobacz kolejne tematy: