Weryfikacja adresów e-mail

Sprawdzenie poprawności adresów

Weryfikacja adresów przed wysyłką

Program AnoMail w każdej wersji licencji zawiera moduł o nazwie Walidator adresów MX czyli funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowejWeryfikacja adresów e-mail jest bardzo ważna bo ogranicza ryzyko wysyłki mailingu na nieistniejące adresy.

Funkcja do weryfikacji adresów pozwoli usunąć nieaktualne adresy e-mail do których nie ma sensu nic wysyłać bo i tak wiadomość nie dotrze do adresata. Walidator MX sprawdza poprawność adresów e-mail przed wysyłką więc przynajmniej raz na dwa miesiące zalecamy z niego korzystać.

Sprawdzanie poprawności adresów pod przyciskiem Sprawdź listę

Dostęp do walidatora adresów e-mail uzyskujemy w głównym oknie programu AnoMail naciskając przycisk Sprawdź listę -> Na podstawie Walidatora MX. Weryfikacja adresów e-mail jest podstawową czynnością, którą powinni Państwo wykonywać okresowo aby usunąć z bazy nieaktualne adresy e-mail

Wysyłka na nieaktualne adresy e-mail oraz zapchane skrzynki obniża reputację Państwa serwera/domeny oraz może sprawić, że automatycznie traficie na listy spamerów (RBL). Polecamy także usunąć z listy wysyłkowej przed wysyłką tzw. osierocone adresy e-mail czyli nieaktualne adresy należące do firm, które obecnie już nie istnieją.