Delistowanie adresu IP

Delistowanie adresu IP z list spamerskich RBL

Delistowanie adresu IP serwera wysyłkowego z list spamerskich zwane także delistingiem polega na usunięciu adresu IP serwera wysyłkowego z określonej listy spamerskiej (ang. RBL). W programie AnoMail przechodząc do Menu Raporty i wybierając Anti-Abuse można sprawdzić czy Państwa serwer nie znajduje się na listach spamerskich.

Wynik: Tester antyspamowy Microsoft w AnoMail

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu w AnoMail polega na tym, że program pokazuje co poprawić w wiadomości e-mail aby nie miała znamion spamu. W programie AnoMail zaimplementowano kilka mechanizmów chroniących Państwa wiadomości e-mail przed trafieniem do spamu. Pamiętaj także, że na profesjonalny mailing składa się przede wszystkim treść listu oraz odpowiedni dobór grupy docelowej.

Jak działa filtr antyspamowy Google/GMail​

Tester antyspamowy online Mail-Tester

Tester antyspamowy Mail-Tester pozwala wykonać rzeczywisty test antyspamowy i sprawdzić jak filtr SpamAssassin oceni wiadomość email. Wynik poniżej 9/10 punktów zazwyczaj oznacza problemy z dostarczalnością poczty. Za każdy błąd otrzymuje się punkty antyspamowe. Po przekroczeniu 5 punktów list ląduje w spamie.

Tester antyspamowy online Google

Konfiguracja filtra antyspamowego GMail

Dostęp do testera antyspamowego jest możliwy klikając w głównym oknie programu AnoMail przycisk Antyspam. Aby móc korzystać z testera antyspamowego Google/GMail należy przejść do ustawień programu AnoMail i wprowadzić dane do swojej skrzynki w domenie GMail.com

Co to jest spam?

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują co poprawić w liście aby ten nie trafił u odbiorcy do spamu. Jednym z analizatorów jest Analizator antyspamowy treści, który rozpoznaje typowe spamerskie zwroty w języku polskim lub angielskim.

Dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu

Dlaczego moje wiadomości e-mail trafiają do spamu?

Zastanawiając się dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności treść listu pod kątem spamu oraz konfigurację serwera wysyłkowego. Odnośnie serwera należy sprawdzić czy na serwerze/domenie wysyłkowej ustawiono SPF, DMARC, SPF oraz revDSN.

Jak działa filtr antyspamowy Google/GMail​

Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać?

Filtr antyspamowy analizuje wiele czynników zanim podejmie decyzję czy dany list umieścić w spamie czy od razu go skasować na poziomie serwera. Treść listu to tylko jeden z czynników, który decyduje czy Państwa list pojawi się u adresata w skrzynce odbiorczej czy trafi do wiadomości śmieci.

Automatyczne zgłaszanie spamu

Automatyczne zgłaszanie spamu na listę spamerską SpamCop

W lokalny moduł subskrypcji programu AnoMail wbudowano funkcję raportowania spamu do organizacji SpamCop, która zajmuje się walką ze spamerami. Aby zgłosić nadawcę spamu w pierwszej kolejności należy przejść na stronę www.spamcop.net i utworzyć na niej konto do zgłaszania spamu.