Ryzykowne adresy e-mail

chroni przed trafieniem na listy spamerów

Ryzykowne adresy e-mail w programie AnoMail

Dzięki tej funkcji ograniczacie Państwo ryzyko blokady Waszego serwera. Ryzykowne adresy e-mail to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie na świecie funkcjonalność, która przed wysyłką z dużym prawdopodobieństwem potrafi wykryć czy dany odbiorca listu korzysta z globalnych zabezpieczeń antyspamowych takich firm jak Microsoft, Google, Symantec itp.

Nie wysyłaj do osób, przez które możesz trafić na listę spamerów

Dzięki wykrywaniu ryzykownych adresów będziecie Państwo mogli usunąć z listy wysyłkowej lub zapisać do osobnej grupy adresy e-mail do których wysłanie źle przygotowanego zapytania lub oferty może skutkować trafieniem Państwa serwera lub domeny wysyłkowej na listę spamerską (RBL).

Wykrywanie globalnych zabezpieczeń antyspamowych

Globalne zabezpieczenia antyspamowe charakteryzują się tym, że jeżeli kilku odbiorców wiadomości kliknie w swoim programie pocztowym „oznacz wiadomość jako spam” to inni odbiorcy korzystający z tych samych mechanizmów antyspamowych nie zobaczą już Państwa wiadomości gdyż może zostać odrzucona lub umieszczona w spamie.

W związku z tym o ile to możliwe zaleca się unikanie wysyłki na takie adresy e-mail o ile zgód na przesłanie oferty Państwo nie posiadacie. Wysyłanie zapytań do takich odbiorców wpływa negatywnie na reputację Państwa serwera i obniża dostarczalność poczty.

Ryzykowne adresy e-mail​
Baza ryzykownych adresów odpowiedzialnych za zgłoszenia antyspamowe

Ogranicza ryzyko blokady serwera wysyłkowego

Funkcja Sprawdź listę pod kątem ryzykownych adresów powinna być używana zawsze przed wysyłką zapytań do odbiorców o których nic Państwo nie wiecie bo np. zakupiliście bazę adresową firm i nie została ona jeszcze zweryfikowana. Program pokaże Państwu adresy odbiorców, do których wysyłanie zapytań może być ryzykowne gdyż ich działanie przenoszone jest do całej społeczności korzystającej z danego zabezpieczenia antyspamowego np. firmy Google/Gmail.

Ryzykowne adresy e-mail aktualizowane w okresie opieki serwisowej

Funkcja ryzykownych adresów e-mail oferowana jest tylko w ramach aktywnego wsparcia technicznego i aktualizowana jest przez nas automatycznie kilka razy w tygodniu w momencie, gdy AnoMail podłączony jest do internetu. Dzięki temu macie Państwo dostęp do bazy zidentyfikowanych przez nas odbiorców, którzy mogą zagrozić reputacji Państwa serwera.

Czytaj więcej o emailingach z programu AnoMail: