Ryzykowne adresy e-mail

chroni przed trafieniem na listy spamerów

Ryzykowne adresy e-mail w programie AnoMail

Dzięki tej funkcji ograniczacie Państwo ryzyko blokady Waszego serwera. Ryzykowne adresy e-mail to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie na świecie funkcjonalność, która przed wysyłką z dużym prawdopodobieństwem potrafi wykryć czy dany odbiorca listu korzysta z globalnych zabezpieczeń antyspamowych takich firm jak Microsoft, Google, Symantec itp.

Nie wysyłaj do osób, przez które możesz trafić na listę spamerów

Dzięki wykrywaniu ryzykownych adresów będziecie Państwo mogli usunąć z listy wysyłkowej lub zapisać do osobnej grupy adresy e-mail do których wysłanie źle przygotowanego zapytania lub oferty może skutkować trafieniem Państwa serwera lub domeny wysyłkowej na listę spamerską (RBL).

Wykrywanie globalnych zabezpieczeń antyspamowych

Globalne zabezpieczenia antyspamowe charakteryzują się tym, że jeżeli kilku odbiorców wiadomości kliknie w swoim programie pocztowym „oznacz wiadomość jako spam” to inni odbiorcy korzystający z tych samych mechanizmów antyspamowych nie zobaczą już Państwa wiadomości gdyż może zostać odrzucona lub umieszczona w spamie.

W związku z tym o ile to możliwe zaleca się unikanie wysyłki na takie adresy e-mail o ile zgód na przesłanie oferty Państwo nie posiadacie. Wysyłanie zapytań do takich odbiorców wpływa negatywnie na reputację Państwa serwera i obniża dostarczalność poczty.

Ryzykowne adresy e-mail​
Baza ryzykownych adresów odpowiedzialnych za zgłoszenia antyspamowe

Adresy zidentyfikowane przez AnoMail jako ryzykowne, można zapisać do osobnej grupy i spróbować wysłać do nich cold mail czyli zimny mail, który nie będzie traktowany jak typowe zapytanie o możliwość przesłania oferty. Należy pamiętać, że celem cold maila jest pozyskanie nowych klientów i nawiązanie z nimi relacji biznesowych a nie bezpośrednia sprzedaż.

W związku z powyższym, jeżeli przygotujecie Państwo dobrą treść do zimnego maila to nie powinno być problemów ze zgłoszeniami antyspamowymi. W AnoMail wbudowana jest sztuczna inteligencja, która bez problemu może napisać za Państwa treść, która będzie generowała konwersję. Sztuczna inteligencja dostępna jest pod przyciskiem Generator AI w oknie edytora treści wiadomości.

Usuń ryzykowne adresy

Odtwórz film na temat Ryzykowne adresy e-mail

Ogranicza ryzyko blokady serwera wysyłkowego

Funkcja Sprawdź listę pod kątem ryzykownych adresów powinna być używana zawsze przed wysyłką zapytań do odbiorców o których nic Państwo nie wiecie bo np. zakupiliście bazę adresową firm i nie została ona jeszcze zweryfikowana. Program pokaże Państwu adresy odbiorców, do których wysyłanie zapytań może być ryzykowne, gdyż ich działanie przenoszone jest do całej społeczności korzystającej z danego zabezpieczenia antyspamowego np. firmy Google/Gmail.

Wyślij zimnego maila zamiast typowe zapytanie

Polecamy zamiast wysyłania typowych zapytań skorzystać z możliwości jakie oferuje cold mailling w połączeniu ze sztuczną inteligencją, która sama może w Państwa imieniu napisać tzw. zimnego maila, który nie będzie traktowany jak typowe zapytanie o możliwość przesłania oferty.

Podsumowanie:

Funkcja „Ryzykowne adresy e-mail” służy do identyfikowania potencjalnie ryzykownych odbiorców wiadomości e-mail. Jej głównym celem jest zapobieganie blokady serwera nadawcy oraz unikanie trafienia na listę spamerską.

AnoMail jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem wykryć, czy dany odbiorca listu korzysta z globalnych zabezpieczeń antyspamowych np. Barracuda networks. Wysyłając wiadomości na takie adresy e-mail, istnieje ryzyko, że Państwa wiadomość zostanie odrzucona lub uznana za spam przez  zabezpieczenia antyspamowe. To z kolei może negatywnie wpłynąć na reputację serwera wysyłkowego oraz obniżyć dostarczalność Państwa poczty.

Funkcja „Ryzykowne adresy e-mail” daje możliwość usunięcia adresów z listy wysyłkowej lub zapisanie ich do osobnej grupy. Wykorzystując tę funkcję, zwiększa się efektywność wysyłki, minimalizując ryzyko blokady serwera oraz poprawia dostarczalność poczty.

Ryzykowne adresy e-mail aktualizowane w okresie opieki serwisowej

Funkcja ryzykownych adresów e-mail oferowana jest tylko w ramach aktywnego wsparcia technicznego i aktualizowana jest przez nas automatycznie kilka razy w tygodniu w momencie, gdy AnoMail podłączony jest do internetu. Dzięki temu macie Państwo dostęp do bazy zidentyfikowanych przez nas odbiorców, którzy mogą zagrozić reputacji Państwa serwera.

Unikaj globalnych filtrów antyspamowych

Wykrywanie globalnych zabezpieczeń antyspamowych jest kluczowe. Jeśli kilku odbiorców oznaczy Twoją wiadomość jako spam, inni użytkownicy korzystający z tych samych zabezpieczeń antyspamowych nie zobaczą już Twojej wiadomości. Może ona zostać odrzucona lub trafić do folderu spamu. Dlatego zalecamy unikanie wysyłki na takie adresy e-mail, chyba że posiadasz odpowiednie zgody na przesłanie oferty.

Wysyłanie zapytań do takich odbiorców negatywnie wpływa na reputację Twojego serwera i obniża dostarczalność poczty. Ogranicz ryzyko blokady Twojego serwera już teraz! Dlatego zainwestuj w AnoMail i ciesz się bezpiecznym i efektywnym sposobem wysyłania wiadomości e-mail.

Czytaj więcej o emailingach z programu AnoMail: