E-maile nie docierają do odbiorców​?

Wiadomości e-mail nie docierają do odbiorców

Jeżeli Twoje wiadomości e-mail nie docierają do odbiorców to sprawdź ustawienia SPF, DKIM, DMARC oraz rDNS na Twoim serwerze wysyłkowym lub domenie. Poprawne skonfigurowanie tożsamości nadawcy jest niezbędne aby można było mówić o wysokiej dostarczalności poczty wysłanej z programu AnoMail

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu w AnoMail polega na tym, że program pokazuje co poprawić w wiadomości e-mail aby nie miała znamion spamu. W programie AnoMail zaimplementowano kilka mechanizmów chroniących Państwa wiadomości e-mail przed trafieniem do spamu. Pamiętaj także, że na profesjonalny mailing składa się przede wszystkim treść listu oraz odpowiedni dobór grupy docelowej.

Tester antyspamowy online Mail-Tester

Tester antyspamowy online do oceny wiadomości e-mail

Tester antyspamowy Mail-Tester pozwala wykonać rzeczywisty test antyspamowy i sprawdzić jak filtr SpamAssassin oceni wiadomość email. Wynik poniżej 9/10 punktów zazwyczaj oznacza problemy z dostarczalnością poczty. Za każdy błąd otrzymuje się punkty antyspamowe. Po przekroczeniu 5 punktów list ląduje w spamie.

Tester antyspamowy online Google

Konfiguracja filtra antyspamowego GMail

Dostęp do testera antyspamowego jest możliwy klikając w głównym oknie programu AnoMail przycisk Antyspam. Aby móc korzystać z testera antyspamowego Google/GMail należy przejść do ustawień programu AnoMail i wprowadzić dane do swojej skrzynki w domenie GMail.com

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują co poprawić w liście aby ten nie trafił u odbiorcy do spamu. Jednym z analizatorów jest Analizator antyspamowy treści, który rozpoznaje typowe spamerskie zwroty w języku polskim lub angielskim.

Dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu

Dlaczego moje wiadomości e-mail trafiają do spamu?

Zastanawiając się dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności treść listu pod kątem spamu oraz konfigurację serwera wysyłkowego. Odnośnie serwera należy sprawdzić czy na serwerze/domenie wysyłkowej ustawiono SPF, DMARC, SPF, BIMI oraz rDSN.

Podgląd w klasycznym programie​

Podgląd w klasycznym programie pocztowym

Kolejny test ekranowy dostępny w programie AnoMail pod przyciskiem Podgląd i wybraniu funkcji W domyślnym programie desktop. Desktop w tym przypadku oznacza klasyczny program pocztowy taki jak Mozilla Thunderbird lub Microsoft Outlook.

Podgląd wiadomości w przeglądarce Web​

Podgląd wiadomości e-mail w przeglądarce Web

Funkcja „podgląd wiadomości w domyślnej przeglądarce Web” dostępna pod przyciskiem Podgląd pozwala wykonać test ekranowy czyli sprawdzić jak Państwa list będzie wyglądał gdyby ktoś odbierał pocztę przez stronę internetową i korzystał z przeglądarki internetowej takiej samej jak Państwa ulubiona przeglądarka

Tester antyspamowy Microsoft

Tester antyspamowy online Microsoft

W program AnoMail wbudowane są testery antyspamowe online, które pozwalają sprawdzić rzeczywiste wyniki tego czy Państwa wiadomość nie będzie traktowana u odbiorcy jako spam biorąc pod uwagę najbardziej zaawansowane mechanizmy antyspamowe jakie udostępnia firma Microsoft oraz Google.