Konto Office 365 i serwer Exchange

Obsługa kont Microsoft w AnoMail

AnoMail i konto na serwerze Exchange

W programie AnoMail można wysyłać pocztę z konta pocztowego Office 365 a ściślej mówiąc skrzynki e-mail na serwerze Microsoft Exchange. Korzystając z serwera Exchange Online można używać raportów DSN czyli żądania potwierdzenia odbioru oraz żądania potwierdzenia odczytania wiadomości. Ta funkcjonalność zazwyczaj nie jest dostępna w przypadku korzystania ze zwykłych kont pocztowych w firmach hostingowych. Używamy jej w AnoMail do śledzenia dostarczenia poczty.  Funkcja (raport dostarczenia) działa bezobsługowo i pozwala stwierdzić kiedy i o której godzinie poczta dotarła do skrzynki pocztowej odbiorcy.

Microsoft Outlook 365 w wersji 32-bitowej

Jeżeli korzystacie Państwo z pakietu Office 365 oraz programu Microsoft Outlook to zalecamy instalację pakietu Office w wersji 32-bitowej. Dzięki temu AnoMail będzie mógł odczytywać i zapisywać wiadomości do formatu MSG czyli Microsoft Outlook. To z kolei oznacza, że będziecie mogli przygotować wiadomość e-mail w programie Microsoft Outlook a następnie odczytać i wysłać ja z AnoMail lub odwrotnie.

Z racji tego, że AnoMail jest aplikacją 32-bitową nie ma dostępu do 64-bitowego silnika konwersji listów,  który instalowany jest wraz z programem Outlook w 64-bitowej wersji. AnoMail posiada swój własny 32-bitowy silnik konwersji listów z formatu EML do MSG ale po instalacji programu Outlook 64-bit, mechanizm dostępu do listów dostarczony z AnoMail jest zastępowany przez ten dostarczony z 64-bitową wersją od Microsoft.

Ustawienia pop3 oraz SMTP dla konta Microsoft 365

Aby wysyłać pocztę z konta Microsoft należy kliknąć w głównym oknie programu AnoMail przycisk Kreator i wprowadzić dane do wysyłania poczty czyli przez serwer smtp. Aby odbierać pocztę w lokalnym module subskrypcji AnoMail klikamy ikonę Konto i wprowadzamy dane do odbierania poczty z konta pop. Dane do konfiguracji AnoMail zamieszczono poniżej.

Serwer poczty wychodzącej (smtp): smtp.office365.com, Port 587, Szyfrowanie: STARTTLS
Serwer poczty przychodzącej (pop): outlook.office365.com, port 995. Szyfrowanie: SSL/TLS
Na serwerze Exchange online należy włączyć funkcje: SMTP AUTH
W razie konieczności włącz hasła aplikacji na koncie z którego chcesz wysyłać/odbierać pocztę

Tematy dot. mailingu, które warto przejrzeć: