Wysyłka odroczona w czasie

ustalanie terminu wysyłki

Wysyłka odroczona w czasie

Najlepsze godziny na dostarczenie poczty do skrzynek pracowników to godziny między 10:00 i 14:00. Wysyłka odroczona w czasie czyli wysyłka terminowa w programie AnoMail może się przydać gdyby chcieli Państwo rozpocząć mailing np. we wczesnych godzinach rannych kiedy nie ma Was w firmie. Funkcja do wysyłki odroczonej pozwala zaplanować wysyłkę o określonej godzinie np. o 5 rano. Funkcja ta dostępna jest w programie AnoMail po naciśnięciu przycisku Wyślij… a następnie wybraniu opcji List do wszystkich odbiorców…

Zaplanuj wysyłkę na określony dzień oraz godzinę

Program pozwala ustawić datę oraz godzinę rozpoczęcia wysyłki. Z racji tego, że AnoMail jest oprogramowaniem typu desktop czyli instalowanym w komputerze użytkownika lub na serwerze Windows to komputer z programem musi być cały czas włączony jeśli chcecie Państwo zrealizować wysyłkę.

Ewentualnie w BIOSie komputera ustawić godzinę włączenia komputera. Przy czym przed wyjściem z pracy należałoby ustawić termin wysyłki w AnoMail a następnie włączyć hibernację. Rano zgodnie z harmonogramem włączenia komputera, sprzęt uruchomi się i komputer wybudzi się z hibernacji. Dzięki temu AnoMail będzie mógł rozpocząć zaplanowaną wysyłkę.

Ustalanie terminu wysyłki w programie AnoMail

Jeżeli zostawiacie Państwo włączony komputer na noc z ustawionym terminem wysyłki to należy zablokować wygaszacze ekranu, automatyczne wylogowanie użytkownika, hibernację oraz wstrzymanie systemu itp. Bardzo ważne jest także dodanie programu AnoMail (plik anomail.exe) do wyjątków w programie antywirusowym (lub nawet wyłączenie antywirusa) gdyż w przeciwnym wypadku praca modułu wysyłki terminowej może być zakłócona lub niemożliwa.

Zobacz: Zegar w treści maila odliczający czas do końca promocji

Komputer musi być włączony oraz uruchomiony program AnoMail

Wysyłka odroczona w czasie rozpocznie się tylko wtedy gdy komputer będzie włączony. Przed zaplanowaniem mailingu na określony termin należy nacisnąć przycisk Podgląd i zobaczyć jak wiadomość będzie wyglądała u odbiorcy.

Wykorzystaj harmonogram zadań w systemie Windows 10

Nowe komputery z systemem Windows 10 posiadają funkcję umożliwiającą automatyczne uśpienie komputera a następnie wybudzenie systemu Windows zgodnie z harmonogramem zadań. Można ją wykorzystać do tego aby komputer sam włączył się o określonej godzinie tuż przed zaplanowanym terminem wysyłki z programu AnoMail.

INNE ARTYKUŁY związane z wysyłką terminową: