Instalacja AnoMail na serwerze

lub na tym samym komputerze PC

Kilka kopii AnoMail na komputerze PC

Program AnoMail został zaprojektowany do pracy z jednym użytkownikiem w tym samym czasie. Jeżeli chcieliby Państwo w tym samym czasie z jednego komputera realizować np. 3 różne wysyłki z 3 różnych adresów e-mail lub wysyłkę z tego samego adresu ale do różnych baz to możliwa jest instalacja AnoMail na serwerze lub na tym samym komputerze PC.

Jednoczesna realizacja różnych wysyłek z tego samego komputera

W takim przypadku można zainstalować program na tym samym komputerze w trzech folderach np. C:\AnoMail-1, C:\AnoMail-2 oraz C:\AnoMail-3. W praktyce instaluje się AnoMail w jednym folderze a następnie kopiuje ten folder do innej lokalizacji np. AnoMail-2, AnoMail-3 itd. Na jednym zwykłym komputerze można obsłużyć do 4 kopii programu. AnoMail w znikomym stopniu obciąża komputer podczas wysyłki. Wymagane jest min. 1 GB RAM na każdą instalację AnoMail.

Oddzielne kopie programu AnoMail na jednym PC

Po instalacji programu w kilku folderach np. trzech zakłada się w systemie Windows 3 oddzielne konta użytkowników np. Użytkownik1, Użytkownik2, Użytkownik3. Każdemu z użytkowników tworzy się na jego pulpicie Windows skróty do programu AnoMail (AnoMail.exe, amSub.exe) znajdującego się w jego folderze np. Użytkownik1 ma skróty do folderu C:/AnoMail-1, Użytkownik2 ma skróty do folderu C:\AnoMail-2 i Użytkownik3 ma skróty do folderu C:\AnoMail-3.

Polecany artykuł: Wysyłanie poczty przez serwer Microsoft Exchange Online

Każdy pracownik prowadzi osobne wysyłki

Dzięki temu każdy z użytkowników systemu Windows pracuje na oddzielnej kopii programu AnoMail i może wysyłać swoje mailingi w tym samym czasie co inni. Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie aby z 3 kont użytkowników Windows wysyłać pocztę z tego samego adresu e-mail. Podczas wysyłki AnoMail używa od 3% do 10% mocy procesora i zajmuje ok. 150 MB pamięci operacyjnej RAM.

Jeżeli używacie Państwo pełnej personalizacji treści oraz załączników, generujecie dodatkowo kupony rabatowe lub stosujecie podpis elektroniczny dla każdej wysyłanej wiadomości to obciążenie procesora oraz pamięci operacyjnej może być większe.

Wspólny folder do wymiany baz adresowych oraz szablonów

Dodatkowo na dysku komputera można utworzyć wspólny katalog, w którym będą przechowywane bazy adresowe, szablony wiadomości oraz lista zastrzeżona gdyby chcieli Państwo korzystać ze wspólnej bazy adresów zastrzeżonych (zalecane).

Pokrewny temat: Spowolnienie wysyłki emailingu

Nie wylogowuj się tylko przełącz konto w systemie Windows

Proszę pamiętać, że w systemie Windows należy przełączać się pomiędzy kontami użytkowników a nie korzystać z funkcji wyloguj gdyż wylogowanie zatrzyma pracę programu AnoMail a przełączenie spowoduje, że program nadal będzie działał w komputerze użytkownika.

Zwracamy także uwagę aby w przypadku komputerów przenośnych (laptop) wyłączyć hibernację systemu lub oszczędzanie energii aby nie doszło do sytuacji, w której komputer przejdzie w stan uśpienia w trakcie wysyłki. W takim przypadku program zatrzyma się i po wyjściu z hibernacji wysyłka będzie automatycznie kontynuowana.

Instalacja AnoMail na serwerze VPS z Windows

AnoMail może być zainstalowany na serwerze VPS (ang. Virtual Private Server) z systemem Windows Server. Analogicznie do instalacji programu w komputerze PC stosuje się instalację na serwerze Windows. Każdy z użytkowników na serwerze Windows powinien mieć AnoMail zainstalowany we własnym folderze.

Bazy adresowe i wspólna lista zastrzeżona powinny znaleźć się w folderze współdzielonym, do którego powinni mieć dostęp (prawo zapisu) wszyscy użytkownicy. Instalacja AnoMail na serwerze Windows lub komputerze wirtualnym wymaga zakupu licencji AnoMail Premium.

Tańsza Alternatywa dla Windows Server

Z racji tego, że korzystanie z Windows serwer wymaga zakupu dodatkowych licencji dla każdego zdalnego użytkownika (CAL) to tańszym rozwiązaniem jest kupienie komputera poleasingowego (z minimum 6 GB RAM) i na nim zainstalowanie programu AnoMail w osobnych folderach.

Taki komputer (koszt ok. 500 pln) posiada zainstalowany system Windows 10 (Refurbished) i nie musi mieć podłączonego monitora, klawiatury lub myszki. Można uzyskać do niego dostęp zdalny poprzez Zdalny Pulpit Windows, TeamViewer, AeroAdmin, AnyDesk lub podobne oprogramowanie do zdalnej pracy.

Ustaw godziny włączania i wyłączania komputera

W BIOSie komputera można ustawić aby uruchamiał się automatycznie rano np. o godz. 8:00. Natomiast w Harmonogramie Windows ustawia się automatyczne wyłączenie komputer poza godzinami pracy biura np. o godz. 19:00. Dzięki temu można zaoszczędzić na rachunku za prąd zwłaszcza jeżeli nie wysyła się mailingu w godzinach nocnych.

Wybrane artykuły dotyczące pracy z AnoMail: