Instalacja oprogramowania AnoMail

w komputerze PC z systemem Windows

Instalacja oprogramowania AnoMail

Program AnoMail instalowany jest w komputerze użytkownika, dlatego przed rozpoczęciem instalacji zamykamy wszystkie zbędne programy w tym także program antywirusowy, który może zakłócić prawidłową instalację pakietu. Instalacja oprogramowania AnoMail nie jest trudna i przebiega w sposób automatyczny.

Zaleca się na czas instalacji tymczasowo wyłączyć oprogramowanie antywirusowe a następnie po zakończeniu procesu instalacji dodać cały katalog z programem np: C:\AnoMail do tzw. wykluczeń lub zaufanych programów w swoim oprogramowaniu antywirusowym. Dopiero po tej czynności można włączyć antywirusa, który już nie powinien powodować problemów.

Patrz: Wymagania do pracy programu AnoMail

Programy antywirusowe, w których włączono tzw. heurystykę w tryb agresywny tj. najwyższy poziom wykrywania nieznanych zagrożeń mogą błędnie kwalifikować program AnoMail jako potencjalnie niebezpieczny ponieważ korzysta z mechanizmów do wysyłania masowej korespondencji, które z kolei mogą być uznane przez antywirusa jako niepożądane.

Oprogramowanie AnoMail podpisane cyfrowo

Instalator oprogramowania AnoMail oraz wszystkie komponenty zostały podpisane cyfrowo (Authenticode) przez producenta więc można zweryfikować ich autentyczność. 

W tym celu należy ustawić się na wybranym pliku np. AnoMail.exe, nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać Właściwości. Następnie w zakładce Podpis cyfrowy można potwierdzić autentyczność oprogramowania. 

Producentem i wydawcą oprogramowania jest firma AnoMail Software (ul. Plac Osiedlowy 2 m.1, 41-506 Chorzów, Polska. NIP: 6442858958), której założycielem jest dr Przemysław Rusiecki. Firma AnoMail Software uczestniczy w programie partnerskim Microsoft Cloud Partner.

Podpis authenticode AnoMail
Weryfikacja podpisu cyfrowego oprogramowania AnoMail

Instalacja AnoMail dla kilku użytkowników

Jeżeli z programu na jednym komputerze ma korzystać kilku użytkowników systemu Windows to należy upewnić się, że każdy z nich ma prawo zapisu do katalogu, w którym instalujemy program np.: C:\AnoMail. 

W razie konieczności można zainstalować program w profilu użytkownika czyli C:\Document And Settings\Uzytkownik*\AnoMail (dot. Windows XP) lub C:\Users\Uzytkownik*\AnoMail (dot. Windows Vista/Windows 7/8). Kliknij w poniższy obrazek aby uruchomić samouczek, w którym można zobaczyć jak wygląda instalacja.

* -Użytkownik to nazwa Państwa konta np. Jan lub Ela w systemie Windows

Dodaj folder z AnoMail do zaufanych w antywirusie

Zalecane jest dodanie całego katalogu z programem np. C:\AnoMail do tzw. wykluczeń lub zaufanych w Państwa programie antywirusowym. Jest to niezbędna czynność z racji tego, że niektóre programy antywirusowe lub pakiety internet security mogą Państwu zablokować możliwość masowej wysyłki e-maili z programu AnoMail nawet jeżeli nie od razu to np. po tygodniu normalnej pracy.

Jeżeli po instalacji program AnoMail nie uruchamia się to sprawdź swój program antywirusowy i zobacz czy nie uruchomił programu anomail.exe w tzw. trybie izolowanym (zwłaszcza Avast lub Comodo).

Wyłącz skanowanie wiadomości wychodzących

Wyłącz także w programie antywirusowym np. Avast lub ESET skanowanie każdej wiadomości wychodzącej oraz doklejanie tekstu, że wiadomość została przeskanowana przez Twój program antywirusowy. Skanowanie każdej wiadomości niepotrzebnie spowalnia wysyłkę i powoduje, że list może trafić do spamu gdyż antywirus dokleja obrazek (logo), który jest pobierany z serwera producenta programu antywirusowego.

Zobacz także: Teleporady i szkolenia z masowych wysyłek

Wypróbuj instalację AnoMail

Zobacz jak wygląda instalacja w komputerze z Windows
SAMOUCZEK

Instalacja programu na wielu komputerach w firmie

Jeżeli z programu ma korzystać kilku pracowników to zaleca się dokonanie instalacji pakietu na każdym ze stanowisk z osobna a następnie umieszczenie na dysku w sieci LAN baz adresowych aby każdy z użytkowników programu miał do nich dostęp.

Jeżeli pracownicy korzystają z laptopów i chcą mieć dostęp w AnoMail Desktop ze wspólnej bazy adresowej niezależnie od lokalizacji w której się znajdują to należy użyć np. Microsoft OneDrive, na którym umieścimy bazę adresową i wskażemy w programie AnoMail, że ma z niej korzystać.

W tym celu należy kliknąć przycisk Edytuj -> Przeglądaj) i wskazać dysk sieciowy jako miejsce przechowywania bazy adresowej. Wcześniej zamapować dysk lokalny lub chmurowy pod literką np. S:\ w swoim systemie Windows.

Wspólna lokalizacja szablonów oraz baz adresowych na dysku sieciowym lub chmurowym

Korzystanie z AnoMail przez przeglądarkę

W razie potrzeby można z AnoMail korzystać zdalnie poprzez przeglądarkę ale aby uzyskać taką funkcjonalność trzeba użyć dodatkowego oprogramowania o nazwie DWService

Jest to niezależny od AnoMail serwis, który pozwala uzyskać zdalny dostęp do komputera poprzez przeglądarkę internetową np. Microsoft Edge, Chrome itd. Aby móc korzystać z AnoMail z dowolnego miejsca poprzez przeglądarkę lub nawet tablet/smartfon, trzeba zainstalować darmowy program Agent DWService.

Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę
Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę internetową

Aktualizacja starszych wersji programu Anomail

Osoby, które chcą zaktualizować program nie muszą go instalować od nowa! Dane wprowadzone do programu pozostaną w nienaruszonej formie. Wystarczy pobrać instalator, który przejdzie w tryb aktualizacji. Po uruchomieniu aktualizacji naciskamy przycisk Aktualizuj i czekamy chwilę, aż program zaktualizuje niezbędne pliki w Państwa systemie.

Aktualizacja nie wpływa na dane użytkownika! Na koniec należy aktywować program swoim kluczem aktywacyjnym przechodząc w module wysyłkowym do Menu Pomoc i wybierając funkcję Aktywuj program..

Jak zrobić kopię zapasową kont pocztowych i list adresowych?

Na wszelki wypadek można zrobić samodzielnie kopię zapasową wszystkich plików z rozszerzeniem TXT, DAT, EML, MSG, HTML oraz ALST, które znajdują się w folderze z AnoMail np. C:\AnoMail

Dodatkowo warto zapisać ustawienia konta poczty wychodzącej używając odpowiedniej funkcji dostępnej pod przyciskiem Ustawienia widocznej w głównym oknie AnoMail. Dzięki temu na nowym komputerze będzie można odczytać konfigurację klikając Ustawienia -> Konta poczty wychodzącej….

Reinstalacja pakietu Anomail

Jeżeli z jakiejś przyczyny musicie Państwo zainstalować pakiet ponownie to aby nie stracić ustawień modułu wysyłkowego lub modułu subskrypcji należy zainstalować program AnoMail raz jeszcze w tej samej lokalizacji co poprzednio bez uprzedniej deinstalacji wcześniejszej wersji.

Jeżeli usuniecie poprzednią wersję to wszystkie ustawienia zostaną skasowane. W związku z powyższym zaleca się wcześniejsze zapisanie do pliku konfiguracji kont z modułu wysyłkowego oraz modułu subskrypcji. Warto zrobić także kopię grupy adresowej wczytanej aktualnie do programu.

Po „czystej instalacji” AnoMail będzie trzeba ponownie wprowadzić ustawienia konta pocztowego z Państwa serwera poczty. Bazy adresów e-mail pozostają niezmienione pod warunkiem, że nie były zapisane w folderze z AnoMail bo on jest czyszczony w trakcie „czystej instalacji”.

Reinstalacja programu nie zmniejsza ilości dostępnych aktywacji

Reinstalacja programu na tym samym komputerze nie powoduje zmniejszenia dostępnej ilość aktywacji czyli na tym samym komputerze można wielokrotnie usuwać lub instalować ponownie program AnoMail bez utraty możliwości instalacji programu na kolejnych komputerach.

Wybrane tematy, które mogą Cię zainteresować: