E-maile nie docierają do odbiorców​?

Wiadomości e-mail nie docierają do odbiorców

Jeżeli Twoje wiadomości e-mail nie docierają do odbiorców to sprawdź ustawienia SPF, DKIM, DMARC oraz rDNS na Twoim serwerze wysyłkowym lub domenie. Poprawne skonfigurowanie tożsamości nadawcy jest niezbędne aby można było mówić o wysokiej dostarczalności poczty wysłanej z programu AnoMail

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu w AnoMail polega na tym, że program pokazuje co poprawić w wiadomości e-mail aby nie miała znamion spamu. W programie AnoMail zaimplementowano kilka mechanizmów chroniących Państwa wiadomości e-mail przed trafieniem do spamu. Pamiętaj także, że na profesjonalny mailing składa się przede wszystkim treść listu oraz odpowiedni dobór grupy docelowej.

Tworzenie wiadomości w formacie graficznym​

Tworzenie wiadomości e-mail w formacie graficznym

W programie AnoMail możliwa jest edycja listu w formacie graficznym (WYSIWYG), tekstowym oraz mieszanym (dualnym). Użytkownik ma pełną kontrolę nad wyglądem wiadomości e-mail. W razie konieczności może używać własnych kodów HTML, z których zbudowana jest wersja graficzna wiadomości.

Pozyskiwanie zgód marketingowych​

Pozyskiwanie zgód marketingowych na wysyłanie informacji handlowych

Artykuł opisuje w jaki sposób pozyskiwać adresy do e-mail marketingu przy pomocy Anomail. Służy do tego moduł subskrypcji online, który umożliwia „połączenie” Państwa strony internetowej z programem AnoMail zainstalowanym w Waszym komputerze oraz pozyskiwanie zgód marketingowych zgodnie z rozporządzeniem unijnym tzw. RODO.

Tester antyspamowy online Google

Konfiguracja filtra antyspamowego GMail

Dostęp do testera antyspamowego jest możliwy klikając w głównym oknie programu AnoMail przycisk Antyspam. Aby móc korzystać z testera antyspamowego Google/GMail należy przejść do ustawień programu AnoMail i wprowadzić dane do swojej skrzynki w domenie GMail.com

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują co poprawić w liście aby ten nie trafił u odbiorcy do spamu. Jednym z analizatorów jest Analizator antyspamowy treści, który rozpoznaje typowe spamerskie zwroty w języku polskim lub angielskim.

Dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu

Dlaczego moje wiadomości e-mail trafiają do spamu?

Zastanawiając się dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności treść listu pod kątem spamu oraz konfigurację serwera wysyłkowego. Odnośnie serwera należy sprawdzić czy na serwerze/domenie wysyłkowej ustawiono SPF, DMARC, SPF, BIMI oraz rDSN.

Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać?

Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać?

Filtr antyspamowy analizuje wiele czynników zanim podejmie decyzję czy dany list umieścić w spamie czy od razu go skasować na poziomie serwera. Treść listu to tylko jeden z czynników, który decyduje czy Państwa list pojawi się u adresata w skrzynce odbiorczej czy trafi do wiadomości śmieci.