Wynik: Tester antyspamowy Microsoft w AnoMail

Ochrona przed trafieniem do spamu

Ochrona przed trafieniem do spamu w AnoMail polega na tym, że program pokazuje co poprawić w wiadomości e-mail aby nie miała znamion spamu. W programie AnoMail zaimplementowano kilka mechanizmów chroniących Państwa wiadomości e-mail przed trafieniem do spamu. Pamiętaj także, że na profesjonalny mailing składa się przede wszystkim treść listu oraz odpowiedni dobór grupy docelowej.

Tester antyspamowy online Google

Konfiguracja filtra antyspamowego GMail

Dostęp do testera antyspamowego jest możliwy klikając w głównym oknie programu AnoMail przycisk Antyspam. Aby móc korzystać z testera antyspamowego Google/GMail należy przejść do ustawień programu AnoMail i wprowadzić dane do swojej skrzynki w domenie GMail.com

Co to jest spam?

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu

W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują co poprawić w liście aby ten nie trafił u odbiorcy do spamu. Jednym z analizatorów jest Analizator antyspamowy treści, który rozpoznaje typowe spamerskie zwroty w języku polskim lub angielskim.

Dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu

Dlaczego moje wiadomości e-mail trafiają do spamu?

Zastanawiając się dlaczego wiadomości e-mail trafiają do spamu trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności treść listu pod kątem spamu oraz konfigurację serwera wysyłkowego. Odnośnie serwera należy sprawdzić czy na serwerze/domenie wysyłkowej ustawiono SPF, DMARC, SPF oraz revDSN.

Jak działa filtr antyspamowy Google/GMail​

Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać?

Filtr antyspamowy analizuje wiele czynników zanim podejmie decyzję czy dany list umieścić w spamie czy od razu go skasować na poziomie serwera. Treść listu to tylko jeden z czynników, który decyduje czy Państwa list pojawi się u adresata w skrzynce odbiorczej czy trafi do wiadomości śmieci.

Automatyczne zgłaszanie spamu

Automatyczne zgłaszanie spamu na listę spamerską SpamCop

W lokalny moduł subskrypcji programu AnoMail wbudowano funkcję raportowania spamu do organizacji SpamCop, która zajmuje się walką ze spamerami. Aby zgłosić nadawcę spamu w pierwszej kolejności należy przejść na stronę www.spamcop.net i utworzyć na niej konto do zgłaszania spamu.

Co to jest spam?

Co to jest spam

Spam można zdefiniować jako masowe wiadomości e-mail wysyłane do odbiorców, którzy ich nie zamawiali i nie zaakceptowali ich otrzymywania. Zgodnie z prawem jeżeli będzie Państwo chcieli wysłać do kogoś informację handlową to najpierw należałoby uzyskać zgodę na przesłanie takiej informacji.

Identyfikacja odbiorców blokujących pocztę​

Identyfikacja odbiorców blokujących przyjęcie poczty

Po wysyłce AnoMail jest w stanie pokazać Państwu, którzy odbiorcy poczty blokują ze względu na filtry antyspamowe przyjmowanie korespondencji od Państwa. Aby zobaczyć adresy takich osób należy kliknąć w głównym oknie programu przycisk Odbiorcy/kontakty i wybrać funkcję Pokaż adresy z niedostarczonej poczty.

Uwierzytelnienie wysyłki e-mail

Uwierzytelnienie wysyłki e-mail

Uwierzytelnienie wysyłki e-mail pozwala serwerom odbiorców ustalić czy poczta wysłana została z Waszego serwera. Dlatego koniecznie należy włączyć podstawowe zabezpieczenia antyspamow tj. SPF, DKIM, DMARC, revDNS i BIMI. Bez powyższego nie ma mowy aby wysyłki z AnoMail lub innego programu były skuteczne.