Generator obrazów AI

tworzy grafikę do mailingu

Generator obrazów AI do newsletterów

AnoMail 2024 w opcji Premium został wyposażony w generator obrazów wspomagany przez sztuczną inteligencję. Od tej pory możecie Państwo tworzyć unikalne grafiki dopasowane do treści waszych newsletterów. Po prostu w edytorze wiadomości naciska się przycisk Grafika opisuje co powinno znaleźć się na obrazku. Sztuczna inteligencja przygotuje dla Państwa unikalny obraz.

Sztuczna inteligencja do generowania grafiki (model DALL·E 3), jest innowacyjnym narzędziem, które znacząco zmienia sposób tworzenia treści wizualnych. DALL·E 3 to najnowsza wersja zaawansowanego algorytmu opracowanego przez OpenAI, który na podstawie wprowadzonych słownych opisów generuje wysokiej jakości, wyjątkowo zróżnicowane grafiki. Ta technologia otwiera drzwi do tworzenia unikalnych wizualizacji, które mogą całkowicie odmienić wizerunek tradycyjnych newsletterów lub wysyłanych ofert.

Zdjęcie może odzwierciedlać tematykę Państwa wiadomości. Do każdej wiadomości można generować unikalną grafikę a przez to różnicować treść listu co ma niebagatelne znaczenie ze względów na filtry antyspamowe, które nie lubią identycznych treści wysyłanych masowo.

Generator grafiki AI na silniku DALL·E 3
Sztuczna inteligencja (DALL·E 3) do generowania grafiki w AnoMail

Ustal szerokość grafiki i podziel Obrazek na fragmenty

Ze względów antyspamowych większe obrazki warto pociąć na mniejsze fragmenty. Służy do tego funkcja o nazwie „Potnij automatycznie grafikę na mniejsze fragmenty” pokazana na powyższym obrazku. Obraz dzielony jest na kilka fragmentów i umieszczany w niewidocznej tabeli pozycjonującej. Dla odbiorcy wygląda jak jedna duża grafika ale filtry antyspamowe widzą kilka oddzielnych obrazków, czyli zwiększa się szansa na dotarcie do skrzynki pocztowej odbiorcy.

Grafika dopasowana do odbiorców i filtrów antyspamowych

Posiadając AnoMail Premium możecie Państwo w szybki sposób tworzyć grafiki do Waszych mailingów. Grafiki zostaną zoptymalizowane przez AnoMail np. program potnie obrazek na małe części aby zmniejszyć ryzyko kwalifikacji listu jako spam. Każdy z obrazków otrzyma nazwę neutralną dla filtrów antyspamowych.

Wykorzystanie DALL·E 3 w procesie projektowania newsletterów pozwala na szybkie tworzenie spersonalizowanych, atrakcyjnych grafik, które różnicują poszczególne maile i mogą lepiej oddziaływać na odbiorców oraz zwiększać ich zaangażowanie.

Patrz: Pisanie zimnych maili przez sztuczną inteligencję

Zamiast polegać na ograniczonym zestawie szablonów lub konieczności zatrudniania grafika, możecie teraz bezpośrednio z poziomu AnoMail Premium generować obrazy spełniające specyficzne potrzeby kampanii. 

Twórz unikalne obrazy

Odtwórz film na temat Generator obrazów do AnoMail

Generator grafiki AI (DALL·E 3)

Dzięki integracji AnoMail ze sztuczną inteligencją od OpenAI, użytkownicy AnoMail mogą teraz bezproblemowo tworzyć unikalne i zindywidualizowane obrazy do swoich newsletterów. To przekłada się na oszczędność czasu i zasobów, jednocześnie zapewniając, że wysyłane treści są w pełni dostosowane do odbiorcy i wyróżniają się na tle konkurencji. 

Zastosowanie generatora grafiki DALL·E 3 umożliwia użytkownikom tworzenie wysokiej jakości, unikalnych grafik, które mogą zwiększać zaangażowanie i zainteresowanie odbiorców. Najlepsze efekty uzyska się wpisując instrukcję po angielsku gdyż mechanizm gorzej radzi sobie z tekstami w języku polskim.

Zobacz więcej: Klucz API do sztucznej inteligencji od OpenAI

Sztuczna inteligencja do tworzenia grafiki

Proces tworzenia grafiki przy użyciu DALL·E 3 wygląda następująco. Użytkownik AnoMail przechodzi do Edytora wiadomości e-mail. Następnie naciska przycisk Grafika i wybiera opcję Utwórz obraz przy pomocy sztucznej inteligencji. Potem opisuje dokładnie co chciałby otrzymać w formie grafiki. Opis maksymalnie może zawierać do 1000 znaków. 

Im dokładniejszy podacie opis (tzw. prompt) tym grafika będzie bardziej adekwatna do tego co potrzebujecie. Sztuczna inteligencja wymaga dużej mocy obliczeniowej więc AnoMail przekazuje Państwa zapytanie na serwery OpenAI i model AI (DALL E3) przetwarza opis a następnie generuje obrazy odpowiadające zapytaniu. Dodatkowo w ustawieniach generatora grafiki można wybrać jakość, proporcje itp.

Ze względów antyspamowych szerokość wstawianej grafiki nie powinna przekroczyć 599 pikseli. Korzystając z suwaka o nazwie „Określ finalną szerokość obrazka…” można ustawić żądaną szerokość. Z kolei naciskając na dole przycisk Zapisz obraz…, AnoMail pozwala zachować grafikę w oryginalnych wymiarach do wykorzystania na później w innych projektach.

Generowanie grafiki przez AI
Generator grafiki AI wraz z dodatkowymi ustawieniami

Klucz API wprowadza się w AnoMail przechodząc do menu Ustawienia. W ustawieniach można także wybrać jakość grafiki np. standard lub wysoka (HD), rozdzielczość i tam wskazać jedną z opcji np. kwadrat (1024×1024 px), krajobraz (1792×1024 px) oraz portret (1024×1792). Dodatkowo można wybrać styl obrazu np. wyrazisty lub naturalny. Najlepiej popróbować samemu różnych ustawień.

Przypominamy, że ze względów antyspamowych grafika wstawiana do listu nie powinna być szersza niż 599 pikseli. Dlatego używając funkcji „Określ finalną szerokość obrazka” możecie Państwo ustawić odpowiednią wielkość. W razie potrzeby obrazek może być dodatkowo pocięty na małe fragmenty aby zmniejszyć punktację antyspamową (patrz reguła Image-to-Text Ratio w SpamAssassin).

Oryginalną grafikę utworzoną przez sztuczną inteligencję można zapisać naciskając przycisk Zapisz obraz… a w razie potrzeby w ustawieniach włączyć funkcję do Automatycznego pobierania grafiki i zapisywania jej na dysku lokalnym w folderze Pobrane (ang. Downloads).

Po utworzeniu grafiki, w dolnej części okna AnoMail wyświetli się tzw. prompt czyli instrukcja (zawsze w języku angielskim) którą sztuczna inteligencja użyła do wygenerowania obrazu. Proszę pamiętać, że użycie tej samej instrukcji nie spowoduje wygenerowania identycznego obrazka, gdyż sztuczna inteligencja stara się być kreatywna więc zmienia zawartość obrazów.

Jakie są koszty użycia generatora obrazów

W przypadku AnoMail i korzystania z klucza API nie ma opłat abonamentowych za użycie generatora obrazów. Płaci się firmie OpenAI za użycie tzn. tyle płacicie ile generujecie obrazów. Średnio można przyjąć, że wygenerowanie 100 obrazów będzie kosztowało ok. 10 USD. Nie ma znaczenia czy obrazy będą wygenerowane w jeden dzień czy przez 3 miesiące. Płaci się za faktyczne użycie tego mechanizmu.

Sztuczna inteligencja do tworzenia treści

AnoMail 2024 przyspiesza proces tworzenia i wysyłania mailingu dzięki zintegrowaniu z sztuczną inteligencją opartą na modelu GPT-4 Turbo (ang. Generative Pre-trained Transformer). AnoMail może tworzyć pełne treści wiadomości e-mail na podstawie krótkiej instrukcji od użytkownika. Jedną z najbardziej ciekawych funkcji jest możliwość automatycznego pisania zimnych maili, które są kluczowe w strategiach marketingowych.

Model GPT-4 Turbo to zaawansowana sztuczna inteligencja, która wykorzystuje techniki uczenia maszynowego, aby generować teksty do mailingów o wysokiej jakości. Dzięki ulepszonym algorytmom, GPT-4 Turbo jest w stanie generować teksty tak jakby były pisane przez człowieka.

Korzyści integracji AnoMail ze sztuczną inteligencją są bardzo duże. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji GPT, nawet osoby bez doświadczenia w marketingu mogą tworzyć treści, które skutecznie przyciągną uwagę odbiorców i wygenerują odpowiedzi (konwersję). 

To oznacza, że AnoMail 2024 otwiera przed użytkownikami nowe możliwości prowadzenia efektywnych kampanii marketingowych, skracając czas produkcji newsletterów i minimalizując przy tym potrzebę inwestowania w drogie szkolenia lub zatrudnianie specjalistów od copywritingu.

Kosztu użycia generatora AI

Źródło: OpenAI.com. Dane z Marca 2024 r.

Płatność za ilość utworzonych grafik

Sztuczna inteligencja do generowania obrazów na podstawie podanego tekstu wbudowana w AnoMail Premium nie jest darmowa. Tak jak wspomniano wyżej, płaci się się za rzeczywiste wykorzystanie mechanizmu AI. Najniższa cena to 4 centy za jedną grafikę w standardowej rozdzielczości. Najwyższa kwota to 12 centów za obraz w rozdzielczości HD.

W związku z tym można doładować swoje konto AI kwotą np. 10 USD. Posiadając takie saldo kredytowe (patrz poniższy obrazek) można wygenerować od 80 do 250 grafik w zależności od wybranych parametrów. 

U nas nie ma konieczności uiszczania stałej opłaty abonamentowej. Mając to na uwadze, kwota doładowania przechodzi na kolejne miesiące. Natomiast firma AnoMail nie pobiera żadnych dodatkowych opłat ani nie otrzymuje prowizji od firmy OpenAI za doładowanie konta.

Generator obrazów, GPT-4 Turbo, DALL E 3