Podgląd w wewnętrznej przeglądarce

testy ekranowe wiadomości e-mail

Podgląd w wewnętrznej przeglądarce

Zaraz po tym jak list jest będzie gotowy do wysyłki należy sprawdzić podgląd kreacji czyli zobaczyć jak list będzie prezentował się u adresata. Ze względów e-marketingowych oraz antyspamowych AnoMail domyślnie generuje wiadomość e-mail w formacie mieszanym. Format mieszany zwany dualnym to format jednej wiadomości e-mail przygotowanej w dwóch wersjach tzn. graficznej (HTML) oraz tekstowej (tzw. czysty tekst, ang. Plain Text). Funkcja Podgląd w wewnętrznej przeglądarce pozwala wykonać test ekranowy czyli sprawdzić jak list będzie wyglądał po wysłaniu zarówno w formacie graficznym jak i tekstowym.

Podgląd w wewnętrznej przeglądarce​ AnoMail
Podgląd wiadomości e-mail przed wysyłką

Podgląd wiadomości w formacie mieszanym

Program pocztowy odbiorcy decyduje, którą część listu wyświetlić. Dlatego ważne aby obie części były czytelne i dobrze przygotowane pod względem marketingowym. Funkcja do wykonywania testu ekranowego dostępna jest pod przyciskiem Podgląd i powinna być używana zawsze przed finałową wysyłką. Dzięki podglądowi listu w obu formatach zobaczycie Państwo jak list będzie wyglądał u odbiorcy, który blokuje grafikę oraz u osób u których nie ma zablokowanego podglądu graficznego wiadomości.

Format dualny wiadomości zwiększa skuteczność e-mailingów

AnoMail domyślnie tworzy wiadomość e-mail w formacie mieszanym (dualnym) czyli dwie części graficzna oraz tekstowa w jednym liście. Program pocztowy odbiorcy decyduje, którą cześć listu pokazać. W wewnętrznym podglądzie zobaczycie Państwo obie części i będzie można „wyłapać” ewentualne błędy.

Widoki oraz Podgląd w wewnętrznej przeglądarce

Dodatkowo w menu Widoki będzie można zobaczyć jak Państwa list będzie prezentował się na różnych rozdzielczościach ekranu (tj. różnych urządzeniach). Warto zawsze uzupełniać obie części listu aby mieć pewność, że przekaz marketingowy zawarty w wiadomości dotrze do odbiorcy niezależnie od tego czy blokuje grafikę czy też nie.

Większość odbiorców zobaczy część graficzną wiadomości

Ponad 95% odbiorców Państwa korespondencji zobaczy część graficzną listu gdyż nie będą blokować podglądu graficznego wiadomości w swoich programach pocztowych takich jak Microsoft Outlook. Pozostali odbiorcy korzystający np. ze smartwatchy (inteligentny zegarek) lub stosujących blokady części graficznej zobaczą tylko część tekstową bez żadnej grafiki. Część tekstowa listu wyświetli się także u osób, którym program pocztowy np. Microsoft Outlook umieści Państwa list w spamie.

Silnik podglądu listu z Windows Live Mail

AnoMail korzysta z silnika wyświetlania listów z programu Windows Live Mail lub Microsoft Outlook. A to oznacza, że list dokładnie tak samo jak w AnoMail będzie wyglądał u odbiorców listów korzystających z powyższych programów. Wspomniane programy pocztowe są mało podatne na błędy techniczne w kodzie listu. To z kolei oznacza, że niektóre listy w tych programach wyświetlą się idealnie a w innych klientach poczty np. Gmail coś w liście może się „rozjechać”. Dzieje się tak dlatego, że różne programy pocztowe różnie mogą interpretować kod listu.

Sprawdź list Analizatorem kodu HTML aby wyeliminować ewentualne błędy

W związku z powyższym warto sprawdzać swoje listy Analizatorem kodu HTML listu dostępnym w oknie edycji listu pod przyciskiem Sprawdź. Analizator kodu HTML wiadomości e-mail pokaże co ewentualnie poprawić w liście aby ten wyświetlał się poprawnie w różnych programach pocztowych oraz różnych urządzeniach mobilnych.

Analizator kodu HTML wiadomości
Podgląd błędów w kodzie HTML wiadomości e-mail

Inne artykuły z tematyki wysyłki mailingu: