Przygotowanie do szkolenia

nauka przez TeamViewer QS

sprawdź mikrofon, głośniki lub słuchawki

Przed szkoleniem zalecamy sprawdzić ustawienia Państwa głośników lub słuchawek oraz mikrofonu. Poniżej zamieściliśmy film pokazujący jak uruchomić program do zdalnych szkoleń oraz jak sprawdzić czy działa mikrofon i słuchawki. Na czas szkolenia, nie zamykaj programu do szkoleń gdyż po jego ponownym uruchomieniu zostanie wygenerowane nowe hasło do połączenia, które będzie trzeba przekazać trenerowi.

Zalecamy korzystać z zestawu słuchawkowego lub oddalić głośniki od mikrofonu aby nie dochodziło do sprzężeń w trakcie rozmowy. W szkoleniu może uczestniczyć kilka osób z Państwa firmy ale trener łączy się tylko z komputerem jednego z uczestników w Państwa firmie i na jego komputerze omawia jak korzystać z poszczególnych funkcji AnoMail.

Czym jest program TeamViewer QS?

TeamViewer Quick Support (QS) to specjalna wersja oprogramowania TeamViewer, zaprojektowana z myślą o szybkim i efektywnym udzielaniu zdalnej pomocy oraz prowadzeniu szkoleń. Jest to narzędzie umożliwiające dostęp zdalny do komputera użytkownika, co jest szczególnie przydatne w przypadku organizowania indywidualnych szkoleń online.

Wideo: jak przygotować się do szkolenia?

Odtwórz film na temat Przygotowanie do szkolenia AnoMail

Forma konsultacji przeznaczona dla jednej osoby

Z tej formy nauki korzysta się w sytuacji gdy osoba szkolona chce samodzielnie pracować z AnoMail na swoich danych. W tym przypadku trener prowadzi szkolenie na komputerze osoby szkolonej i pracuje na jego danych. Inne osoby w siedzibie firmy mogą obserwować szkolenie ale najlepiej aby komputer był podłączony do rzutnika.

Oferujemy także szkolenia dla grup w formie webinarów. W tym przypadku w szkoleniu może uczestniczyć kilka osób i każdy z kursantów może być w innymi miejscu. Trener prowadzi szkolenie w formie pokazu (webinar na żywo) a osoby szkolone oglądają zajęcia na swoich komputerach, tabletach lub telefonach.

Zalety zdalnych szkoleń przez TeamViewer QS:

TeamViewer QS jest kompleksowym narzędziem do prowadzenia zdalnych szkoleń, umożliwiając trenerowi pełną kontrolę nad sesją, interaktywną komunikację oraz skuteczną prezentację materiałów szkoleniowych. To rozwiązanie znacznie ułatwia organizację profesjonalnych i efektywnych sesji szkoleniowych online. 

TeamViewer Quick Support oferuje kilka ważnych funkcji, które przydają się w trakcie szkoleń z AnoMail:

 • Dostęp zdalny – Trener ma możliwość uzyskania zdalnego dostępu do komputera osoby uczestniczącej w szkoleniu. Dzięki temu może bezpośrednio demonstrować konkretne funkcje AnoMail, udzielać praktycznych wskazówek i rozwiązywać problemy na bieżąco.
 • Komunikacja głosowa – TeamViewer QS umożliwia komunikację głosową, co pozwala trenerowi i uczestnikowi na bezpośrednią rozmowę. Dzięki temu trener może klarownie przekazywać informacje, odpowiadać na pytania i udzielać wskazówek w trakcie szkolenia.
 • Komunikacja wideo: –  Opcja korzystania z kamer umożliwia trenerowi i uczestnikowi zobaczenie się nawzajem. To dodatkowy element, który może zwiększyć zaangażowanie i uczynić szkolenie bardziej interaktywnym.
 • Wymiana plików – TeamViewer QS umożliwia łatwą wymianę plików pomiędzy trenerem a uczestnikiem. Można przesyłać prezentacje, materiały szkoleniowe czy inne dokumenty, co ułatwia przyswajanie wiedzy.
 • Czat tekstowy – funkcja czatu pozwala na natychmiastową wymianę wiadomości tekstowych. To przydatne narzędzie do zadawania pytań, podawania dodatkowych informacji np. linków do stron lub źródeł internetowych.
Zdalna pomoc i szkolenia
Program do zdalnych szkoleń oraz konsutlacji - TeamViewer Quick Support

Co najmniej 5 minut przed szkoleniem:

 • Uruchom program AnoMail i w module wysyłkowym (niebieska ikona) przejdź do Menu pomoc a następnie wybierz Zdalna pomoc i szkolenia (patrz powyższy rysunek).
 • Zostanie uruchomiony program Zdalna pomoc – TeamViewerQS, który wyświetli ID komputera oraz tymczasowe hasło niezbędne trenerowi do połączenia
 • Prześlij do trenera ID Twojego komputera oraz hasło do połączenia.
 • Na czas szkolenia nie wyłączaj programu do szkoleń gdyż po jego zamknięciu połączenie zostanie natychmiast zerwane a po ponownym uruchomieniu program wygeneruje nowe hasło.

Zobacz więcej: Szkolenia e-mail marketingowe z AnoMail

Chcesz nagrywać szkolenie?

Jeżeli chcecie Państwo nagrać szkolenie to jak najbardziej jest taka możliwość. Jednak ze względu na ochronę danych, należy to zrobić we własnym zakresie. Oto darmowe programy, do nagrywania ekranu, które możemy polecić:

 • FreeCam www.freescreenrecording.com (prosty, sprawdza się doskonale przy nagrywaniu do 2h)
 • DVDVideoSoftwww.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Screen-Video-Recorder.htm
 • ShareXwww.getsharex.com

Bezpieczne połączenie oraz kwestie RODO

Ze względu na RODO zalecamy usunięcie z Pulpitu Windows wszelkich dokumentów, które zawierają dane osobowe i na czas konsultacji zamknięcie wszystkich zbędnych programów w tym Outlook, Skype, Messenger i inne.

Po nawiązaniu bezpiecznego (szyfrowanego) połączenia nasz trener będzie widział to co Państwo a w tym ikony pulpitu oraz otwarte okna programów, będzie mógł głosowo prowadzić z Państwem konwersację oraz przekazywać uwagi na czacie.

Połączenie jest szyfrowane (ETEE, End To End Encryption) i nikt nie jest w stanie podsłuchać transmisji a tym samym uzyskać dostęp do Państwa komputera. Po zamknięciu programu do Zdalnej Pomocy i szkoleń nikt nawet konsultant firmy AnoMail nie będzie mógł ponownie połączyć się z Państwa komputerem.