Tester antyspamowy online Google
Filtr antyspamowy GMail w AnoMail
Tester antyspamowy online Google
W program AnoMail wbudowane są testery antyspamowe online, które pozwalają sprawdzić rzeczywiste wyniki tego czy Państwa wiadomość nie będzie traktowana u odbiorcy jako spam. Jednym z testerów antyspamowych jest tester antyspamowy online Google, z którym AnoMail integruje się.
Dzięki niemu możecie Państwo sprawdzić czy Wasz list trafi do skrzynki odbiorczej adresatów korzystających z serwerów Google/Gmail. W razie potrzeby można zrobić także osobny test odnośnie filtrów antyspamowych Microsoft.
Gdzie znajduje się tester antyspamowy GMail?
Test antyspamowy Google dostępny jest w głównym oknie programu AnoMail pod przyciskiem Antyspam. Aby móc z tej funkcji korzystać w pierwszej kolejności w ustawieniach filtra antyspamowego Google należy podać login i hasło do Państwa skrzynki w domenie Gmail.com.
W tym celu należy skonfigurować tester antyspamowy GMail w programie AnoMail. Przejdź do Ustawień programu AnoMail i kliknij zakładkę Filtr Google Antyspam. W dalszej kolejności wprowadź login i hasło do swojego konto Google.
Nie używaj konta GMail z którego korzystasz
Do testów antyspamowych zalecamy założyć nowe konto w serwisie Gmail.com, które będzie używane przez AnoMail tylko i wyłącznie do wykonywania testów antyspamowych. Nie powinni Państwo do tego celu używać kont Gmail z których obecnie korzystacie gdyż może to wpłynąć negatywnie na wykonywanie testów antyspamowych.
Konto Gmail używane w AnoMail nie powinno być wykorzystywane poza programem AnoMail oraz nie powinno mieć zmienianych domyślnych ustawień. Obecnie na nowym koncie Google WYŁĄCZONA jest funkcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje. Należy ją WŁĄCZYĆ aby AnoMail mógł zintegrować się z filtrem antyspamowym Google poprzez protokół pop3.
Prawdziwy wynik testów antyspamowych AnoMail
Wynik testu pochodzący z funkcji „tester antyspamowy online Google” jest prawdziwy czyli jeżeli AnoMail pokaże, że list jest kwalifikowany jako spam na kontach Google/GMail to jest wielce prawdopodobne, że u odbiorców, którzy Państwa nie znają tzn. nic do nich nie wysyłaliście wcześniej, list pojawi się w folderze Wiadomości śmieci.
Patrz: Kto z odbiorców ma skrzynkę na serwerach Google?
Jak nie wpadać do spamu na serwerach Google/GMail?
Filtr antyspamowy Google analizuje wiele czynników w tym treść listu, reputację Państwa serwera wysyłkowego oraz zaangażowane odbiorców tzn. czy odbiorcy kasowali od razu Państwa listy czy odkładali je na później i wiele innych. GMail z pewnością nie przyjmie od Państwo tysięcy listów z zapytaniem o możliwość przesłania oferty zwłaszcza jeżeli wcześniej nic nie wysyłaliście ze swojej domeny lub serwera mailingowego.
Przed rozpoczęciem masowych wysyłek na konta Google warto zapoznać się z wytycznymi dla wydawców newsletterów oraz artykułem pt. „Dlaczego moje wiadomości trafiają do spamu?”.
Poczytaj więcej o wysyłkach z AnoMail:

Zasady pisania cold maili 📭 Skuteczny zimny mail
W artykule omówiono zasady pisania skutecznych zimnych maili czyli cold mailingu służącego do nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami. Cold mail pozwala na zwiększenie zasięgu działań marketingowych, co może prowadzić do pozyskania nowych rynków i zwiększenia sprzedaży

Segregacja adresów e-mail wg dostawców poczty
Program AnoMail umożliwia przeprowadzenie segmentacji adresów e-mail wg dostawców poczty czyli można podzielić bazę adresową na osobne grupy np. tylko GMail, tylko Yahoo, WP, Interia, Onet itp. Dzięki temu można przygotować różną treść listu zależną od filtra antyspamowego dostawcy poczty. Ponadto można zapanować na limitami ilość wiadomości wysyłanych do danych dostawców poczty.

Pozyskiwanie adresów e-mail, wyszukiwanie adresów firm
Pozyskiwanie adresów e-mail firm ze stron internetowych nie jest zabronione ale wysyłanie informacji handlowych bez zgody odbiorcy narusza m.in ustawę o prawie telekomunikacyjnym. Dlatego wcześniej należy pozyskać zgodę na wysłanie oferty oraz dopełnić obowiązku informacyjnego wynikającego z rozporządzenia RODO.