Analizator adresów z serwerów Google

pokazuje odbiorców Google/GMail

Analizator antyspamowy adresów Google

Analizator adresów z serwerów Google dostępny jest w głównym oknie programu pod przyciskiem Sprawdź listę. Analizator umożliwia wykrycie na Państwa liście wysyłkowej tych adresów e-mail które obsługiwane są przez serwery Google (Gmail). Wysyłanie mailingu na takie adresy zwłaszcza jeżeli odbiorcy listów nie znają Państwa może powodować obniżenie reputacji Państwa serwera wysyłkowego.

Wykrywa komercyjne domeny obsługiwane przez serwery Google

Program sprawdza czy dana skrzynka pocztowa jest „podpięta” pod serwery Google a tym samym czy dana skrzynka pocztowa korzysta z mechanizmów antyspamowych oferowanych w ramach kont GMail lub G-Suite itp. Dla AnoMail nie ma znaczenia czy adres e-mail jest z domeny @GMail.com czy domeny komercyjnej utrzymywanej na serwerach firmy Google. Dzięki analizatorowi można wydzielić lub usunąć adresy e-mail odbiorców do których raczej nie powinno się wysyłać żadnych zapytań ani ofert zwłaszcza jeśli nie posiadacie Państwo żadnej wiedzy o właścicielu adresu.

Analizator adresów z serwerów Google

Gdy odbiorcy Państwa wiadomości na serwerach Google będą je kasować lub oznaczać jako spam to spowoduje obniżenie reputacji Państwa serwera do mailingu a tym samym wpłynie negatywnie na dostarczalność przyszłych wysyłek. Dlatego warto ustalić ilu odbiorców na Państwa liście adresowej korzysta z zabezpieczeń antyspamowych Google. Jeśli takich odbiorców jest większość to warto przed wysyłką upewnić się czy Państwa wiadomość e-mail nie zostanie oznaczona jako spam w skrzynkach odbiorczych na serwerach Google.

Rzeczywisty test antyspamowy Google/Antyspam

Przed wysyłką wiadomości można sprawdzić czy nie trafi do spamu u odbiorców korzystających z usług firmy Google. W tym celu w głównym oknie programu AnoMail należy kliknąć przycisk Antyspam i wybrać test antyspamowy Google’a. AnoMail zrobi test antyspamowy przy użyciu filtra antyspamowego Google i pokaże Państwu rzeczywisty wynik informujący o tym czy Wasza wiadomość nie zostanie zakwalifikowana na serwerach firmy Google jako spam.

Zdiagnozuj znamiona spamu w swojej wiadomości e-mail

Gdyby jednak okazało się, że Państwa wiadomość zawiera wg Google’a znamiona spamu to należy ją poprawić. W pierwszej kolejności należy użyć analizatorów antyspamowych wbudowanych w AnoMail oraz upewnić się czy Państwa serwer wysyłkowy jest dobrze uwierzytelniony. Google sprawdza czy Państwa poczta pochodzi z Waszego serwera (weryfikuje m.in. DKIM, DMARC oraz SPF) . W dalszej kolejności warto przeczytać nasz wpis pt. „Dlaczego moje wiadomości trafiają do spamu” oraz „Od czego zależy dostarczalność poczty” a także „Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać”.

Zobacz inne artykuły związane z e-mailingiem: