Analizator adresów z serwerów Google

pokazuje odbiorców Google/GMail

Analizator antyspamowy adresów Google

Analizator adresów z serwerów Google dostępny jest w głównym oknie programu pod przyciskiem Sprawdź listę. Analizator umożliwia wykrycie na Państwa liście wysyłkowej tych adresów e-mail które obsługiwane są przez serwery Google (Gmail).

Wysyłanie mailingu na takie adresy zwłaszcza jeżeli odbiorcy listów nie znają Państwa może powodować obniżenie reputacji Państwa serwera wysyłkowego a w konsekwencji automatyczne trafianie do spamu..

Wykrywa komercyjne domeny obsługiwane przez serwery Google

Program sprawdza czy dana skrzynka pocztowa jest „podpięta” pod serwery Google a tym samym czy dana skrzynka pocztowa korzysta z mechanizmów antyspamowych oferowanych w ramach kont GMail lub G-Suite (obecnie Google Workspace) itp.

Dla AnoMail nie ma znaczenia czy adres e-mail jest z domeny @GMail.com czy domeny komercyjnej utrzymywanej na serwerach firmy Google. Dzięki analizatorowi można wydzielić lub usunąć adresy e-mail odbiorców do których raczej nie powinno się wysyłać żadnych zapytań ani ofert zwłaszcza jeśli nie posiadacie Państwo żadnej wiedzy o właścicielu adresu.

Analizator adresów z serwerów Google

Gdy odbiorcy Państwa wiadomości na serwerach Google będą je kasować lub oznaczać jako spam to spowoduje obniżenie reputacji Państwa serwera do mailingu a tym samym wpłynie negatywnie na dostarczalność przyszłych wysyłek. Dlatego warto ustalić ilu odbiorców na Państwa liście adresowej korzysta z zabezpieczeń antyspamowych Google.

Jeśli takich odbiorców jest większość to warto przed wysyłką upewnić się czy Państwa wiadomość e-mail nie zostanie oznaczona jako spam w skrzynkach odbiorczych na serwerach Google.

Rzeczywisty test antyspamowy Google/Antyspam

Przed wysyłką wiadomości można sprawdzić czy nie trafi do spamu u odbiorców korzystających z usług firmy Google. W tym celu w głównym oknie programu AnoMail należy kliknąć przycisk Antyspam i wybrać test antyspamowy Google’a.

AnoMail zrobi test antyspamowy przy użyciu filtra antyspamowego Google i pokaże Państwu rzeczywisty wynik informujący o tym czy Wasza wiadomość nie zostanie zakwalifikowana na serwerach firmy Google jako spam.

Pokrewny artykuł: Konfiguracja filtra antyspamowego GMail w AnoMail

Zdiagnozuj znamiona spamu w swojej wiadomości e-mail

Gdyby jednak okazało się, że Państwa wiadomość zawiera wg Google’a znamiona spamu to należy ją poprawić. W pierwszej kolejności należy użyć analizatorów antyspamowych wbudowanych w AnoMail oraz upewnić się czy Państwa serwer wysyłkowy jest dobrze uwierzytelniony.

Google sprawdza czy Państwa poczta pochodzi z Waszego serwera (weryfikuje m.in. DKIM, DMARC oraz SPF) . W dalszej kolejności warto przeczytać nasz wpis pt. „Dlaczego moje wiadomości trafiają do spamu” oraz „Od czego zależy dostarczalność poczty” a także „Jak działa filtr antyspamowy i jak go unikać”.

Zobacz inne artykuły związane z e-mailingiem: