Usuwanie adresów z tej samej domeny

porządkowanie maili wg domen

Usuwanie adresów z tej samej domeny

W przypadku tzw. cold mailingu ważne jest aby nie wysyłać kilku wiadomości do tej samej firmy. Dlatego z listy wysyłkowej trzeba usunąć powtarzające się adresy z tej samej domeny. Usuwanie powtarzających się adresów e-mail w tej samej domenie polega na identyfikowaniu i usunięciu duplikatów adresów e-mail wśród wszystkich kont pocztowych należących do tej samej domeny (firmy).

W praktyce oznacza to przeszukanie bazy adresowej, w celu zidentyfikowania wszystkich adresów e-mail, a następnie wyeliminowanie powtarzających się adresów należących do tej samej firmy. W programie AnoMail należy nacisnąć przycisk Porządkuj dostępny w module wysyłkowym a następnie wybrać funkcję Usuń/Sortuj adresy na podstawie domen.

Usuwanie powtarzających się adresów e-mail może przynieść wiele korzyści, takich jak usprawnienie procesów wysyłki wiadomości e-mail, poprawa skuteczności kampanii marketingowych oraz zmniejszenie ilości zgłoszeń antyspamowych. Nic tak nie wkurza odbiorców jak ten sam mail wysłany na wszystkie adresy w domenie firmy.

Porządkowanie adresów na podstawie domen

Usuwanie powtarzających się adresów e-mail w tej samej domenie może być stosowane w celu optymalizacji i uporządkowania bazy danych e-mail. Proces porządkowania adresów wg domen można rozszerzyć o użycie kolejnej funkcji Usuń adresy z zastrzeżonymi słowami. Ta funkcja pozwoli usunąć np. ogólne adresy w domenach firmowych tj. biuro@, kontakt@, info@ itd. Dzięki temu na liście wysyłkowej zostaną tylko adresy e-mail pracowników, do których będzie można wysłać zimny mail (ang. cold mail).

Deduplikacja adresów e-mail

Deduplikacja adresów e-mail to proces identyfikacji i usunięcia powtarzających się lub duplikujących się adresów e-mail z bazy danych. W praktyce oznacza usunięcie wszystkich kopii powtarzających się adresów e-mail, które występują na liście wysyłkowej AnoMail. Funkcje do porządkowania adresów e-mail znajdują się pod przyciskiem Porządkuj.

Proces deduplikacji adresów e-mail zwykle polega na wykorzystaniu algorytmów, które porównują adresy e-mail w bazie danych i identyfikują duplikaty. Po zidentyfikowaniu duplikatów, AnoMail usuwa nadmiarowe kopie adresów e-mail, zachowując tylko jeden unikalny wpis. Najnowsza wersja AnoMail domyśle wykonuje deduplikację adresów e-mail podczas odczytywania lub importu bazy adresów.

Artykuły, które mogą przydać się później: