Analizator adresów e-mail
z serwerów Microsoft
Wykrywanie adresów z serwerów Microsoft
Analizator antyspamowy adresów e-mail z serwerów Microsoft (Outlook.com, Hotmail, Office365) pokaże którzy z Państwa odbiorców korzystają z zabezpieczeń antyspamowych firmy Microsoft. Dzięki temu mechanizmowi można zmniejszyć ryzyko trafienia Państwa serwera na listy spamerów przy wysyłce np. zapytań o możliwość przesłania oferty.
Funkcja analizatora adresów e-mail z serwerów Microsoft dostępna jest w głównym oknie programu pod przyciskiem Sprawdź male (dawniej Sprawdź listę). Warto z niej korzystać zwłaszcza gdy wysyłacie swój mailing do korporacji lub dużych firm, które korzystają z programów pocztowych oraz filtrów antyspamowych Microsoft.
Temat wart uwagi: Jak sprawdzić czy adres odbiorcy jest aktualny?
Program sprawdza czy dana skrzynka pocztowa jest „podpięta” pod serwery Microsoft a tym samym czy dana skrzynka pocztowa korzysta z mechanizmów antyspamowych oferowanych przez Microsoft. To pozwala ustalić adresy najczęściej należące do firm, które korzystają z usługi Office 365 lub innych mechanizmów antyspamowych firmy Microsoft takich jak antyspam w programie Outlook.
Pokrewny temat: Kto korzysta z konta pocztowych na serwerach Yahoo oraz AOL?
Wydzielenie adresów do innej grupy wysyłkowej
Program AnoMail potrafi wykryć, które z adresów na Państwa liście wysyłkowej korzystają z zabezpieczeń antyspamowych firmy Microsoft. Analizator adresów e-mail z serwerów Microsoft przyda się szczególnie w przypadku wysyłania korespondencji seryjnej e-mail o charakterze zapytań.
Jeżeli odbiorcy listów korzystający z filtrów antyspamowych Microsoft oznaczą Państwa list jako Wiadomość śmieć to ma negatywny wpływ na reputację Państwa serwera do mailingu i rzutuje na kolejne wysyłki kierowane do serwerów Microsoft.
Mając listę takich adresów w dalszej kolejności należy upewnić się czy Państwa list nie będzie u tych odbiorców trafiał do spamu. Można to sprawdzić w programie AnoMail naciskając przycisk Antyspam i wybierając funkcję Test antyspamowy Microsoft.
Pokrewny temat: Jak wykluczyć z wysyłki adresy e-mail znajdujące się w pliku?
Rzeczywisty test antyspamowy Microsoft
Jeżeli okaże się, że wśród odbiorców z Państwa listy mailingowej duża część korzysta z mechanizmów antyspamowych firmy Microsoft to warto wykonać rzeczywisty test antyspamowy, który sprawdzi czy Państwa wiadomość e-mail nie będzie traktowana jako spam u tych odbiorców.
W przypadku wysyłki zapytań o możliwość przesłana oferty do niezweryfikowanej bazy adresowej zaleca się o ile to możliwe usunięcie adresów z serwerów Microsoft i nie wysyłanie do nich zapytań.
Przygotuj inną treść dla odbiorców używających filtra antyspamowego Microsoft
Gdyby okazało się, że Państwa wiadomość na serwerach Microsoft w tym u odbiorców korzystających z usług Office 365 oznaczana jest jako spam to można takich odbiorców wydzielić do osobnej grupy i wysłać do nich inną treść wiadomości niż do pozostałych.
Można także popracować nad treścią listu aby pozbyć się elementów przez które list uznawany jest przez filtr antyspamowy jako spam. W tym celu warto skorzystać z analizatorów antyspamowych wbudowanych w AnoMail.
Zalecamy także poczytać o cold mailingu jako formy pozyskiwania nowych klientów oraz losowych blokach do zmiany sygnatury antyspamowej wiadomości e-mail. Stosując pola personalizacji w treści listu oraz losowe bloki tekstu zmienia się sygnatura masowych wiadomości e-mail i dzięki temu listy mają większe szanse na ominięcie filtra antyspamowego niż w przypadku wysyłki identycznej treści.
Pokrewny artykuł: Konfiguracja filtra antyspamowego Google/GMail
WARTO PRZECZYTAĆ o seryjnych wysyłkach:

Masowe wysyłanie zaproszeń na wydarzenia
Masowe wysyłanie zaproszeń na wydarzenia to jedna z funkcji AnoMail z którą warto poznać bliżej jeżeli Wasza firma organizuje szkolenia, konferencje, eventy itp. Program wysyła spersonalizowane zaproszenie jako załącznik do listu w formacie PDF.

Wykonanie własnych komend podczas zbierania adresów ze stron internetowych
Najnowsza wersja AnoMail Premium umożliwia wykonanie własnych komend (JavaScript) podczas zbierania adresów e-mail ze stron internetowych. Dzięki temu można zbierać adresy e-mail z witryn, które prezentują adresy e-mail dopiero po wykonaniu działania np. kliknięciu w przycisk

Panel zarządzania usługą SMS 💬 w programie AnoMail (JustSend)
AnoMail zintegrowany jest z platformą JustSend. W związku z tym dostępny jest Panel zarządzania usługą SMS, który pozwala zalogować się na konto JustSend i sprawdzić saldo konta oraz uzyskać dostęp do dodatkowych raportów wysyłek SMS