Masowa wysyłka SMS

z unikalnym nadpisem

Wysyłka SMS z unikalnym nadpisem

Dla użytkowników AnoMail 2024 Standard i Premium dostępna jest masowa wysyłka SMS z własnymi nadpisami (tzw. SMS Branding) w polu nadawcy. AnoMail został połączony z platformą JustSend do masowego wysyłania wiadomości SMS. Tym samym oferujemy Państwu dodatkową funkcjonalność przy zachowaniu jednej z najniższych cen na rynku.

AnoMail w opcji licencji Standard oraz Premium informacji pozwala wysyłać wiadomości SMS w opcjach:

 • SMS Basic (ECO) – w polu nadawcy będzie widoczny skrócony numer np. 4777.
 • SMS Unique (FULL) – w polu nadawcy SMS można wybrać jeden z nadpisów np. INFO, OFERTA, PROMOCJA, KOMUNIKAT itd.
 • SMS Dynamic (PRO) – w polu nadawcy możesz wpisać własny nadpis czyli nazwę np. Sklep ABC (od 2 do 11 znaków).
Odtwórz film na temat Masowa wysyłka SMS

Statyczne i Dynamiczne kampanie SMS

Opcja licencji AnoMail 2024 Standard oferuje statyczne SMSy czyli można tworzyć kampanie SMS z taką samą treścią do wszystkich. Natomiast użytkownicy AnoMail 2024 Premium dodatkowo mają do dyspozycji wysyłkę SMS ze zmienną czyli personalizowaną treścią.

Dostęp do wysyłek SMS możliwy jest w głównym oknie programu po przejściu do Menu Kampanie SMS. Na poniższym rysunku pokazano główne okno programu AnoMail 2024 z funkcją do wysyłania wiadomości SMS. Każdy z użytkowników AnoMail otrzyma specjalna stawkę na wiadomości SMS Dynamic (w innych systemach nazywają się SMS PRO).

Masowe wysyłanie kampanii SMS

AnoMail jest zintegrowany z platformą JustSend do wysyłania kampanii SMS

Do czego służą poszczególne funkcje:

 • Statyczne wiadomości SMS – umożliwia wysyłanie wiadomości SMS o takiej samej treści.
 • Dynamiczne wiadomości SMS – jak sama nazwa sugeruje treść wiadomości może być personalizowana.
 • Raporty i archiwum wysyłek – tu znajdziemy historię wysyłek oraz raporty z informacją ile osób odebrało SMS itd.
 • Zarządzaj usługą wysyłania SMS – pozwala zalogować się do Panelu JustSend i pobrać klucz API, sprawdzać stan swojego konta i wiele innych.

Statyczne wiadomości SMS w AnoMail Standard

AnoMail w licencji standard umożliwiając wysyłanie statycznych kampanii SMS. To oznacza, że każdy odbiorca otrzymuje wiadomość SMS o identycznej treści np. Sprawdź skrzynkę e-mail bo wysłaliśmy Ci nową ofertę XYZ… W przypadku statycznych SMSów nie ma możliwości personalizacji treści wiadomości.

W dzisiejszych czasach, gdzie każdego dnia jesteśmy zalewani setkami powiadomień i wiadomości, trudno jest wyróżnić się z tłumu i skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Wiele firm i przedsiębiorstw nadal opiera się na tradycyjnych metodach komunikacji z klientem, takich jak wysyłka e-maili. Jednak, aby zwiększyć skuteczność takich wysyłek, warto zastosować kampanię SMS, która może znacząco wspomóc dotarcie do odbiorcy.

Wykorzystaj SMS aby zwiększyć skuteczność kampanii e-mail

Strategia wykorzystania tej metody jest prosta, lecz efektywna. Na początku realizacji kampanii, wysyłamy do klientów szczegółową ofertę poprzez e-mail. Może to być wiadomość zawierająca informacje o nowych produktach, usługach, promocjach czy ekskluzywnych ofertach. Taki e-mail ma za zadanie dostarczyć użytkownikowi wszystkie niezbędne informacje, które mogą przyciągnąć jego uwagę i zainteresować ofertą.

Kluczowym działaniem, które następuje po wysyłce oferty e-mailowej, jest zastosowanie kampanii SMS. Krótki, ale treściwy komunikat SMS wysyłany jest do tych samych odbiorców, którzy otrzymali e-mail. 

Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na wcześniej wysłaną wiadomość e-mailową. Komunikat SMS może brzmieć: „Sprawdz skrzynke e-mail! Wyslalismy Ci oferte przedluzenia umowy.” Taka bezpośrednia zachęta ma szansę przekonać odbiorcę do tego, aby faktycznie poświęcił chwilę na odszukanie naszej wiadomości e-mail.

Połączenie kampanii SMS z wysyłkami e-mail otwiera nowe możliwości dla prowadzenia działalności biznesowych. E-mail jest doskonałym narzędziem do przekazywania bardziej szczegółowych informacji do wybranej grupy klientów. Na poniższym rysunku zaprezentowano okno programu służące do tworzenia statycznych kampanii SMS.

Statyczna wiadomość SMS - taka sama treść dla wszystkich odbiorców
Okno do wysyłania statycznych wiadomości SMS w AnoMail Standard

Wiadomości SMS mogą być tworzone na podstawie szablonów, które mogą być umieszczone na dysku sieciowym w firmie. Można odczytywać numery telefonów odbiorców z pliku tekstowego lub wklejać bezpośrednio do okna programu AnoMail. Numery mogą być pobierane także bezpośrednio z bazy adresowej wczytanej do programu.

Klikając listę rozwijalną „Rodzaj SMS” można wybrać jaki SMS chcemy wysłać np. PRO/Dynamic czyli z własną nazwą. Wysyłanie SMS z własnym nadpisem jest najbardziej skuteczną formą SMS ale też najdroższą gdyż kosztuje 9 gr netto. Z kolei dla tych użytkowników którym zależy na minimalizacji kosztów przeznaczony jest SMS ECO/BASIC, który wysyłany jest ze współdzielonego numeru 4777.

Z kolei pod przyciskiem Generator AI znajduje się dostęp do sztucznej inteligencji, która na podstawie treści listu e-mail potrafi przygotować wiadomość SMS na podstawie tego co wysyłacie Państwo w mailu. Użycie tej funkcji skraca czas bo to sztuczna inteligencja GPT skraca wiadomość e-mail tak aby zmieścić ją w 160 znakach.

Cennik wiadomości SMS

Źródło: JustSend - Cennik wiadomości SMS, Lipiec 2024 r.

Czym są własne nadpisy w kampanii SMS?

Kampanie SMS z własnym nadpisem (SMS DYNAMIC/PRO) to rodzaj kampanii marketingowej, w której wiadomości SMS są wysyłane z indywidualnymi nagłówkami lub podpisami (ang. SMS Branding), które mogą być dostosowane do potrzeb i preferencji nadawcy. Wiadomości SMS mogą być dostosowane do konkretnych odbiorców, zawierając ich imię oraz np. kod rabatowy.

Własny nadpis w kampanii SMS jest krótkim tekstem, który pojawia się na początku wiadomości SMS i jest widoczny dla odbiorcy. Może to być nazwa firmy, imię i nazwisko nadawcy, numer telefonu lub inne informacje identyfikujące nadawcę.

W programie do mailingu AnoMail będzie można wysyłać masowe wiadomości SMS o dowolnej treści, z indywidualnymi nadpisami dla każdego odbiorcy, co pozwoli na zwiększenie skuteczności komunikacji marketingowej.

Patrz także: Personalizacja wiadomości e-mail

Wiadomość SMS ECO, FULL, PRO

Przykłady wiadomości SMS: ECO, FULL, PRO

Personalizacja kampanii SMS w AnoMail 2024 PREMIUM

Personalizacja wiadomości SMS to proces dostosowywania treści wiadomości do konkretnego odbiorcy, co zwiększa jej efektywność i zaangażowanie. Program AnoMail Premium oferuje funkcję dynamicznego, czyli spersonalizowanego SMS-a. Dynamiczny SMS to wiadomość, która zawiera indywidualne informacje, takie jak imię, nazwisko, czy inne dane zebrane o odbiorcy, co sprawia, że komunikat jest bardziej osobisty. 

Dzięki temu, każda wiadomość wygląda, jakby była napisana specjalnie dla konkretnego adresata. Personalizacja zwiększa skuteczność kampanii SMS-owych, budując lepszą relację z odbiorcami i podnosząc wskaźniki odpowiedzi.

Działa to w ten sposób, że do treści wiadomości SMS wstawia się pola personalizacji takie jak np. imię czyli zmienna #IME# lub kod rabatowy czyli zmienna #RBT#. Program zamienia te dane na dane przypisane do odbiorcy. W ten sposób możecie Państwo zwracać się do odbiorcy po imieniu przesyłać mu indywidualne hasła lub kody rabatowe.

Personalizacja kampanii SMS

AnoMail Premium - Okno personalizacji wiadomość SMS

Funkcja masowego wysyłania dynamicznych wiadomości SMS czyli różną treścią, dostępna jest dla użytkowników AnoMail w opcji licencji Premium. Użytkownicy posiadający niższe licencje np. AnoMail 2024 Standard lub AnoMail 2024 Mini mogą w każdej chwili przejść na opcję PREMIUM.

Oferta aktualizacji: AnoMail 2024 Premium

Jak zintegrować AnoMail z JustSend?

Aby można było korzystać z wysyłki SMS z poziomu AnoMail należy go połączyć z platformą JustSend. Potrzebny będzie do tego klucz API (ang. Application Programming Interface). W tym celu zarejestruj się na stronie JustSend i po zalogowaniu na swoje konto pobierz bezpłatny klucz API.

Po utworzeniu konta na platformie JustSend otrzymasz 50 bezpłatnych wiadomości SMS aby mieć możliwość wypróbowania tej funkcjonalności bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Klucz API należy wprowadzić do programu AnoMail przechodząc do Zarządzania usługą SMS a następnie naciskając kolejno przycisk Ustawienia i Wprowadź klucz API.

Działa to w ten sposób, że AnoMail przekazuje do platformy JustSend zlecenie wysłania kampanii SMS. Z kolei platforma JustSend przekazuje wiadomości SMS bezpośrednio do sieci operatorów GSM. W związku z tym można wysyłać duże wolumeny danych bez obawy o blokadę karty SIM lub blokady po stronie operatorów. 

Klucz API do JustSend
Klucz API do integracji AnoMail z platformą JustSend

Dlaczego integracja z JustSend?

W przypadku korzystania z wysyłek SMS poprzez zwykłe telefony lub modemy, operatorzy GSM blokują możliwość wysyłania masowych wiadomości SMS. W związku z tym chcąc wysłać kilkaset wiadomości SMS nie będzie to możliwe bez posiadania specjalnego sprzętu oraz wielu kart SIM.

Dodatkowo wiele firm chce używać własnej nazwy nadawcy tzw. nadpis np. <Sklep XYZ> a to nie jest możliwe w przypadku wysyłek SMS za pośrednictwem telefonu lub modemu. Dlatego biorąc to pod uwagę i chcąc zapewnić naszym klientom dużą dostarczalność wiadomości SMS, firma AnoMail zdecydowała się na integrację naszego oprogramowania z platformą JustSend.

Pokrewny temat: Personalizacja kodów QR wysyłanych mailem

Zalety platformy JustSend

 • Najniższe ceny na rynku niezależnie od wielkości wysyłki.
 • Wysyłki SMS wraz z nadpisem (tzw. SMS Branding) zamiast numeru nadawcy.
 • Samoobsługowy panel użytkownika dostępny 24/7 z poziomu AnoMail.
 • Lista zastrzeżonych numerów przechowywania na serwerze oraz lokalnie w AnoMail.
 • Możliwość wysyłania wieloczęściowych wiadomości SMS wraz emotikonami.
 • Raporty i statystyki wysyłek SMS dostępne są z poziomu AnoMail.
 • Prosta integracja AnoMail Standard i Premium z platformą SMS poprzez klucz API.
 • Bezpieczne doładowania Pre-Paid za pośrednictwem serwisu PayU.
 • Brak opłat za założenie i utrzymanie konta.
 • Środki znajdujące się na koncie nie tracą ważności i przechodzą na kolejne miesiące.
 • Zbiorcze miesięczne faktury VAT.

Efektywne kampanie SMS dzięki integracji z JustSend

Niniejszym informujemy, iż oprogramowanie AnoMail zostało zintegrowane z platformą JustSend, co umożliwia użytkownikom AnoMail efektywne realizowanie kampanii e-marketingowych za pośrednictwem wiadomości SMS. Pomimo dostępności tej integracji, pragniemy podkreślić, że AnoMail Software jest całkowicie niezależnym podmiotem od JustSend i nie posiada bezpośrednich ani pośrednich powiązań finansowych z tą platformą.

W szczególności AnoMail nie otrzymuje żadnych wynagrodzeń z tytułu doładowań konta przez użytkowników AnoMail na platformie JustSend. Wszelkie transakcje finansowe, wykonane w celu doładowania konta JustSend przez użytkowników korzystających z integracji, dokonywane są bezpośrednio pomiędzy użytkownikiem a JustSend, nie przynosząc żadnych korzyści finansowych dla AnoMail.

Dowiedź się: Co to jest platforma JustSend?

Niższa cena SMS dla użytkowników AnoMail
Zniżka na SMS Dynamic dla użytkowników AnoMail