Tester antyspamowy online Google

Filtr antyspamowy GMail w AnoMail

Tester antyspamowy online Google

W program AnoMail wbudowane są testery antyspamowe online, które pozwalają sprawdzić rzeczywiste wyniki tego czy Państwa wiadomość nie będzie traktowana u odbiorcy jako spam. Jednym z testerów antyspamowych jest tester antyspamowy online Google, z którym AnoMail integruje się.

Dzięki niemu możecie Państwo sprawdzić czy Wasz list trafi do skrzynki odbiorczej adresatów korzystających z serwerów Google/Gmail. W razie potrzeby można zrobić także osobny test odnośnie filtrów antyspamowych Microsoft.

Gdzie znajduje się tester antyspamowy GMail?

Test antyspamowy Google dostępny jest w głównym oknie programu AnoMail pod przyciskiem Antyspam. Aby móc z tej funkcji korzystać w pierwszej kolejności w ustawieniach filtra antyspamowego Google należy podać login i hasło do Państwa skrzynki w domenie Gmail.com.

W tym celu należy skonfigurować tester antyspamowy GMail w programie AnoMail. Przejdź do Ustawień programu AnoMail i kliknij zakładkę Filtr Google Antyspam. W dalszej kolejności wprowadź login i hasło do swojego konto Google.

Nie używaj konta GMail z którego korzystasz

Do testów antyspamowych zalecamy założyć nowe konto w serwisie Gmail.com, które będzie używane przez AnoMail tylko i wyłącznie do wykonywania testów antyspamowych. Nie powinni Państwo do tego celu używać kont Gmail z których obecnie korzystacie gdyż może to wpłynąć negatywnie na wykonywanie testów antyspamowych.

Konto Gmail używane w AnoMail nie powinno być wykorzystywane poza programem AnoMail oraz nie powinno mieć zmienianych domyślnych ustawień. Obecnie na nowym koncie Google WYŁĄCZONA jest funkcja Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje. Należy ją WŁĄCZYĆ aby AnoMail mógł zintegrować się z filtrem antyspamowym Google poprzez protokół pop3.

Prawdziwy wynik testów antyspamowych AnoMail

Wynik testu pochodzący z funkcji „tester antyspamowy online Google” jest prawdziwy czyli jeżeli AnoMail pokaże, że list jest kwalifikowany jako spam na kontach Google/GMail to jest wielce prawdopodobne, że u odbiorców, którzy Państwa nie znają tzn. nic do nich nie wysyłaliście wcześniej, list pojawi się w folderze Wiadomości śmieci.

Patrz: Kto z odbiorców ma skrzynkę na serwerach Google?

Jak nie wpadać do spamu na serwerach Google/GMail?

Filtr antyspamowy Google analizuje wiele czynników w tym treść listu, reputację Państwa serwera wysyłkowego oraz zaangażowane odbiorców tzn. czy odbiorcy kasowali od razu Państwa listy czy odkładali je na później i wiele innych. GMail z pewnością nie przyjmie od Państwo tysięcy listów z zapytaniem o możliwość przesłania oferty zwłaszcza jeżeli wcześniej nic nie wysyłaliście ze swojej domeny lub serwera mailingowego.

Przed rozpoczęciem masowych wysyłek na konta Google warto zapoznać się z wytycznymi dla wydawców newsletterów oraz artykułem pt. „Dlaczego moje wiadomości trafiają do spamu?”.

Poczytaj więcej o wysyłkach z AnoMail: