Analizator adresów e-mail

z serwerów Microsoft​

Analizator antyspamowy adresów e-mail

Analizator antyspamowy adresów e-mail z serwerów Microsoft (Outlook.com, Hotmail, Office365) pokaże którzy z Państwa odbiorców korzystają z zabezpieczeń antyspamowych firmy Microsoft. Dzięki temu mechanizmowi można zmniejszyć ryzyko trafienia Państwa serwera na listy spamerów przy wysyłce np. zapytań o możliwość przesłania oferty. Funkcja analizatora adresów e-mail z serwerów Microsoft dostępna jest w głównym oknie programu pod przyciskiem Sprawdź listę.

Program sprawdza czy dana skrzynka pocztowa jest „podpięta” pod serwery Microsoft a tym samym czy dana skrzynka pocztowa korzysta z mechanizmów antyspamowych oferowanych przez Microsoft. To pozwala ustalić adresy najczęściej należące do firm, które korzystają z usługi Office 365 lub innych mechanizmów antyspamowych firmy Microsoft takich jak antyspam w programie Outlook.

Wydzielenie adresów do innej grupy wysyłkowej

Program AnoMail potrafi wykryć, które z adresów na Państwa liście wysyłkowej korzystają z zabezpieczeń antyspamowych firmy Microsoft. Analizator antyspamowy adresów e-mail z serwerów Microsoft przyda się szczególnie w przypadku wysyłania korespondencji seryjnej e-mail o charakterze zapytań. Jeżeli odbiorcy listów korzystający z filtrów antyspamowych Microsoft oznaczą Państwa list jako Wiadomość śmieć to ma negatywny wpływ na reputację Państwa serwera do mailingu i rzutuje na kolejne wysyłki kierowane do serwerów Microsoft.

Mając listę takich adresów w dalszej kolejności należy upewnić się czy Państwa list nie będzie u tych odbiorców trafiał do spamu. Można to sprawdzić w programie AnoMail naciskając przycisk Antyspam i wybierając funkcję Test antyspamowy Microsoft.

Rzeczywisty test antyspamowy Microsoft

Jeżeli okaże się, że wśród odbiorców z Państwa listy mailingowej duża część korzysta z mechanizmów antyspamowych firmy Microsoft to warto wykonać rzeczywisty test antyspamowy, który sprawdzi czy Państwa wiadomość e-mail nie będzie traktowana jako spam u tych odbiorców. W przypadku wysyłki zapytań o możliwość przesłana oferty do niezweryfikowanej bazy adresowej zaleca się o ile to możliwe usunięcie adresów z serwerów Microsoft i nie wysyłanie do nich zapytań.

Przygotuj inną treść dla odbiorców używających filtra antyspamowego Microsoft

Gdyby okazało się, że Państwa wiadomość na serwerach Microsoft w tym u odbiorców korzystających z usług Office 365 oznaczana jest jako spam to można takich odbiorców wydzielić do osobnej grupy i wysłać do nich inną treść wiadomości niż do pozostałych. Można także popracować nad treścią listu aby pozbyć się elementów przez które list uznawany jest przez filtr antyspamowy jako spam. W tym celu warto skorzystać z analizatorów antyspamowych wbudowanych w AnoMail.

Zalecamy także poczytać o cold mailingu jako formy pozyskiwania nowych klientów oraz losowych blokach do zmiany sygnatury antyspamowej wiadomości e-mail. Stosując pola personalizacji w treści listu oraz losowe bloki tekstu zmienia się sygnatura masowych wiadomości e-mail i dzięki temu listy mają większe szanse na ominięcie filtra antyspamowego niż w przypadku wysyłki identycznej treści.

WARTO PRZECZYTAĆ: