testy antyspamowe wiadomości  email przed wysyłką

program pokaże co poprawić w treści listu lub temacie aby nie trafić do spamu

Ochrona antyspamowa
Testy antyspamowe wiadomości e-mail


Na profesjonalny mailing składa się nie tylko atrakcyjna szata graficzna listu ale przede wszystkim treść i odpowiedni dobór grupy docelowej. W programie AnoMail zaimplementowano kilka mechanizmów chroniących Państwa wiadomości e-mail przed trafieniem do spamu. Wśród nich wyróżniamy:


  Kontrolę antyspamową listu sprawdzającą wiadomość przed wysyłką,

  Rzeczywistą kontrolę antyspamową online działającą w oparciu o reguły filtr antyspamowy Google, który obecnie stanowi najbardziej inteligentną formę ochrony przed spamem.

  Analizator spamerskiej treści, który w treści listu szuka niepożądanych zwrotów, na które wyczulone są filtry antyspamowe a następnie pokazuje co poprawić.

  Analizator obrazków - ostrzegający o podstawowych błędach powodujących że list trafia do spamu biorąc pod uwagę wiele czynników.

  Analizator odnośników - sprawdza czy wszystkie linki wstawione do wiadomości email są prawidłowe

  Brak zgody na mailing - usuwa z Państwa listy adresy e-mail odpowiedzialne za zgłoszenia antyspamowe oraz te które nie życzą sobie żadnych ofert.

  Klasyfikator adresów e-mail pod kątem GIODO - pozwala podzielić adresy e-mail na grupy np. skrzynki ogólne, adresy pracowników, adresy o charakterze danych osobowych itd. dzięki czemu do każdej grupy można wysłać inną treść np. zapytania.

  Analizatora adresów pod kątem antyspamu Google - pozwala wydzielić z listy adresowej adresy e-mail osób i firm, które korzystają z filtra antyspamowego GMail niezależnie od tego czy adres jest w domenie GMail czy komercyjnej hostowanej na serwerach Google.

  Analizatora adresów pod kątem antyspamu Microsoft - pozwala wydzielić z listy adresowej adresy e-mail osób i firm, które korzystają z filtra antyspamowego MicrosoftAnalizatory pokazujące co poprawić w wiadomości e-mail

Pamiętaj, że Twoja oferta może być rewelacyjna a list wyglądać ślicznie z tym, że jak wpadnie do spamu to nikt nie dowie się co mu chcesz zaoferować. AnoMail pozwoli Ci sprawdzić czy Twój list nie zawiera znamion spamu i poinformuje czy można wysyłać go w świat.


Dodatkowo program AnoMail oferuje możliwość sprawdzenia czy Państwa adres email lub IP bądź też domena nie znajduje się na czarnej liście tzw. RBL (Realtime Blocking List). Czarna lista zawiera adresy IP komputerów, z których wysyłany jest spam.


Po zakończonej kampanii mailingowej (najlepiej po 24h) możecie Państwo sprawdzić, czy Wasz adres nie trafił przez przypadek (czyt. został zgłoszony przez odbiorcę) na czarną listę. W tym celu przechodzimy do Menu Raporty i wybieramy funkcję Antyspamowy w Anti-Abuse. Przynajmniej raz w miesiącu należy tam zaglądać zwłaszcza jeżeli prowadzicie Państwo kilka akcji mailingowych w ciągu tego okresu.


Zanim listy zostanie wysłany należy sprawdzić czy nie zawiera znamion spamu. Można użyć do tego przycisku Kontrola widocznego w głównym oknie programu lub Sprawdź -> Analizator treści.


Kontrola antyspamowa treści listu działa na podobnej zasadzie jak popularny filtr antyspamowy SpamAssassin (działający na serwerach), który nadaje punkty za każdy błąd znaleziony w wiadomości i ostrzega, gdy wiadomość może zostać potraktowana u odbiorcy jako spam. Ten analizator sprawdza dane nadawcy, treść listu (osobno format graficzny i format tekstowy) oraz temat i szuka w nich niepożądanych elementów, które punktowane są przez filtry antyspamowe.


Jeżeli wiadomość przekroczy określoną ilość punktów zazwyczaj 5 to filtr antyspamowy odbiorcy uznaje wiadomość jako spam. Nasz moduł na podobnej zasadzie analizuje Państwa wiadomość i w zależności od tego jaką czułość filtra ustawili Państwo w ustawieniach programu (zakładka Ochrona przed spamem) podchodzi do analizy restrykcyjnie lub łagodnie.Reguły kontroli antyspamowej wbudowane w AnoMail Desktop aktualizują się automatycznie w okresie aktywnego wsparcia technicznego a tym samym mają Państwo zawsze dostęp do aktualnych filtrów antyspamowych. Kontrola antyspamowa dostępna pod przyciskiem Kontrola może być wielokrotnie używana i nie ma to żadnego wpływu na wynik testu.


W przypadku wysyłki zapytań ofertowych (tzw. mail akwizycyjny) zalecamy na początek ustawienie czułości filtra na poziomie 80% lub 90% (tryb restrykcyjny). W tym trybie moduł bardzo ostro podchodzi do analizy elementów listu. A tym samym działa bardziej restrykcyjnie niż niektóre filtry antyspamowe. Dzięki temu jeżeli Państwa list przejdzie pozytywnie kontrolę antyspamową to prawdopodobieństwo trafienia Państwa listu do spamu jest znikome.


Kontrola antyspamowa listu przed wysyłką


Kontrola antyspamowa działa w trybie off-line tzn. list nie jest wysyłany na serwery i nie są brane pod uwagę dodatkowe czynniki takie jak reputacja Państwa serwera pocztowego czy sprawdzenie Państwa adresu IP na popularnych listach spamerskich. Aby dokonać rzeczywistych testów antyspamowych należy nacisnąć przycisk Antyspam widoczny w głównym oknie programu.


W przypadku wysyłki mailingu ofertowego do osób, które Państwa znają, czułość filtra zalecamy przestawić na np. 60% lub mniej. Dzięki temu program "łaskawiej" będzie podchodził do analizy listu. Tego trybu nie należy używać w przypadku wysyłki zapytań ofertowych czyli mailingu do osób, które po raz pierwszy otrzymają korespondencje od Państwa.


Brak zgody na mailing
- minimalizuje ryzyko trafienia na listę spamerów


Funkcja Brak zgód potrafi z Państwa listy mailingowej usunąć tych odbiorców, którzy nie wyrażają zgody na otrzymywanie jakichkolwiek e-mailingów ofertowych oraz zidentyfikować czy na Państwa liście wysyłkowej nie znajdują się tzw. spamtrapy czyli pułapki na spam, które powodują że po wysyłce mailingu od razu Państwa adres IP oraz adres serwera pocztowego z którego realizowana jest wysyłka trafią na listę spamerów (czyt. RBL).

Dzięki tej funkcji jesteście Państwo w stanie "oczyścić" swoją listę wysyłkową z konkretnych adresów lub domen, które nie życzą sobie otrzymywania jakichkolwiek zapytań ofertowych oraz ofert. Baza jest nieustannie rozbudowywana i zawiera adresy, które w przeszłości zgłaszały nam oraz administratorom serwerów pocztowych, że nie życzą sobie otrzymywania e-mailingów a zwłaszcza zapytań ofertowych i ofert.


Zanim wyślesz ofertę musisz mieć zgodę odbiorcy


Przed wysyłką zapytań ofertowych zalecamy korzystać z tej funkcji aby nie wysyłać wiadomości akwizycyjnych do osób, które nie chcą ich otrzymywać.Zawsze po zakupie nowej bazy adresowej zalecamy sprawdzić ją przy pomocy funkcji "Brak zgód", aby zminimalizować ryzyko trafienia na listy spamerów. Proszę także pamiętać, że jeżeli Państwa baza przejdzie pozytywną weryfikację to wcale nie oznacza, że właściciele adresów wyrazili zgodę na otrzymywanie ofert lub chętnie otrzymają coś co ich zupełnie nie interesuje. Dlatego zachęcamy do lektury ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zwłaszcza po jej nowelizacji w styczniu 2013 r.

Lista RBL - adresy odbiorców blokujących państwa korespondencjeAnoMail 2015 po zakończonej akcji mailingowej potrafi z korespondencji zwrotnej pobrać adresy e-mail osób, które blokują przyjęcie przesyłki od Państwa. Innymi słowy jesteście na czarnej liście RBL spamerów. To jest unikalna funkcja, której nie znajdziecie Państwo w innych systemach mailingowych typu desktop.


Aby sprawdzić kto Państwa blokuje należy nacisnąć ikonę Odbiorcy i wybrać funkcję Pokaż odbiorców blokujących Twoją pocztę. Wcześniej należy w Lokalnym module subskrypcji włączyć obsługę niedostarczonej korespondencji (patrz zielona ikona na pulpicie Windows).


W celu usunięcia z listy wysyłkowej odbiorców traktujących Państwa wiadomości e-mail jako spam należy kliknąć przycisk Sprawdź listę i wybrać Na podstawie filtra antyspamowego. Wspomniany przycisk znajduje się w głównym oknie programu.Lista RBL - Adresaci, którzy automatycznie blokują wiadomości e-mail od CiebieSerwery do wysyłek dostarcza:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję