Losowe bloki tekstów e-mail

zmiana sygnatury antyspamowej listu

Losowe bloki tekstów e-mail

Funkcja losowe bloki tekstów służy do zmiany sygnatury antyspamowej listu  i znajduje się w programie AnoMail w oknie edycji listu pod przyciskiem Personalizacja. Sygnatura antyspamowa wiadomości e-mail to zapis cyfrowy tego jak wygląda list.

Filtry antyspamowe „nie lubią” dużej ilość takich samych wiadomości. Aby dla filtra antyspamowego wiadomość znacznie różniła się od pozostałych należy wstawiać do listu pola personalizacji lub losowe bloki tekstów.

Losowe bloki tekstów w oknie edycji listu programu AnoMail

Funkcja losowej zmiany bloków tekstów (przejdź do: Nowy list -> Personalizacja -> Ustawienia losowych tekstów) pozwala zmienić sygnaturę antyspamową wiadomości e-mail przez wprowadzenie zmieniających się fragmentu treści w postaci bloków tekstów.

Sygnatura antyspamowa wiadomości to cyfrowe odwzorowane listu (tzw. odcisk), na podstawie którego filtry antyspamowe mogą blokować wiadomości tylko dlatego, że zawierają taką samą treść kierowaną do różnych odbiorców.

Cold mailing i losowe bloki tekstów e-mail

Funkcja losowych bloków tekstów sprawdza się także w przypadku tzw. cold mailingów czyli spersonalizowanych wiadomości służących do pozyskiwania kontaktów (tzw. leadów). Cold mail to wiadomość e-mail, której treść jest spersonalizowana i skierowana bezpośrednio do konkretnego odbiorcy.

Innymi słowy odbiorca listu ma wrażenie, że wiadomość została wysłana tylko do niego tak jakby stworzyli Państwo wiadomość w programie Outlook i wysłali ją tylko do jednego konkretnego odbiorcy.

AnoMail zadba o to aby treść maila była automatycznie zmieniana. Do spotęgowania efektu marketingowego dobrze byłoby gdyby do treści wstawili Państwo pola personalizacji z danymi odbiorcy np. imię w wołaczu (#WIM#), nazwa firmy (#FRM#) lub chociażby adres witryny internetowej (#URL#).

Bloki zmieniają treść wiadomości e-mail

Program będzie losował teksty, które wcześniej Państwo przygotujecie. Do treści wstawia się następujące kody personalizacji:

  • #BLOK-WPROWADZENIE# – np. Obserwuję rozwój Państwa firmy i pozwoliłem sobie do Państwa napisać gdyż z pewnością zainteresuje Was moja propozycja współpracy.
  • #BLOK-ROZWINIECIE# – np. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować Państwa usługą którą oferuje moja firma. Dzięki usłudze XYZ będziecie Państwo mogli pozyskać nowych klientów bez konieczności inwestycji w drogą reklamę…
  • #BLOK-ZAKONCZENIE# – np. Proszę o odpowiedź oraz informację kiedy mogę do Państwa zadzwonić.

Wykorzystaj losowe teksty w tzw. zimnych mailach

Korespondencja seryjna e-mail wysyłana jest do kilku tysięcy odbiorców ale ma sprawić wrażenie, że skierowana jest do jednego odbiorcy. Jednym z typów cold mailingu jest tzw. BAB z ang. Before-After-Bridge. W związku z tym losowe bloki mogą mieć następującą postać:

  • #BLOK-WPROWADZENIE# – we wstępie opisz problem, który dotyczy odbiorcy. Daj mu do zrozumienia, że wiesz kim jest, czym się zajmuje oraz z czym się boryka w odniesieniu do prowadzonej przez niego działalności.
  • #BLOK-ROZWINIECIE# – w tym bloku opisz sytuację idealną, w której problem nie istnieje…
  • #BLOK-ZAKONCZENIE# – W zakończeniu zaprezentuj swój produkt lub usługę. Zaproponuj swoje rozwiązane opisując je przez pryzmat korzyści dla klienta i poproś o odpowiedź lub zaproponuj dalszy kontakt

Wykorzystaj losowe teksty w tzw. cold mailingu

Losowe bloki tekstów email przydają się w sytuacji, w której nie możecie Państwo wykorzystać pełnych pól personalizacji np. Imienia, Nazwiska gdyż ich nie posiadacie. Losowe bloki zmieniają treść masowych wiadomości i pozwalają zróżnicować treść listu.

Podsumowując: W bloku „wprowadzenia” wyjaśniamy dlaczego napisaliśmy do odbiorcy. W bloku „rozwinięcia” opisujemy co zyska odbiorca gdy zdecyduje się na współpracę z nami. W zakończeniu pytamy kiedy możemy się skontaktować i zachęcamy aby odbiorca odpowiedział na naszą wiadomość.

Użyj mieszacza tematów do losowania tematów listu

Każdy z bloków może mieć wiele wersji, które program AnoMail automatycznie losuje w trakcie wysyłki. W związku z tym mimo iż de facto wysyłacie Państwo wiadomości o takiej samej treści to z punktu widzenia filtra antyspamowego każda z nich jest inna. Dodatkowo można wykorzystać mieszacz tematów do losowej zmiany tematów wiadomości.

Mieszacz tematów z kolei spowoduje, że każda wiadomość będzie miała inny temat z listy utworzonych wcześniej tematów wiadomości. Te same wiadomości ale z różnymi tematami są traktowane lepiej przez filtry antyspamowe.

Wybrane artykuły dot. masowych wysyłek: