Losowe bloki tekstów e-mail

zmiana sygnatury antyspamowej listu

Losowe bloki tekstów e-mail

Funkcja losowe bloki tekstów służy do zmiany sygnatury antyspamowej listu  i znajduje się w programie AnoMail w oknie edycji listu pod przyciskiem Personalizacja. Sygnatura antyspamowa wiadomości e-mail to zapis cyfrowy tego jak wygląda list.

Filtry antyspamowe „nie lubią” dużej ilość takich samych wiadomości. Aby dla filtra antyspamowego wiadomość znacznie różniła się od pozostałych należy wstawiać do listu pola personalizacji lub losowe bloki tekstów.

Losowe bloki tekstów w oknie edycji listu programu AnoMail

Funkcja losowej zmiany bloków tekstów (przejdź do: Nowy list -> Personalizacja -> Ustawienia losowych tekstów) pozwala zmienić sygnaturę antyspamową wiadomości e-mail przez wprowadzenie zmieniających się fragmentu treści w postaci bloków tekstów.

Sygnatura antyspamowa wiadomości to cyfrowe odwzorowane listu (tzw. odcisk), na podstawie którego filtry antyspamowe mogą blokować wiadomości tylko dlatego, że zawierają taką samą treść kierowaną do różnych odbiorców.

Cold mailing i losowe bloki tekstów e-mail

Funkcja losowych bloków tekstów sprawdza się także w przypadku tzw. cold mailingów czyli spersonalizowanych wiadomości służących do pozyskiwania kontaktów (tzw. leadów). Cold mail to wiadomość e-mail, której treść jest spersonalizowana i skierowana bezpośrednio do konkretnego odbiorcy.

Innymi słowy odbiorca listu ma wrażenie, że wiadomość została wysłana tylko do niego tak jakby stworzyli Państwo wiadomość w programie Outlook i wysłali ją tylko do jednego konkretnego odbiorcy.

AnoMail zadba o to aby treść maila była automatycznie zmieniana. Do spotęgowania efektu marketingowego dobrze byłoby gdyby do treści wstawili Państwo pola personalizacji z danymi odbiorcy np. imię w wołaczu (#WIM#), nazwa firmy (#FRM#) lub chociażby adres witryny internetowej (#URL#).

Patrz: Sztuczna inteligencja do generowania treści listu

Zmienne bloki tekstu w wiadomości

Zmienne bloki tekstu to fragmenty tekstu, które wstawia się do treści wiadomości e-mail w celu zmiany sygnatury antyspamowej listu. Sygnatura antyspamowa to element wiadomości e-mail, który może być wykryty przez filtry antyspamowe i zwiększać ryzyko klasyfikacji wiadomości jako spam. Filtry antyspamowe z łatwością rozpoznają masowe wiadomości z identyczną treścią.

Użycie losowych bloków tekstu w różnych miejscach wiadomości pozwala na zmianę sygnatury antyspamowej, co zmniejsza ryzyko klasyfikacji wiadomości jako spam. Dodatkowo, zastosowanie bloków wstępu, rozwinięcia i zakończenia pozwala na bardziej profesjonalne i wartościowe przedstawienie treści wiadomości, co zwiększa szanse na skuteczną komunikację z odbiorcą.

Play Video about Losowe bloki tekstu w newsletterach

Najnowszy AnoMail został wyposażony w mechanizm sztucznej inteligencji, który wspomaga tworzenie losowych bloków tekstu. Aby z niego skorzystać w głównym oknie programu należy nacisnąć przycisk Nowy list. Potem kliknąć przycisk Personalizacja i wybrać Ustawienia losowych tekstów. W oknie które wyświetli się należy nacisnąć przycisk Generator AI, który tworzy bloki wstępu, rozwinięcia i zakończenia.

Blok wstępu (#BLOK-WPROWADZENIE#) to krótki fragment tekstu, który umieszczamy na początku wiadomości e-mail. Jego zadaniem jest zainteresowanie odbiorcy i zachęcenie do dalszej lektury wiadomości. Może zawierać informacje na temat celu i treści wiadomości, jak również wstępne próby personalizacji.

Blok rozwinięcia (#BLOK-ROZWINIECIE#) to dłuższy fragment tekstu, który stanowi rozwinięcie tematu wiadomości. Może zawierać bardziej szczegółowe informacje, przykłady, opisy produktów czy usług, jak również argumenty zachęcające do podjęcia działań. Blok rozwinięcia pozwala na wzbogacenie treści wiadomości i zwiększenie jej wartości dla odbiorcy.

Blok zakończenia (#BLOK-ZAKONCZENIE#) to krótki fragment tekstu, który stanowi podsumowanie treści wiadomości i zawiera wyraźne wezwanie do działania, na przykład do kontaktu z nami, odwiedzenia naszej strony internetowej czy skorzystania z naszej oferty. Blok zakończenia może również zawierać informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu czy adres e-mail, oraz próby personalizacji, na przykład podziękowanie odbiorcy za poświęcony czas.

Bloki zmieniają treść wiadomości e-mail

Program będzie losował teksty, które wcześniej Państwo przygotujecie. Do treści wstawia się następujące kody personalizacji:

  • #BLOK-WPROWADZENIE# – np. Obserwuję rozwój Państwa firmy i pozwoliłem sobie do Państwa napisać gdyż z pewnością zainteresuje Was moja propozycja współpracy.
  • #BLOK-ROZWINIECIE# – np. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować Państwa usługą którą oferuje moja firma. Dzięki usłudze XYZ będziecie Państwo mogli pozyskać nowych klientów bez konieczności inwestycji w drogą reklamę…
  • #BLOK-ZAKONCZENIE# – np. Proszę o odpowiedź oraz informację kiedy mogę do Państwa zadzwonić.

Bloki wygenerowane przez sztuczną inteligencję

Jeżeli nie macie Państwo czasu na wymyślanie wielu zwrotów to możecie wykorzystać popularny ostatnio ChatGPT. Jest to narzędzie sztucznej inteligencji, które pozwala bardzo szybko utworzyć teksty do naszego mieszacza. Wygenerowane automatycznie teksty należałoby przeredagować aby usunąć spamerskie zwroty typu Szanowni Państwo i wstawić pola personalizacji. Przykładowe teksty wygenerowanie przez ChatGPT zamieszczono poniżej.

Oto przykładowe teksty do bloku wprowadzenia:

				
					Dzień dobry, jako firma specjalizująca się w swojej branży, chcielibyśmy zaproponować Państwu nasze usługi.
Szanowni Państwo, chcielibyśmy przedstawić naszą ofertę i zaprosić do współpracy.
Witam. zwracamy się do Państwa z propozycją skorzystania z naszych usług. Zapewniamy wysoką jakość i terminowość realizacji.
Dzień dobry, z przyjemnością przedstawiamy Państwu naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że zainteresuje ona Państwa firmę.
Witam serdecznie. Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, chcielibyśmy zaproponować Państwu nasze usługi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
				
			

Teksty do bloku rozwinięcia:

				
					Nasze usługi są dedykowane dla firm, które borykają się z różnymi problemami biznesowymi. Dzięki naszej pomocy, jesteśmy w stanie doprowadzić Państwa do sukcesu.
Jesteśmy przekonani, że nasze usługi pomogą Państwa firmie w rozwiązaniu wielu problemów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.
Nasze usługi są skierowane dla firm, które chcą zwiększyć swoją wydajność i zyski. Dzięki naszym rozwiązaniom, jesteśmy w stanie pomóc w osiągnięciu tych celów.
Jeśli zmagają się Państwo z problemami biznesowymi, to nasze usługi są dla Państwa. Współpracując z nami, możemy pomóc w rozwiązaniu tych problemów.
Nasze usługi są dedykowane dla firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność i osiągnąć sukces. Zapewniamy, że nasze rozwiązania pomogą w osiągnięciu tych celów.
				
			

Teksty do zakończenia:

				
					Prosimy o odpowiedź na naszą ofertę w ciągu najbliższych dni, abyśmy mogli kontynuować naszą współpracę.
Zachęcamy do podjęcia działań i skorzystania z naszych usług już teraz. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów naszej oferty i ustalenia warunków współpracy.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i przesłania odpowiedzi w ciągu najbliższych dni.
Liczymy na możliwość rozpoczęcia owocnej współpracy i prosimy o przesłanie swoich oczekiwań oraz odpowiedzi na naszą ofertę.
				
			
ChatGPT generuje losowe teksty do mailingu
Załóż darmowe konto na ChatGPT i generuj teksty na potrzeby losowych bloków do AnoMail

Automatycznie wygenerowane teksty należy traktować jako bazę i przeredagować w ten sposób aby pasowały do opisanych poniżej typów cold mailingu np. BAB. Więcej na temat zimnych maili możesz przeczytać w artykule dot. wysyłania cold mailingu z AnoMail. Dodatkowo do każdego zdania można wstawić pole personalizacji z danymi odbiorcy np. nazwa jego firmy (#FMA#).

Wykorzystaj losowe teksty w tzw. zimnych mailach

Korespondencja seryjna e-mail wysyłana jest do kilku tysięcy odbiorców ale ma sprawić wrażenie, że skierowana jest do jednego odbiorcy. Jednym z typów cold mailingu jest tzw. BAB z ang. Before-After-Bridge. W związku z tym losowe bloki mogą mieć następującą postać:

  • #BLOK-WPROWADZENIE# – we wstępie opisz problem, który dotyczy odbiorcy. Daj mu do zrozumienia, że wiesz kim jest, czym się zajmuje oraz z czym się boryka w odniesieniu do prowadzonej przez niego działalności.
  • #BLOK-ROZWINIECIE# – w tym bloku opisz sytuację idealną, w której problem nie istnieje…
  • #BLOK-ZAKONCZENIE# – W zakończeniu zaprezentuj swój produkt lub usługę. Zaproponuj swoje rozwiązane opisując je przez pryzmat korzyści dla klienta i poproś o odpowiedź lub zaproponuj dalszy kontakt

Wykorzystaj losowe teksty w tzw. cold mailingu

Losowe bloki tekstów email przydają się w sytuacji, w której nie możecie Państwo wykorzystać pełnych pól personalizacji np. Imienia, Nazwiska gdyż ich nie posiadacie. Losowe bloki zmieniają treść masowych wiadomości i pozwalają zróżnicować treść listu.

Podsumowując: W bloku „wprowadzenia” wyjaśniamy dlaczego napisaliśmy do odbiorcy. W bloku „rozwinięcia” opisujemy co zyska odbiorca gdy zdecyduje się na współpracę z nami. W zakończeniu pytamy kiedy możemy się skontaktować i zachęcamy aby odbiorca odpowiedział na naszą wiadomość.

Użyj mieszacza tematów do losowania tematów listu

Każdy z bloków może mieć wiele wersji, które program AnoMail automatycznie losuje w trakcie wysyłki. W związku z tym mimo iż de facto wysyłacie Państwo wiadomości o takiej samej treści to z punktu widzenia filtra antyspamowego każda z nich jest inna. Dodatkowo można wykorzystać mieszacz tematów do losowej zmiany tematów wiadomości.

Mieszacz tematów z kolei spowoduje, że każda wiadomość będzie miała inny temat z listy utworzonych wcześniej tematów wiadomości. Te same wiadomości ale z różnymi tematami są traktowane lepiej przez filtry antyspamowe.

Wybrane artykuły dot. masowych wysyłek: