Weryfikacja adresów firm

na podstawie stron internetowych

Weryfikacja adresów e-mail firm

Program AnoMail potrafi rozpoznawać nieprawidłowe lub nieaktualne adresy oraz rozpoznaje adresy z porzuconych domen. Weryfikacja adresów e-mail na podstawie witryn internetowych firm jest kluczowa aby reputacja serwera wysyłkowego oraz domeny nie uległa obniżeniu. Zmniejsza także ryzyko, że Państwa serwer wysyłkowy trafi na listy spamerów (ang. RBL) tylko dlatego, że wysyłacie pocztę na nieaktualne adresy e-mail.

Omawiana funkcja dostępna jest w głównym oknie programu po naciśnięciu przycisku Sprawdź listę a następnie wybraniu Na podstawie witryny internetowej firmy. Program sprawdza czy do domeny komercyjnej widocznej w adresie e-mail (to co po @) jest podpięta strona internetowa. Adresy z darmowych skrzynek w popularnych domenach są pomijane.

Osierocony adres e-mail to adres, który przestał być aktualny lub przynależy do nieistniejącej już firmy lub osoby. Warto regularnie przeprowadzać proces weryfikacji adresów e-mail, aby usunąć osierocone adresy z bazy danych.

Dzięki temu możecie Państwo zachować aktualność i wartość swojej listy odbiorców, co w konsekwencji poprawi dostarczalność wiadomości i zwiększysz skuteczność działań marketingowych.

Ponadto wysyłając wiadomość na osierocony adres, ryzykujecie blokadę Waszego serwera wysyłkowego oraz trafienie na listę spamerów tylko dlatego, że w Waszej bazie znajdują się adresy firm, które już nie istnieją.

Wykrywaj porzucone adresy

Odtwórz film na temat Osierocone adresy e-mail firm

Obniż ryzyko trafienia serwera na czarne listy

Jeżeli jakaś firma nie ma strony internetowej to zapewne oznacza, że firma już nie istnieje lub adres, który mają Państwo w bazie jest nieaktualny. Niektóre firmy hostingowe lub firmy sprzedające domeny „podpinają” pod takie adresy mechanizmy antyspamowe lub pułapki na spam (ang. spam trap). Wysyłając pocztę do nieaktualnej bazy narażacie się Państwo na blokadę serwera wysyłkowego lub obniżenie reputacji domeny wysyłkowej.

Innymi słowy nie zalecamy wysyłania z AnoMail jakiejkolwiek korespondencji seryjnej w tym zapytań do komercyjnych domen (adresów email), które nie posiadają oficjalnych stron internetowych. Weryfikacja adresów firm powinna być jedną z czynności, którą wykonujecie Państwo okresowo np. raz na miesiąc lub przed każdym większym mailingiem.

Weryfikacja adresów na podstawie witryn firm
AnoMail odwiedza strony internetowe firm

Uważaj na spam trapy czyli pułapki na spam

Niektóre z domen zamieniane są na pułapki na spam (spam trapy). A to oznacza, że każda korespondencja wysyłana na pułapki na spam powoduje, że zwiększa się ryzyko blokady Państwa serwera. Polecamy także skorzystać z funkcji do wykrywania ryzykownych adresów email o której więcej napisano na naszym blogu.

Sprawdzaj poprawność adresów przed wysyłką

AnoMail posiada także specjalny moduł do weryfikacji nieaktualnych adresów. Należy go użyć przed wysyłką aby usunąć adresy e-mail do których poczta na pewno nie dotrze. Moduł nazywa się Walidator adresów MX i dostępny jest pod przyciskiem Sprawdź listę widocznym w głównym oknie programu.

Powyższa funkcja pozwoli usunąć z Państwa listy wysyłkowej nieaktualne adresy e-mail do których nie ma sensu nic wysyłać bo i tak wiadomość nie dotrze do adresata. Walidator MX weryfikuje poprawność adresów e-mail przed wysyłką więc przynajmniej raz na dwa miesiące zalecamy z niego korzystać.

Pokrewny temat: Wykluczanie wybranych adresów e-mail z wysyłki

Inne tematy związane z masowymi wysyłkami e-mail