Program do zbierania maili

ze stron interetowych firm

Program do zbierania maili

Dzięki funkcji zbierania adresów e-mail ze stron internetowych możecie Państwo samodzielnie budować własne bazy adresowe a tym samym powiększać bazę potencjalnych klientów. Nasz program do zbierania maili umożliwia łatwe pozyskiwanie aktualnych adresów email bezpośrednio ze stron internetowych firm.

Potem korzystając z funkcji „Brak zgód na wysyłanie mailingu” można usunąć adresy e-mail odbiorców, którzy nie życzą sobie otrzymywać żadnych zapytań oraz ofert. Program posiada także mechanizm wykrywania nieaktualnych lub „ryzykownych” adresów e-mail dzięki którym zmniejsza się ryzyko blokady Państwa serwera wysyłkowego.

Świadome zbieranie adresów e-mail z Internetu

Budując samodzielnie bazę adresową potencjalnych klientów macie pewność, że adresy e-mail będą aktualne i dopasowane do Waszej grupy docelowej. Natomiast decydując się na zakup bazy adresów firm, nigdy nie macie pewności czy sprzedawca zebrał adresy z poszanowaniem zasad prawa.

Odtwórz film na temat Program do zbierania maili firmowych

Zimny mail i dobrze dobrana grupa odbiorców

Zbieranie adresów e-mail w połączeniu z cold mailingiem (pol. Zimny mail) skierowanym do dobrze dobranych odbiorców jest kluczem do osiągnięcia zamierzonych efektów w kampaniach marketingowych. Odpowiednio przemyślane i spersonalizowane cold mailingi mogą zwiększyć zainteresowanie ofertą firmy, co przekłada się na potencjalne konwersje i wzrost sprzedaży.

Odpowiednio dobrana baza odbiorców pozwala na skuteczne dotarcie do zainteresowanych osób. W związku z tym należy tworzyć tematyczne bazy i nie łączyć wszystkich adresów e-mail w jedną całość. Tylko personalizacja i dopasowanie przekazu marketingowego do grupy odbiorców pozwoli uzyskać zakładane efekty.

Zbieranie adresów i informacji o firmach z internetu

AnoMail służy do świadomego zbierania adresów e-mail. Oznacza to, że pobieranie adresów e-mail ze stron nie działa na podobnej zasadzie jak w programach typu żniwiarki, które hurtowo metodą na chybił trafił pobierają adresy. AnoMail nie zbiera adresów e-mail w ten sposób a tym samym nie zbierzesz milionów adresów w ciągu godziny. Dzięki naszemu mechanizmowi pozyskiwania danych, w zebranych adresach e-mail nie powinni znaleźć się przypadkowi odbiorcy.

Patrz: Pobieranie nazwy firmy i opisu działalności z internetu

Zbieranie adresów z Internetu
Program pozwala zbierać adresy firm na podstawie słów kluczowych

W AnoMail dostępne są trzy modułu umożliwiające zbieranie adresów e-mail ze stron internetowych:

  • Patrz i pobierz – do świadomego zbierania adresów w momencie odwiedzania strony internetowej. Moduł zbiera adresy automatycznie lub ręcznie w trakcie wizyty na stronie, którą w danym momencie Państwo przeglądacie.
  • Hurtowo z domeny – po wskazaniu domeny program odwiedza wszystkie podstrony i zbiera adresy e-mail z danego serwisu. Państwo decydujecie jakie podstrony ma odwiedzić oraz w jakiej ilości. Moduł analizuje linki na stronie i podąża za nimi.
  • Z konkretnej strony – program zbiera adresy e-mail z jednej, podanej przez Państwa witryny internetowej. Nie odwiedza innych stron tylko jedną wskazaną przez Państwa np. www.example.com/strona.html
Zbieranie adresów ze stron internetowych​
Funkcje do zbierania adresów e-mail ze stron internetowych w programie AnoMail

Program do zbierania maili wg słów kluczowych

Jeżeli użyjecie Państwo wyszukiwarki Google to możecie zbierać maile wg słów kluczowych. W ten sposób dokładnie sterujecie słowami kluczowymi, które opisują adresy firm, które chcecie odnaleźć np. „uczelnia dziekanat kontakt mail” lub „warsztat samochodowy Warszawa kontakt mail”. Moduł do zbierania maili metodą „Patrz i pobierz” dostępny jest w głównym oknie programu AnoMail pod przyciskiem Importuj adresy…

Pozyskiwanie informacji z adresów e-mail

Nasz program do zbierania maili ze stron wyposażono także w funkcję pozwalającą uzupełnić dodatkowe informacje o odbiorcy wiadomości na podstawie domeny firmowej, w której adresat ma skrzynkę.

Dzięki tej funkcji mając tylko i wyłącznie adres e-mail pracowników można pobrać automatycznie z internetu informacje o nazwie firmy i opisie działalności a potem umieścić je w polu personalizacji np. etykieta lub info.

Pokrewny temat: Jak śledzić kliknięcia w linki zamieszczone w mailu?

Zwiększ skuteczność wysyłki i wykorzystaj informacje o odbiorcy

Zbierając samodzielnie adresy e-mail ze stron internetowych nie należy zapomnieć o legalizacji bazy adresowej czyli w pierwszej kolejności należy pozyskać zgodę właściciela na wykorzystanie jego adresu w celach marketingowych.

AnoMail umożliwia seryjną wysyłkę maili więc w łatwy sposób można wysłać zapytanie o możliwość przesłania oferty do wielu tysięcy odbiorców. Warto też skorzystać z funkcji do obsługi zwrotów z niedostarczonej poczty aby nie ponawiać wysyłki zapytań do odbiorców, których adresy okazały się nieaktualne.

Stosując personalizację w mailingu lub pozyskując zgody na przesłanie oferty przy użyciu cold mailingu zwiększa się skuteczność wysyłek a tym samym w łatwy sposób możecie Państwo osiągnąć założone cele np. pozyskać nowych klientów, poinformować o ofercie obecnych klientów itd.

Patrz także: Brak zgody na wysłanie zapytań oraz ofert

Inne tematy dot. zbierania maili ze stron: