Elektroniczne podpisy wiadomości e-mail

Podpis cyfrowy w mailingu

Podpisywanie cyfrowe wiadomości e-mail

Elektroniczne podpisy wiadomości e-mail to sposób na zwiększenie wiarygodności Państwa firmy. Ponadto jeśli zależy Państwu na zwiększeniu dostarczalności poczty i wyróżnieniu się na tle innych firm to warto wykorzystać funkcję podpisu cyfrowego wiadomości e-mail w oprogramowaniu AnoMail.

Podpis cyfrowy (S/MIME) pozwala odbiorcy zweryfikować nadawcę listu a tym samym zwiększacie Państwo wiarygodność swojej firmy w internecie. Dodatkowo podpisana cyfrowo wiadomość otrzymuje mniej punktów antyspamowych i jest bardziej „przyjazna” dla filtrów antyspamowych. Funkcja ta przyda się w szczególności gdy do newsletterów dołączacie  załączniki i nie chcecie się martwić, że odbiorca będzie się bał je otwierać nie mając pewności czy są od Was.

Wysyłanie podpisanej cyfrowo korespondencji e-mail

Program AnoMail pozwala wysyłać podpisaną cyfrowo masową korespondencję e-mail. Odbiorca listu widzi przy Państwa wiadomości znak podpisu cyfrowego i jest pewny, że załącznik, który wysyłacie do niego pochodzi od Państwa a nie od kogoś, kto się pod Państwa podszywa. Podpis cyfrowy może być wręcz niezbędny zwłaszcza gdy będziecie chcieli skorzystać z seryjnego wysyłania faktur z programu AnoMail.

Wyróżnij się i wysyłaj podpisaną cyfrowo pocztę elektroniczną

Nasze oprogramowanie do mailingu potrafi wykorzystać wiele podpisów cyfrowych a tym samym każda masowa korespondencja e-mail wychodząca z Państwa firmy może być podpisana cyfrowo. Obecnie oprócz banków i firm telekomunikacyjnych mało kto wykorzystuje możliwość cyfrowego podpisywania wiadomości w związku z tym warto usprawnić Państwa komunikację biznesową dodając podpis cyfrowy w swojej firmie.

Elektroniczne podpisy wiadomości e-mail to funkcja, dzięki której możecie wyróżnić się na tle innych wydawców mailingów oraz zdobyć zaufanie wśród odbiorców, którzy nie będą mieli wątpliwość, że poczta pochodzi od Państwa.

Serwisy pocztowe takie jak GMail pokażą przy nadawcy listu zieloną ikonę z informacją „Zweryfikowany adres e-mail” przez co zwiększa się wiarygodność Państwa wysyłek zwłaszcza jeżeli wysyłacie załączniku lub chcecie aby odbiorcy nie obawiali się kliknąć w link zamieszczony w liście. Na poniższym rysunku przedstawiono jak wygląda podpisany cyfrowo list odebrany w serwisie GMail.

Tani certyfikat poczty od Certum/Unizeto

Aby podpis elektroniczny był wiarygodny nadawca listu musi kupić certyfikat umożliwiający składanie bezpiecznych podpisów e-mail w tzw. centrum certyfikacji (CA czyli Certyficate Authority). Certyfikat S/MIME kupuje się na adres e-mail i odnawia co rok. Warto z tego skorzystać aby zwiększyć wiarygodność Państwa firmy w internecie.

Program AnoMail podpisuje cyfrowo wiadomość i dzięki temu program pocztowy odbiorcy listu może zweryfikować czy Państwo jesteście rzeczywiście nadawcą wiadomości e-mail. Zalecamy używać podpisu cyfrowego w korespondencji e-mail bo powoli staje się standardem w komunikacji biznesowej.

Czytaj także: Darmowy certyfikat poczty S/MIME

Dodatkowo przy pomocy certyfikatów S/MIME można szyfrować wiadomości e-mail tak mógł je odczytać konkretny odbiorca. W tym przypadku nadawca i odbiorca muszą korzystać z certyfikatów poczty S/MIME. Dzięki temu możecie Państwo wysyłać masową korespondencję zawierającą dane osobowe lub poufne informacje.

Certyfikat e-mail przypisany jest do adresu email

Certyfikaty E-mail ID to certyfikaty (S/MIME) oferowane przez Certum w wariancie na 1-3 lata (koszt 35 pln netto na rok), wystawiane są zawsze dla pojedynczego adresu email. Certyfikaty Mail ID wymagają potwierdzenia przez klienta dostępu do adresu email podanego w certyfikacie.

Weryfikacja dostępu do adresu email musi zostać przeprowadzona przez klienta. Dodatkowo weryfikowane są inne dane w certyfikacie np. nazwa firmy jeśli profil certyfikatu to umożliwia i zostały one podane przez klienta.

Podpisz cyfrowo każdą wiadomość e-mail wysyłaną z AnoMail

Do programu AnoMail można dodać wiele certyfikatów przypisanych do różnych adresów e-mail. Gdy w głównym oknie programu wprowadzicie Państwo adres e-mail, program sprawdzi czy w magazynie certyfikatów znajduje się certyfikat S/MIME do podpisywania korespondencji dla danego adresu e-mail. Jeżeli znajdzie taki to każdą wychodzącą wiadomość automatycznie podpisze.

Podpisywanie i szyfrowanie poczty S/MIME

Wykorzystaj certyfikat Mail-ID w innych programach pocztowych

Ten sam certyfikat może być używany zarówno w programie AnoMail jak i innym programie pocztowym np. Microsoft Outlook. Przy czym dla każdego adresu e-mail należy kupić oddzielny certyfikat. Do mailingu z AnoMail w zupełności wystarczy certyfikat Certum E-mail ID tzw. Mail-ID Individual. Poniżej przedstawiono porównanie certyfikatów indywidualnych i biznesowych. Koszt zakupu to kwota od 35 pln netto (Źródło: Certum.pl, Dane z Marzec 2022 r.).

Lektura dalszych informacji o mailingu: