Zapis do newslettera na stronie internetowej

Zapis do formularza subskrypcji w ANomAil

Subskrypcja newslettera na witrynie firmy

Zapis do newslettera na stronie internetowej to podstawowe narzędzie do budowania wartościowych baz adresowych. Wysyłka newslettera do dobrze dobranej grupy odbiorców przynosi największe efekty pod warunkiem odpowiedniego dopasowania treści reklamowej (czyli tzw. kreacji) do wybranej grupy odbiorców. Osoby, które same podają na stronie firmy swój adres są potencjalnie zainteresowane Państwa ofertą i będą czekały na Państwa newslettery.

Zgodny z prawem Zapis do newslettera z użyciem metody double opt-in

Metoda double opt-in polega na zweryfikowaniu adresu email przed dodaniem go do bazy czytelników newslettera. W związku z tym zalecamy umieszczenie na stronie internetowej formularza zapisu do newslettera, dzięki któremu Państwa klienci będą mogli zapisać się do newslettera. Po weryfikacji adresy e-mail trafią do Państwa bazy i nie będzie problemu z tym, że ktoś trafił na Państwa listę mailingową przez przypadek.

Segmentacja klientów na etapie zapisywania

Przy czym nasz formularz subskrypcji pozwala klientowi wybrać grupę tematyczną, która go interesuje. Dzięki temu od razu segmentujecie Państwa klientów i nie popełniacie podstawowego błędu w którym wszystkich klientów umieszcza się w jednej grupie. Największą skuteczność masowych wysyłek osiągnąć można stosując personalizację oraz segmentację klientów.

Zapis do newslettera na stronie internetowej​
Klient na etapie zapisu do newslettera wybiera grupę, która go interesuje

Zapis do newslettera na stronie internetowej

Podstawowy błąd popełniany przez niedoświadczonych e-marketerów to umożliwienie zapisu klientowi tylko do jednej grupy tematycznej czyli wrzucanie wszystkich potencjalnych klientów do jednego worka. Nasz moduł subskrypcji online pozwala już na samym wstępie segregować klientów i potem przesyłać zróżnicowaną treść newslettera w zależności od preferencji klienta co wpływa na wzrost skuteczności wysyłek. Zlecamy wykorzystać możliwości personalizacji newslettera.

Double opt-in czyli weryfikacja adresów przed zapisem

Klient wchodząc na Państwa stronę w formularzu subskrypcji zostawia swój adres e-mail oraz zaznacza klauzule marketingowe czyli zgody na przesłanie informacji handlowych. Moduł subskrypcji weryfikuje metodą double opt-in adres e-mail osoby, która go podała czyli wysyła na podany adres e-mail link aktywacyjny, który należy kliknąć. Dopiero gdy mail zostanie potwierdzony trafia do Państwa bazy adresowej w programie AnoMail.

Zapis do newslettera na stronie internetowej​
Przed zapisem klient musi zaznaczyć klauzule marketingowe

Formularz subskrypcji newslettera na stronie firmy

Oferujemy Państwu internetowy moduł subskrypcji newslettera, który umożliwia obsługę wielu grup tematycznych do których odbiorca może zapisać się poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z linka przesłanego w wiadomości e-mail. Dzięki temu można wysyłać zapytanie (mail akwizycyjny) o możliwość przesłania informacji handlowej i gdy odbiorca kliknie w link umieszczony w Państwa wiadomości e-mail to zostanie zapisany do określonej grupy, którą wcześniej sami Państwo tworzycie w programie AnoMail np. Zgody na przesłanie oferty.

Nasz internetowy moduł subskrypcji newslettera online weryfikuje adresy metodą double opt-in czyli podwójna weryfikacja adresu a przez to jest zgodny z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W każdej chwili czytelnik newslettera może wypisać się lub samodzielnie przepisać do innej grupy lub nawet zastrzec swój adres e-mail.

Formularz zapisu do newslettera z wyborem grup tematycznych

Działa to tak, że na stronie internetowej umieszcza się formularz, który dopasowuje się do szaty graficznej Państwa witryny. Klient, który wpisze swój adres e-mail po weryfikacji pojawi się w programie AnoMail w Państwa komputerze.

Poprzez formularz subskrypcji na stronie Państwa klienci, kontrahenci itp. podmioty będą mogli zapisać się do Państwa list mailingowych (różne grupy tematyczne). Pozyskane w ten sposób adresy e-mail będą automatyczne trafiały do odpowiedniej grupy w programie AnoMail a następnie zostaną wykorzystane przez Państwa do wysyłki e-mailingów.

Zapis do newslettera na stronie internetowej​
Klauzule marketingowe (zgody) ustawia się w programie AnoMail

Zapis do newslettera na stronie internetowej

Moduł umożliwia automatyczną obsługę zapisów, rezygnacji, przepisywania z grup oraz zastrzegania adresów w przypadku wysyłki zapytań. Nie wymusza konieczności potwierdzania adresu e-mail od Państwa stałych klientów itd. Internetowy moduł subskrypcji newslettera pozwala także na legalizację baz adresowych czyli wysłanie zapytania i umieszczeniu linków, po kliknięciu których odbiorca zapisuje się do określonej grupy tematycznej lub rezygnuje z dalszej korespondencji.

Obsługa grup tematycznych i zgód marketingowych

Internetowa subskrypcja newslettera umożliwia obsługę wielu grup tematycznych do których odbiorca może zapisać się poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z linka przesłanego w wiadomości e-mail. Moduł umożliwia automatyczną obsługę zapisów, rezygnacji, przepisywania z grup oraz zastrzegania adresów w przypadku wysyłki zapytań. Nie wymusza konieczności potwierdzania adresu e-mail od Państwa stałych klientów. Moduł działa 24h na dobę na Państwa serwerze więc adresy e-mail klientów nie są przekazywane na serwer dostawcy systemu e-mailingowego jak to ma miejsce w przypadku innych rozwiązań.

Moduł jest niezależny od systemu zarządzania stroną internetową (CMS)

Moduł subskrypcji online instalowany jest na Państwa stronie internetowej i jest zupełnie niezależny od systemu CMS (System Zarządzania Stroną Internetową), z którego aktualnie Państwo korzystacie. Wszystkie adresy email zapisywane są na Państwa serwerze. Moduł do współpracy z programem AnoMail wymaga jedynie obsługi przez Państwa serwer skryptów PHP, bazy mySQL oraz modułu ionCube loader.

Grypy tematyczne oraz klauzule marketingowe w AnoMail

W programie AnoMail, który instalowany jest w Państwa komputerze tworzy się grupy wraz z opisem czego dana grupa dotyczy i grupa od razu pojawia się na Państwa stronie internetowej bez konieczności jakiejkolwiek zmiany kodu a tym bardziej bez konieczności kontaktu z osobą, która zarządza Państwa stroną internetową. Klient odwiedzający Państwa stronę internetową może zapisać się do danej grupy np. Wyprzedaże. Po zweryfikowaniu adresu przez system, adres klienta pojawia się w danej grupie w programie AnoMail.

Podręcznik użytkownika

Moduł subskrypcji on-line przydaje się przede wszystkim w sytuacji, w której na Państwa stronie internetowej potencjalni klienci mogą zapisywać się do wielu grup tematycznych np. newsletter promocje, wyprzedaże, nowości itp. oraz wtedy gdy wysyłacie mailing z zapytaniami i dajecie odbiorcy od razu wybór grupy do której ma się zapisać np. Ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne itd.

Klient klika w link i od razu zapisany jest do danej grupy tematycznej, która dostępna jest z poziomu programu AnoMail. W razie konieczności można włączyć obsługę klauzul marketingowych tzn. pozyskiwać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie adresu e-mail w celach marketingowych.

Proste skrypty do zapisu przez stronę internetową

Jeżeli wystarczy Państwu tylko możliwość zapisywania klientów do jednej grupy to w takim przypadku wystarczy umieścić na Państwa serwerze pliki zawarte z poniższego archiwum ZIP. Są to bezpłatne skrypty, które można dowolne modyfikować aby dopasował do własnych potrzeb.

Do każdego archiwum dołączona jest szczegółowa instrukcja opisująca co trzeba zrobić aby uruchomić zapis do newslettera na stronie internetowej. Niniejsze skrypty wysyłają wiadomość e-mail z Państwa strony internetowej i pozwalają zapisywać Państwa klientów do jednej grupy tematycznej przy czym w Państwa komputerze musi działać lokalny moduł subskrypcji, który „wyłapie” adresy osób, które wyraziły chęć zapisu ze strony internetowej.

php.zaawansowany.zip - Weryfikacja adresów double opt-in

Formularz umożliwiający zapis do newslettera przez stronę. Użytkownik po wprowadzeniu swoich danych ma 24 godz. na aktywację wpisu (double opt-in) na Państwa liście mailingowej. Ten formularz zabezpiecza przed dopisaniem do listy osób, które sobie tego nie życzą! Jeżeli ktoś nie potwierdzi linku aktywacyjnego to nie zostanie zapisany do Państwa newslettera. Skrypt wysyła do Państwa maila z informacją, że ktoś chce się zapisać i lokalny moduł subskrypcji rozpoznaje "zapis" po temacie wiadomości.

php.rozbudowany.zip

Internauta wypełnia formularz i dopiero po potwierdzeniu poprawności adresu e-mail otrzymujecie Państwo informacje, że ktoś chce się zapisać do Państwa newslettera. Skrypt wysyła do Państwa maila z informacją, że ktoś chce się zapisać i lokalny moduł subskrypcji rozpoznaje "zapis" po temacie wiadomości e-mail.

W powyższych przypadkach formularz subskrypcji będzie przekazywał z Państwa strony adresy e-mail osób, zapisujących się na listę. Te adresy mogą być automatycznie umieszczane w programie AnoMail. W związku z tym zalecamy zapoznać się z lekcją dot. korzystania z lokalnego modułu subskrypcji AnoMail, która dostępna jest na płycie DVD wraz z innymi materiałami szkoleniowymi.

Usuwaj z listy mailingowej nieaktualne adresy

Wysyłając mailing do osób, które zapisały się do newslettera należy pamiętać, że część adresów po jakimś czasie stanie się nieaktualna. W związku z tym należy je usunąć z listy wysyłkowej (bardzo ważne). Wysyłka mailingu na nieistniejące konta lub zapchane skrzynki ze względów antyspamowych jest dużym błędem. Dlatego w programie AnoMail należy włączyć funkcję do obsługi zwrotów z niedostarczonej korespondencji i regularnie czyścić swoją bazę wysyłkową.

Tematy związane z subskrypcją newslettera: