AnoMail na komputerach Apple

Instalacja w systemie macOS

AnoMail Premium na komputerach Apple

Bezpośrednia instalacja programu AnoMail na komputerach Apple z systemem macOS nie jest możliwa gdyż nasz program został zaprojektowany do pracy w systemie Windows. Natomiast macOS jest systemem operacyjnym należącym do rodziny Linux więc nie da się na nim zainstalować programu AnoMail.

Uruchamianie AnoMail na komputerach w innym systemie niż Windows

Oprogramowanie AnoMail zostało stworzone do pracy na komputerach PC z systemem Windows (zalecany Windows 10 lub nowszy). Natomiast można spróbować uruchomić program AnoMail Premium na komputerach Mac używając do tego zewnętrznego oprogramowania np. Parallels Desktop (polecany), CrossOver Mac lub VMware Fussion ewentualnie Virtual PC for Mac.

Powyższe programy dostarczane są przez zewnętrznych producentów i pozwalają uruchamiać aplikacje dla Windows na komputerach Apple. Jednakże podnosi to ogólny koszt zakupu AnoMail gdyż dodatkowo trzeba kupić licencje na program do wirtualizacji oraz posiadać licencje na system operacyjny Windows.

Patrz także: Komputer poleasingowy z Windows 10

AnoMail na komputerach Apple
Instalacja AnoMail Premium na MacOS w wirtualnym komputerze

Uruchamianie AnoMail Premium w systemie macOS

Aby uruchomić AnoMail Premium na komputerach Apple należy skontaktować się ze swoim informatykiem gdyż nasz zespół nie oferuje pomocy w tym zakresie. Duża część użytkowników AnoMail, którzy na co dzień korzystają w firmie z komputerów Apple wybierają tańsze rozwiązanie.

Komputer poleasingowy na potrzeby wysyłek z AnoMail

Inne rozwiązanie to zakup poleasingowego komputera z systemem Windows 10 (koszt sprzętu ok 500 zł) i na nim zainstalować AnoMail. Uzyskuje się do niego dostęp poprzez zdalny pulpit bezpośrednio z komputera Mac lub innego. Można do tego celu użyć oprogramowania np. TeamViewer, AeroAdmin, AnyDesk itp. lub Zdalny Pulpit z Windows.

Korzystanie z AnoMail przez przeglądarkę

W razie potrzeby z AnoMail można korzystać zdalnie poprzez przeglądarkę np. Safari w systemie Mac OS, ale aby uzyskać taką funkcjonalność trzeba użyć zewnętrznego oprogramowania o nazwie DWService. Jest to niezależny od nas serwis, który pozwala uzyskać zdalny dostęp do komputera poprzez przeglądarkę internetową.

Aby móc korzystać z AnoMail na komputerze z MacOS trzeba posiadać np. poleasingowy komputer z Windows 10 i zainstalować na nim darmowy program Agent DWService. Następnie w swoim komputerze firmy Apple uruchomić przeglądarkę Safari i zalogować się zdalnie na komputer z AnoMail.

Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę
Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę internetową

Inne artykuły z naszego anomailowego bloga: