Analizator odnośników URL​

w wiadomości e-mail​

Analizator odnośników w wiadomości

Dobre przygotowanie treści wiadomości e-mail pod względem marketingowym oraz odpowiednie dobranie grupy odbiorców to podstawa skutecznego mailingu. Przy tym trzeba zadbać aby pod względem technicznym list był prawidłowo przygotowany oraz nie zawierał błędnych odnośników (url). W związku z tym funkcja o nazwie Analizator odnośników, która dostępna jest w oknie edycji listu zadba o to aby wszystkie hiperłącza dodane do wiadomości e-mail były prawidłowe.

Błędne odnośniki w wiadomości e-mail obniżają skuteczność mailingu

Z punktu widzenia e-marketingu powinni Państwo wstawić do listu przyciski CTA (ang. Call To Action) wzywające do wykonania określonego działania np. Odwiedź naszą stronę, Pobierz e-book, Odbierz prezent itd. Kreacja newslettera bez przycisków CTA nie nie przyniesie zakładanych efektów. Dlatego koniecznie należy wstawić odnośniki do landing page na Państwa witrynie internetowej.

Ważne aby linki w tych przyciskach kierujące do Państwa witryny z ofertą tzw. landing page były prawidłowe. W przeciwnym wypadku możecie stracić klienta lub otrzymać od filtra antyspamowego punkty, przez które wiadomość może trafić do spamu.

Zawsze sprawdzaj poprawność odnośników

Filtry antyspamowe analizują wszystkie odnośniki (hiperłącza), które wstawiano do wiadomości. Jeżeli któryś z odnośników będzie nieprawidłowy to filtr antyspamowy może oznaczyć list jako spam. Aby uniknąć tak podstawowego błędu wystarczy skorzystać w AnoMail z analizatora odnośników, który znajduje się w oknie edytora listu pod przyciskiem Sprawdź.

Analizator odnośników URL sprawdzi wszystkie hiperłącza i poinformuje czy nie pomylili się Państwo wprowadzając linki do stron internetowych. W razie wykrycia błędnego linku otrzymacie Państwo stosowną informację. Zalecamy korzystać z tej funkcji zawsze przed finałową wysyłką masowego mailingu.

Ciekawe artykuły dot. masowych wysyłek: