Dostęp do AnoMail przez przeglądarkę

zdalne korzystanie z programu

Korzystanie z AnoMail poprzez przeglądarkę

AnoMail to oprogramowanie desktop czyli klasyczne, które instaluje się w komputerze lokalnym lub na serwerze Windows. Zdajemy sobie sprawę, że dla części osób zdalny dostęp do programu poprzez przeglądarkę byłby pożądany i dlatego poniżej przedstawiamy rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z programu AnoMail w oknie przeglądarki internetowej.

Potrzebny będzie komputer z systemem Windows 10 lub nowszym. Na tym komputerze zostanie zainstalowany AnoMail. Może to być obecny komputer w biurze lub można kupić tani poleasingowy komputer tylko na potrzeby wysyłek z AnoMail. Zalecamy mini komputer, który będzie cichy i oszczędny np. HP EliteDesk. W BIOSie komputera ustawia się aby włączał się automatycznie w godzinach pracy biura i wyłączał w godzinach wieczornych.

W dalszej kolejności należy założyć darmowe konto w DWService.net. Ta platforma umożliwia połączenie z komputerem z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki. Dzięki temu można sprawować kontrolę nad AnoMail z dowolnego komputera lub nawet telefonu, co zwiększa elastyczność i mobilność w zarządzaniu masową korespondencją e-mail.

AnoMail działa na zdalnym komputerze

Na poniższym rysunku pokazano okno przeglądarki na którym wyświetlono pulpit zdalnego komputera, gdzie zainstalowano program AnoMail. Korzystając z myszki i klawiatury w swoim komputerze pracuje się zdalnie z AnoMail ale tak jakby był zainstalowany w Państwa komputerze przy którym w danym momencie siedzicie.

Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę
Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę internetową

Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę

Osoby, które szukają programu mailingowego dostępnego z okna przeglądarki mogą uzyskać taką funkcjonalność w odniesieniu do AnoMail ale trzeba użyć dodatkowego oprogramowania o nazwie DWService. 

Jest to niezależny od AnoMail serwis, który pozwala uzyskać zdalny dostęp do komputera poprzez przeglądarkę internetową. Aby móc korzystać z AnoMail z dowolnego miejsca poprzez przeglądarkę lub nawet tablet/smartfon to trzeba zainstalować darmowy program Agent DWService.

Połącz się zdalnie do AnoMail za pomocą przeglądarki internetowej

Na komputerze z AnoMail trzeba zainstalować dodatkowy program o nazwie Agent DWService (bezpłatny). Po ustawieniu w nim numeru (ID komputera) i hasła dostępowego będziecie mogli uzyskać dostęp do AnoMail z dowolnego komputera logując się na swoje konto w serwisie www.dwservice.net.

Z AnoMail pracuje się tak jakby był zainstalowany w Państwa komputerze z tym, że dostęp do niego macie poprzez przeglądarkę. W związku z tym nie trzeba instalować AnoMail lokalnie w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Wystarczy, że uzyskacie do niego dostęp z poziomu przeglądarki np. Chrome, Firefox lub Microsoft Edge.

Pokrewny temat: Komputer poleasingowy do wysyłek z AnoMail

Co to jest DWService i jak z tego korzystać?

DWService to oprogramowanie, które umożliwia swobodny dostęp do komputera za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki tej platformie, pracownicy z łatwością mogą korzystać zdalnie z aplikacji AnoMail, eliminując potrzebę instalacji oprogramowania na swoich komputerach – wystarczy jedynie zwykła przeglądarka.

To narzędzie nie tylko zwiększa mobilność pracowników, umożliwiając im dostęp do AnoMail z dowolnego miejsca, ale również podnosi efektywność w obszarze zarządzania masową korespondencją e-mail. Bezpieczeństwo danych i szyfrowanie sesji protokołem SSL, czynią to rozwiązanie nie tylko wygodnym, ale także bezpiecznym dla firm, które cenią elastyczność w organizacji pracy zespołów.

Warto podkreślić, że oprogramowanie DWService jest udostępniane w wersji darmowej, eliminując jakiekolwiek dodatkowe koszty związane z korzystaniem z AnoMail przez przeglądarkę. Na poniższym rysunku pokazano okno serwisu DWService w którym wybiera się komputer, z którym ma nastąpić połączenie.

Zobacz: Szukasz taniego sprzętu do instalacji AnoMail?

Zdalny dostęp do AnoMail przez przeglądarkę
Okno serwisu DWService z komputerami gotowymi do połączenia

Co zrobić aby używać AnoMail w oknie przeglądarki internetowej?

W pierwszej kolejności należy założyć darmowe konto w serwisie DWService a następnie zains