Funkcja wirtualny komputer

AnoMail i Wirtualna maszyna

AnoMail w wirtualnym komputerze

Funkcja wirtualny komputer pozwala instalować i uruchamiać program AnoMail na wirtualnych maszynach lub środowiskach zwirtualizowanych takich jak serwery VPS z Windows. Maszyna wirtualna zwana wirtualnym komputerem to oprogramowanie komputerowe, który zachowuje się jak rzeczywisty komputer.

Tak jakby w rzeczywistym komputerze uruchomili Państwo drugi wirtualny. Funkcjonalność wirtualnego komputera (ang. Virtual PC) pozwala korzystać z oprogramowania AnoMail na wirtualnych komputerach lub serwerach VPS z Windows.

Wirtualne środowiska do tworzenia wirtualnych komputerów

Wśród popularnych programów do wirtualizacji wyróżniamy  np. Virtual PC, Windows SandBox, VirtualBOX  itp.  Dzięki nim w jednym komputerze można uruchomić wiele kopii AnoMail i każda z nich może realizować oddzielne zadania.

Dodatkowo można zainstalować AnoMail na serwerze z Windows VPS i korzystać z niego zdalnie. W takim przypadku dostęp do AnoMail uzyskuje się poprzez Zdalny Pulpit lub inne oprogramowanie np. TeamViewer, Aero Admin itd.

Korzystając z wirtualizacji można wysyłać spersonalizowane wysyłki e-mail z kilku instancji AnoMail równocześnie a tym samym zwiększając ilość wysyłanych wiadomości e-mail w ciągu godziny lub doby.

Pokrewny temat: Równoczesne wysyłanie kopii wiadomości w polach DW/UDW

Po co uruchamiać program AnoMail w wirtualnym komputerze?

Dzięki wirtualizacji na jednym komputerze lub serwerze można uruchomić wiele kopii AnoMail i realizować różne wysyłki a tym samym w razie potrzeby zwielokrotnić szybkość mailingu lub na jednym „stanowisku” czyścić bazy a na drugim prowadzić wysyłki. Ta funkcjonalność przyda się także użytkownikom, którzy na co dzień nie korzystają z systemu operacyjnego Microsoft Windows tylko mają komputery np. Apple z systemem operacyjnym Mac OS.

Patrz: Inne artykuły w naszym blogu dot. AnoMail

Uruchamianie AnoMail na komputerach mac

Oprogramowanie AnoMail zostało zaprojektowane do pracy na komputerach PC z systemem Windows. Można spróbować uruchomić program AnoMail na komputerach Mac używając do tego zewnętrznego oprogramowania np. Parallels Desktop, CrossOver Mac lub VMware Fussion ewentualnie Virtual PC for Mac. W tym celu należy skontaktować się ze swoim informatykiem gdyż nasz zespół nie oferuje pomocy w tym zakresie.

Szukaj w internecie tematu: Uruchamianie programów z Windows na Mac OS.

Artykuły, które mogą cię zaciekawić: