Synonimizer tematów wiadomości​

mieszacz tematów listów e-mail

Losowy mieszacz tematów listów

Polecamy korzystać z funkcji programu AnoMail o nazwie synonimizer tematów wiadomości czyli mieszacza tematów który pozwoli do jednej wiadomości e-mail przygotować kilka tematów. Program AnoMail w odróżnieniu od zwykłych programów pocztowych pozwala do jednego listu wprowadzić kilka różnych tematów co jest istotne ze względów antyspamowych.

Synonimizer tematów wiadomości zmniejsza ryzyko trafienia listu do spamu tylko dlatego, że wysyłacie taką samą treść do wielu odbiorców równocześnie. Funkcja o nazwie „Synonimizer tematów wiadomości” widoczna jest w głównym oknie programu i może być rozszerzona o dodatkową funkcjonalność nazwaną „Losowe bloki tekstów”.

Mieszacz tematów wiadomości zmienia sygnaturę antyspamową listu

Program do mailingu AnoMail w trakcie wysyłki losuje tematy i do każdego z odbiorów wybiera jeden z kilku tematów, które Państwo wprowadzicie na etapie tworzenia wiadomości e-mail. Ta funkcjonalność jest o tyle lepsza w stosunku do oprogramowania, które służy do synonimizacji tekstów gdyż tematy są przygotowywane przez Państwa przed wysyłką i brzmią naturalnie, czego nie można powiedzieć w przypadku używania automatów, które tworzą tematy z np. synonimów.

Pełna personalizacja zmieniających się tematów wiadomości

Ponadto wraz ze zmianą tematu zmienia się sygnatura antyspamowa wiadomości e-mail co jest szczególnie ważne w przypadku wysyłek do odbiorców korzystających z serwisów takich jak GMail, Interia, Onet, WP itd. W tematach można stosować pola personalizacji, które dodatkowo zmienią temat listu.

Dla przykładu można użyć w temacie pole personalizacji #IME# lub #WIM# i wtedy w temacie listu pojawi się imię odbiorcy np. „Grzegorz mamy dla Ciebie ofertę” lub „Grzegorzu zapoznaj się z wiadomością”. Pole #IME# oznacza imię w miejscowniku. Natomiast pole #WIM# oznacza imię w wołaczu.

mieszacz tematów listów e-mail

Polecamy używać funkcji mieszacz tematów wiadomości w przypadku wysyłek do adresów w tych samych domenach gdyż filtr antyspamowy w tej samej domenie widząc wiadomości z różnymi tematami traktuje je lepiej niż wiele wiadomości z tym samym tematem.

Z tego samego względu proponujemy aby skorzystali Państwo z losowych bloków tekstu, które wstawia się do treści maila na podobnej zasadzie jak tematy i program losuje tekst do każdego z odbiorców. To zmienia sygnaturę antyspamową listu przez co filtry antyspamowe takie jak Pyzor/Ryzor nie mogą tak łatwo zablokować Państwa wiadomości.

Pokrewny temat: Wysyłka mailingów reklamowych w cyrylicy

Losowe bloki tekstu w treści wiadomości e-mail

Dodatkowo w programie AnoMail można używać losowych bloków tekstów do zmiany sygnatury treści wiadomości. Filtry antyspamowe „nie lubią” gdy identyczny list wysyłany jest do wielu odbiorców. Dzięki blokom „wprowadzenia”, „rozwinięcia” i „zakończenia” treść tego samego listu wysyłanego do masowego odbiorcy może się zmieniać. Podobnie jak w przypadku tematów program losuje z przygotowanych wcześniej tekstów inną parę fraz dla treści listu.

inna treść listu dla każdego z odbiorców wiadomości e-mail

Funkcja losowych tekstów przydaje się w sytuacji, w której nie możecie Państwo wykorzystać pełnych pól personalizacji np. Imienia, Nazwiska gdyż ich nie posiadacie. Losowe bloki zmieniają treść masowych wiadomości i pozwalają zróżnicować treść listu.

Podsumowując: W bloku „wprowadzenia” wyjaśniamy dlaczego napisaliśmy do odbiorcy. W bloku „rozwinięcia” opisujemy co zyska odbiorca gdy zdecyduje się na współpracę z nami. W „zakończeniu” pytamy kiedy możemy się skontaktować i zachęcamy aby odbiorca odpowiedział na naszą wiadomość.

Mieszacz tematów oraz losowe bloki tekstu w tzw. Cold mailingu

W oknie edycji listu należy kliknąć przycisk Personalizacja a następnie wybrać funkcję Wstaw losowe bloki tekstów. Wcześniej przygotuj treści w postaci osobnych akapitów. Każdy akapit zawiera określony blok tekstu np. Chciałbym nawiązać z Państwem współpracę i dlatego zdecydowałem się napisać.

Program AnoMail na podstawie wprowadzonych przez Państwa tekstów wylosuje określony akapit i wstawi go do listu. Oczywiście Państwo wybieracie miejsce w treści wiadomości, w którym dany tekst pojawi się.

Mieszacz tematów oraz losowe bloki tekstu do zmiany sygnatury maila

Dzięki losowym tekstom zmniejszy się ryzyko trafienia do spamu tylko dlatego, że wysyłacie Państwo dużo takich samych wiadomości do tzw. masowego odbiorcy. Im więcej tekstów wprowadzicie Państwo tym lepiej. Minimalna ilość tekstów do każdego bloku (Wstęp, rozwinięcie, zakończenie) powinna wynosić minimum 10 akapitów.

Funkcja losowych tematów i bloków sprawdza się idealnie w tzw. cold mailingu czyli mocno spersonalizowanych wiadomościach e-mail udających korespondencję wysłaną do wybranego odbiorcy. W blokach teksu oraz tematach można używać pełnej listy pól personalizacji. Dzięki czemu w tekście lub temacie można przywołać imię i nazwisko odbiorcy, dział w którym pracuje lub nazwę firmy. To z kolei spowoduje zwiększenie ilości otwarć wiadomości e-mail.

ZOBACZ ciekawe tematy z naszego bloga: