Lista spamerskich słów i fraz

których należy unikać w mailingu

AnoMail pokaże co poprawić w treści listu

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu to nic innego jak lista wyrazów i zwrotów, których należy unikać np. Szanowni Państwo. Im więcej takich zwrotów znajdzie się w liście tym większe jest prawdopodobieństwo, że Państwa wiadomość e-mail zamiast do skrzynki odbiorczej trafi do spamu.

Za każdy spamerski zwrot otrzymuje się punkty antyspamowe. Im więcej tym gorzej. Górna granica to domyślnie 5 punktów. Jeżeli wielokrotnie wyślecie wiadomość, która będzie uznawana przez filtry antyspamowe jako spam to możecie automatycznie trafić na czarne listy spamerów.

Typowe zwroty w spamerskiej korespondencji e-mail

Analizując wiadomości śmieci można wyróżnić pewne zwroty (teksty), które w nich występują. W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują co poprawić w liście aby ten nie trafił u odbiorcy do spamu. Jednym z analizatorów jest Analizator antyspamowy treści, który rozpoznaje typowe spamerskie zwroty w języku polskim lub angielskim.

Lista spamerskich słów i fraz w mailingu
Sprawdzaj przed wysyłką czy wiadomość nie ma znamion spamu

Co to jest spamerska treść?

Wiadomość zawierająca spamerska treść to wiadomość, która jest masowo wysyłana do dużej liczby odbiorców bez ich zgody lub bez ich zainteresowania. Najczęściej zawiera typowe dla spamu zwroty np. Szanowni Państwo zwracam się do Państwa o wyrażenie zgody… i dalej pojawia się reklama produktów lub usług, którymi odbiorcy nie są zainteresowani.

Treść wiadomości jest zwykle bezwartościowa dla odbiorcy i powtarzalna, zwłaszcza gdy nadawca wysyła ją na wszystkie adresy w domenie firmy.

Dlatego AnoMail wyposażono w analizator takich zwrotów, który szuka ich w treści listu (część graficzna i alternatywna), opisie obrazków, nazwach plików graficznych a nawet w odnośnikach. Aby poprawić dostarczalność zalecamy unikania typowo spamerskich zwrotów aby Państwa list nie został zakwalifikowany u odbiorcy jako „wiadomość śmieć”.

Lista spamerskich słów wbudowana w program

Przez spamerski zwrot w mailingu rozumie się pewne wyrazy lub frazy na które reagują filtry antyspamowe. Dla przykładu jeśli w treści maila umieścicie Państwo zwrot Szanowni Państwo (otrzymujecie 1 punkt antyspamowy) a do tego dopiszecie zwracamy się do Państwa (dostajecie kolejny punkt antyspamowy) to już na samym wstępnie otrzymujecie od filtra antyspamowego np. SpamAssassin 2 punkty. Domyślnie +5 punktów oznacza, że list zostanie potraktowany przez filtr antyspamowy jako typowy spam.

Spamerskie zwroty aktualizowane na bieżąco

Lista spamerskich słów wbudowana jest w program AnoMail i aktualizujemy ją w momencie, gdy pogram podłączony jest do internetu. Program rozpoznaje zwroty w języku polskim i angielskim. Ta funkcjonalność dostępna jest w każdej wersji programu ale tylko w okresie aktywnej opieki serwisowej.

Edytor graficzny wiadomości w AnoMail
Twórz wiadomości e-mail w edytorze graficznym AnoMail

Jakich słów unikać w newsletterach?

Istnieje wiele słów lub zwrotów, które mogą spowodować, że Państwa wiadomość zostanie sklasyfikowana jako spam. Oto kilka z nich:

  • Szanowni Państwo” lub „Szanowna Pani/Panie” każdy kto widzi taki początek listu wie, że będzie to prawdopodobnie niechciana wiadomość.
  • „Darmowe” – ten wyraz często kojarzy się z oszustwami i fałszywymi ofertami, co może spowodować, że wiadomość zostanie uznana za spam.
  • „Kredyt” – słowo to jest często używane w mailingach o „kredytach dla firm”, co może zwiększyć ryzyko potraktowania wiadomości jako śmieć.
  • „Szkolenia” – może kojarzyć się z reklamami nachalnych firm szkoleniowych i spowodować, że list wyląduje w spamie.
  • „Kup” – słowo to jest często kojarzone z reklamami, a wiele filtrów spamu może odrzucać wiadomości, które zawierają ten wyraz.
  • „Promocja” – jest często używane w celu przyciągnięcia uwagi odbiorcy, ale może również zwiększyć ryzyko odrzucenia wiadomości.

Staraj się unikać słów z poniższej listy:

				
					Bez ryzyka, Karta kredytowa, Zadowolenie, Bonus, Zarabiaj, Dodatkowy dochód, Gwarantowany, Gratulacje, Zwrot, Kup teraz, Zamów teraz, Kliknij tutaj, Bezpłatny, Inwestycja, Oferta, Tylko, Teraz, Certyfikowany itd.
				
			

Ważne aby pamiętać, że nie ma jednej, stałej listy słów, które powodują, że wiadomość zostaje uznana za spam. Algorytmy filtrów antyspamowych są bardzo złożone i korzystają z wielu różnych czynników. Cały czas to się zmienia. Dlatego zalecamy aby używać Analizatora treści i unikać używania nadmiernie „spamerskich słów” i wyrażeń w treści swoich wiadomości.

Patrz także: Nie wysyłaj ofert do osób, które nie są nimi zainteresowane

Negatywne punkty za każdy spamerski zwrot

Jeżeli zbliżycie się do 5 punktów to list zostanie oznaczony jako spam lub odrzucony przez serwer odbiorcy. Dlatego bardzo ważne aby w oknie edycji listu programu AnoMail zawsze przed wysyłką korzystać z analizatora antyspamowego treści. Funkcja ta aktualizowana jest automatycznie w okresie aktywnego wsparcia technicznego w momencie, gdy program AnoMail podłączony jest do internetu. Dzięki temu macie Państwo zawsze dostęp do aktualnej listy niepożądanych zwrotów na które reagują popularne filtry antyspamowe.

Treść listu to nie wszystko aby ominąć spam

Lista spamerskich słów i fraz jest aktualizowana przez nas na bieżąco gdy AnoMail podłączony jest do internetu. Dodatkowo warto korzystać także z kolejnego analizatora tj. analizatora grafiki, który pokaże Państwu czy obrazek nie ma znamion spamu tzn. nie jest za duży, nie ma spamerskiej nazwy itd. Wstawienie do treści jednego dużego obrazka jest szybkie oraz łatwe ale będzie wiązało się z tym, że u większości odbiorców Państwa list pojawi się w spamie.

Szkolenia praktyczne z wysyłania mailingów

Jeśli tematyka działania filtrów antyspamowych oraz tematyka przygotowywania skutecznych treści do mailingów interesuje Państwa to zapraszamy na indywidualne konsultacje oraz szkolenia w trakcie których dokładnie omawiamy jak tworzyć wiadomości aby bez problemu „przechodziły” przez filtry antyspamowe.

Może zainteresują Cię kolejne artykuły: