Wysyłanie wiadomości w cyrylicy

E-mail w cyrylicy, kodowanie UTF8

Mailingi w języku rosyjskim w cyrylicy

Program AnoMail został zaprojektowany do realizacji wysyłek w języku polskim lub angielskim. Wysyłka masowej korespondencji w języku rosyjskim też jest możliwa ale analizatory antyspamowe treści nie będą dostępne gdyż są przystosowane tylko do języka polskiego lub angielskiego. Wysyłanie wiadomości w cyrylicy nie stanowi dla AnoMail większego problemu. Rosyjskich znaczków można używać w treści listu, temacie oraz danych nadawcy i odbiorcy.

Jednakże aby wysłać wiadomość w cyrylicy, list musi być przygotowany w programie, który obsługuje kodowanie rosyjskich znaków. W związku z tym trzeba stworzyć gotową wiadomość e-mail w zewnętrznym programie np. Microsoft Outlook lub Mozilla Thunderbird. Tworząc wiadomość w cyrylicy trzeba ustawić kodowanie znaków jako UTF-8 (Unicode).

Utwórz list po rosyjsku w programie Outlook

Tak jak wspomniano wcześniej wysyłka masowej korespondencji w języku rosyjskim nie stanowi dla AnoMail większego problemu. W związku z tym aby wysłać mailing w językach takich jak np. rosyjski, niemiecki lub chiński, list należy przygotować w zewnętrznym programie pocztowym.

Wiadomość w języku rosyjskim trzeba utworzyć w zewnętrznym programie np. Microsoft Outlook, Windows Live Mail lub Thunderbird. W tym celu należy uruchomić program pocztowy Outlook, kliknąć w nim Nowy list. W dalszej kolejności wpisać treść, temat listu oraz dodać ewentualne załączniki i ustawić kodowanie rosyjskich znaków na UTF-8 (Unicode).

Na koniec gotowy list w języku rosyjskim trzeba zapisać na dysku w formacie MSG (Microsoft Outlook) lub EML (Thunderbird). AnoMail będzie mógł odczytać wiadomość e-mail zapisaną w pliku EML lub MSG.

Wysyłanie wiadomości w cyrylicy z ANoMail

Gdy list w zewnętrznym programie zostanie zapisany jako plik EML (Windows Live Mail/Thunderbird) lub MSG (Microsoft Outlook) to w dalszej kolejności trzeba go odczytać w AnoMail. W tym celu w module wysyłkowym trzeba kliknąć przycisk Odczytaj list i wskazać uprzednio zapisany list.

Cyrylica nie tylko w treści ale temacie oraz danych odbiorcy i nadawcy

List po wczytaniu do AnoMail od razu nadaje się do wysyłki i nie można w nim wprowadzać żadnych zmian. Wewnętrzny edytor wiadomości programu AnoMail nie obsługuje języka rosyjskiego. Dlatego nie można z poziomu AnoMail wprowadzać do niego żadnych modyfikacji. Jeżeli chcecie Państwo używać w treści listu lub temacie pól personalizacji to należy je wstawić bezpośrednio w programie Outlook.

Kodowanie znaków UTF-8 w AnoMail

Po wykryciu przez AnoMail listu z ustawionym kodowaniem znaków innym niż Europa Środkowa ISO wyświetli się powyższy komunikat. W tym przypadku oznacza, że list w języku rosyjskim ma zakodowane znaki alfabetu w UTF-8. UTF-8 jest to system kodowania międzynarodowych znaków w różnych językach.

Wysyłanie wiadomości w cyrylicy z personalizacją

Do treści listu Wstawia się specjalne pola personalizacji

Gdyby była taka potrzeba to w treści listu można używać pół personalizacji np. #FMA# – nazwa firmy. Po odebraniu w programie pocztowym odbiorcy wiadomość będzie wyglądała tak jakby była zaadresowana tylko do tej firmy. W razie konieczności do treści wiadomości tworzonej w programie Outlook można wstawić pola personalizacji np. Nazwę firmy odbiorcy, unikalny kod rabatowy czy inne pole, które będzie zależne od adresata listu.

Wysyłanie wiadomości e-mail w cyrylicy z rosyjskiej domeny niż z .pl

W przypadku wysyłki w języku rosyjskim, skierowanej do rosyjskich odbiorców zaleca się wysyłać wiadomości z konta pocztowego w domenie .ru. W przeciwnym wypadku filtry antyspamowe mogą automatycznie zakwalifikować list z domeny .pl jako spam tylko dlatego, że treść listu jest w języku rosyjskim a wysyłka nastąpiła z domeny polskiej.

Jak wysyłać mailing nie tylko w języku rosyjskim: