Obsługa zwrotów z niedostarczonej poczty

tzw. odbicia (ang. bounces) w AnoMail

Obsługa zwrotów z niedostarczonej poczty

Obsługa zwrotów z niedostarczonej poczty to jedna z podstawowych funkcji systemu mailingowego AnoMail, która pozwala utrzymać aktualność bazy adresów e-mail. Wysyłanie poczty na nieistniejące adresy lub zapchane skrzynki odbiorców może powodować obniżenie reputacji Państwa serwera wysyłkowego więc czym prędzej należy takie adresy usunąć z listy wysyłkowej.

AnoMail rozpoznaje tzw. odbicia (ang. Bounces) czyli zwroty

Program AnoMail rozpoznaje zwroty z niedostarczonej poczty tzw. odbicia (ang. Bounces). Po wysłaniu poczty może się okazać, że skrzynka odbiorcy nie istnieje (tzw. twardy zwrot) lub skrzynka odbiorcy jest zapchana (miękki zwrot) i wtedy przychodzi do Państwa zwrot (odbicie) z informacją, że nie można było dostarczyć poczty do określonego odbiorcy.

Nic nie wysyłaj na adresy z niedostarczonej korespondencji e-mail

Takiego odbiorcę należałoby usunąć z listy wysyłkowej aby w przyszłości nic do niego nie wysyłać ponieważ filtry antyspamowe w popularnych serwisach takich jak Gmail, WP, Interia itp. widzą, że próbujecie Państwo dostarczyć pocztę na nie istniejące lub zapchane konta i na tej podstawie mogą Was uznać za spamerów.

Zwroty wiadomości e-mail

Odtwórz film na temat Zwroty z niedostarczonej korespondencji e-mail

Usuń adresy z niedostarczonej korespondencji e-mail

Lokalny moduł subskrypcji potrafi wykryć różne rodzaje zwrotów np. twarde zwroty, miękkie zwroty, blokady antyspamowe (odbiorca nie przyjmuje poczty od Państwa) oraz komunikaty z autoresponderów np. przebywam na urlopie lub ten pracownik już tu nie pracuje.

Włącz obsługę niedostarczonej poczty e-mail

Obsługa zwrotów z niedostarczonej poczty jest bardzo ważna więc w pierwszej kolejności należy skonfigurować lokalny moduł subskrypcji do odbierania poczty ze skrzynki e-mail, z której wysyłacie Państwo mailing. Domyślnie wszystkie zwroty z niedostarczonej poczty przychodzą właśnie na konto, z którego wysyłana jest poczta.

Moduł subskrypcji przekazuje informacje o problemach z dostarczeniem poczty do modułu wysyłkowego i po naciśnięciu przycisku Spr